19.4.2018 | Jana | 25 komentářů

Jak vybrat šicí stroj II

Výběr nového šicího stroje je na jednu stranu obrovská radost a okamžik, který nás opravdu těší. Na druhou stranu je velmi jednoduché se v nepřeberné nabídce na trhu ztratit. Každý prodejce má svého favorita, každá značka jasně ve své prezentaci dokazuje, proč jsou zrovna její stroje jedinečné. V minulém článku jsme rozebraly, jaký stroj si pořídit v situaci, kdy ještě nevíte, jestli vás šití opravdu chytne, a ukázaly si, jaké jsou základní parametry, podle kterých se můžete na trhu orientovat. Dneska se podíváme hlavně na to, jaké užitečné funkce vám jednotlivé značky a modely mohou nabídnout.

Horní podávání

Jednotlivé značky se předhánějí v tom, která má nejlepší systém podávání. Šicí stroj v základu totiž podává látku zoubky, které střídavě vykukují ze stehové desky a látku posouvají směrem dozadu. Horní vrstva podávaná není, takže pokud byste při šití tyto rozdíly nijak neregulovaly, u velmi dlouhých dílů by vám nakonec vyšel třeba i centimetrový rozdíl. U většiny látek se tento problém koriguje velmi snadno, u klouzavých potvor typu hedvábný satén už je to horší. Z toho důvodu značky začaly vyvíjet systémy s horním podáváním materiálu.

Pionýrem je v tomto ohledu rozhodně Pfaff, který montuje do svých strojů systém horního podávání IDT už od roku 1968. Výhodou je, že systém horního podávání je integrovaný, navíc systém IDT mají i stroje Gritzner (pod touto značkou se prodávají původní modely Pfaff z přelomu tisíciletí), které se pohybují v mnohem nižší cenové hladině než nejlevnější stroje s integrovaným horním podáváním od jiných značek.

IDT systém od Pfaff. Podobný typ horního podávání nyní začíná nabízet i Bernina a Juki.

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (19.04.2018/7:18)
Kategorie: Odstřižky...
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x