10.5.2018 | Jana | 12 komentářů

Tropické šaty II

Máte rády teplé počasí? Já se přiznám, že moc ne. Na začátku jara si užívám teplot kolem 20 stupňů, ale cokoliv nad 25°C je pro mě dost nepříjemné. Jediným důvodem, proč mít ráda léto, je možnost nošení nejrůznějších šatů. Na parné dny jsou pak ideální šaty ze splývavého hedvábí.

V minulém díle miniseriálu o mých hedvábných šatech jste se dozvěděly, jaká byla moje inspirace, jak jsem šaty nastříhala a začišťovala jednotlivé švy. Dnes budu pokračovat začišťováním výstřihu.V případech, kdy šijete podobné hodně otevřené výstřihy (a to nejenom na hedvábí), je lepší výstřih nazkoušet trochu odstávající a pak jej stáhnout až na polotovaru vlastního oděvu. Díky tomu, že okraj vlastně navolníte na nějaký proužek či gumičku (ta se používá hlavně u výstřihu do V), bude okraj oděvu krásně přiléhat k tělu, a zároveň se podpoří plnější kulatější tvar, jaký mají prsa v horní polovině.

Na stažení horního okraje podobných šatů můžete použít tkaloun/krajinku/keprovku v šíři jednoho centimetru. Pro moje šaty to byla docela objemná a široká varianta, proto jsem použila šikmý proužek organzy zbavený pružnosti.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (10.05.2018/11:36)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Techniky
12
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x