7.5.2018 | Barbora | 21 komentářů

Pletení

Pletení sice není hlavní náplní našeho magazínu, ale občasná změna neuškodí a možná i někoho inspiruje k vyzkoušení něčeho nového nebo oprášení dávno zapomenutého koníčku. Navíc je to skvělá činnost, kterou lehce sbalíte i do menší tašky a užijete si ji třeba při posezení na nějaké terásce s občerstvením. Poslední článek o pletení na Stehu vyšel v říjnu 2016. Od té doby (i když o pár svetrů bohatší) jsem zas tak moc nepokročila a stále se považuji za začátečníka, ale abych nebyla zas tak skromná, tak za začátečníka pokročilejšího. A to natolik, že jako další model jsem si vybrala svetr, který má kromě copánků i krajková oka, zešikmený vzor a je poměrně dlouhý. No, jednoduché věci mne zkrátka nebaví :-).

Poslední dokončený svetr byl totiž trochu fiasko. Pletla jsem tento cardigan z poměrně silné vlny Alaska od Drops. A i když jsem si předem upletla vzorek, který jsem tentokrát i vyprala a všechno propočítala, tak jsem svetr měla úplně akorát. Nějaká volnost navíc by mu bývala každopádně prospěla, jak jsem se mohla přesvědčit, když jej na sebe oblékla mamka. Je drobnější a svetr jí opravdu lépe seděl a slušel. A když viděla, jak jsem z toho rozpačitá, nabídla se, že se ho ujme a že už ani nemusím zatahovat volné konce příze a našívat knoflíky, to prý si klidně udělá sama. No, nadšená jsem z toho moc nebyla… Nakonec jsem jí tedy skoro dokončený svetr předala, ale ujistila jsem ji, aby jej považovala za dárek k srpnovým narozeninám. Když odjela domů i se svetrem, sedla jsem k počítači a objednala si tu samou vlnu na ten samý svetr a o dva dny později jsem nahodila oka pro větší velikost.

V tu dobu jsem ale už přemýšlela, co budu plést během dovolené o jarních prázdninách, protože se mi moc nechtělo vozit tlustou vlnu s názvem Alaska do teplých krajin k moři. Na Raverly mám uloženo několik pěkných tipů na svetry a kardigany, které se mi líbí. Tentokrát jsem se ve finále rozhodovala mezi Intersect a Apex. Nakonec vyhrál právě Apex a začalo shánění vlny. Originál je z amerického Shelteru od Brooklyn Tweed a i přesto, že jsem ochotná dát za pěknou vlnu docela dost peněz, tohle by už bylo opravdu hodně. Proto jsem začala řešit, z čeho svetr uplést. Chtěla jsem se tentokrát vyhnout přízím Drops, abych vyzkoušela také něco nového. Protože pletení je pro mne prakticky jen okrajový koníček, nemám moc zkušeností s internetovými obchody s přízemi. A při hledání jsem zjistila, že buďto hledám špatně anebo že toho k sehnání opravdu moc není. Zvlášť když vlnu chcete víceméně hned, maximálně do týdne. Ještě bych chtěla upozornit, že jsem hledala pouze mezi přírodními přízemi, tzn. žádný akryl ani jeho směsi. Mám pocit, že jsem všude nacházela většinou jen „ponožkové příze“ – takové ty žíhané šílenosti a případně, když už se mi něco trochu líbilo, tak skladem měli maximálně třeba 100g. Zkusila jsem tedy napsat email Vlněným sestrám, o kterých jsem kdysi četla na nějakém blogu a poprosila je o radu. Bohužel na skladě nic vhodného neměly a zboží, které jim mělo dorazit a ze kterého jsem měla jednu přízi předvybranou, jim dodavatel nepotvrdil. Nicméně pokud nepotřebujete nějakou přízi teď hned, jelikož už včera bylo pozdě, určitě se na jejich nabídku podívejte.

Poté jsem zkusila kontaktovat i paní Fantovou z Katrincola, která mi obratem odpověděla a doporučila mi přízi…

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (07.05.2018/8:42)
Kategorie: Odstřižky..., Techniky
21
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x