24.5.2018 | Jana | 18 komentářů

Recenze: parní generátor Polti

Ještě než se Jana začne věnovat dnešnímu tématu, máme pro vás upozornění. Vzhledem k tomu, že zítra začíná platit směrnice EU GRPD o ochraně osobních údajů, poslaly jsme vám ráno newsletter, ve kterém vás prosíme o opětovný souhlas se zasíláním novinek (potřebujeme jej, abychom vám maily mohly nadále posílat). Pokud s námi chcete zůstat v kontaktu, věnujte, prosím, této zprávě pozornost. Majitelky gmailového účtu prosíme o to, aby zkontrolovaly i své schránky se spamem, kam naše newslettery často zabloudí. Děkujeme.

Když jsem si před šesti lety pořídila parní generátor, byla jsem z něj trochu zklamaná. Hlavně ale proto, že jsem s ním neuměla žehlit. Postupem času se stal mým věrným společníkem, takže jsem si už šití jen s obyčejnou žehličkou nedokázala moc představit. Poslední dobou mi však generátor nesloužil tak, jak bych si představovala, ale než jsem jej stihla dát do servisu, odešel úplně. Celý obsah dvoulitrové nádržky vylitý na podlaze v podobě hodně rezavé vody mi napověděl, že oprava ani nemá smysl.

Okamžitě jsem začala přemýšlet o novém generátoru, ale znovu ten samý jsem si kupovat nechtěla. Byl to sice generátor, jaký používají (s větším či menším objemem nádržky) krejčovství a prádelny po celé republice, mně však v mnoha ohledech nevyhovoval. Z toho důvodu jsem se porozhlédla po trhu, jestli by nebyl nějaký model, který by neměl žádné mouchy.

Nechtěla jsem upustit od korkového držadla a možnosti teflonového/silikonového návleku v podobném provedení, jaké měl původní generátor. Naopak mi nevyhovovalo, že se generátor hrozně dlouho nahřívá, čím byla plnější nádoba, tím déle. Dále mi vadilo, že žehlička nemá pevné umístění, takže když chcete generátor přenést, neustále má tendenci padat. Původní generátor se také nesměl doplňovat vodou, dokud zcela nevychladl. Je to z důvodu toho, že pokud nalijete vodu na rozžhavenou tepelnou spirálu, ta se tím dost ničí a snižuje se i životnost generátoru. Asi nejméně důležitá věc byla ta, že generátor byl opravdu škaredý, takže kdyby byl v lepším designu, rozhodně bych se nezlobila.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (24.05.2018/10:10)
Kategorie: Odstřižky...
18
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x