19.4.2018 | Jana | 25 komentářů

Jak vybrat šicí stroj II

Výběr nového šicího stroje je na jednu stranu obrovská radost a okamžik, který nás opravdu těší. Na druhou stranu je velmi jednoduché se v nepřeberné nabídce na trhu ztratit. Každý prodejce má svého favorita, každá značka jasně ve své prezentaci dokazuje, proč jsou zrovna její stroje jedinečné. V minulém článku jsme rozebraly, jaký stroj si pořídit v situaci, kdy ještě nevíte, jestli vás šití opravdu chytne, a ukázaly si, jaké jsou základní parametry, podle kterých se můžete na trhu orientovat. Dneska se podíváme hlavně na to, jaké užitečné funkce vám jednotlivé značky a modely mohou nabídnout.

Horní podávání

Jednotlivé značky se předhánějí v tom, která má nejlepší systém podávání. Šicí stroj v základu totiž podává látku zoubky, které střídavě vykukují ze stehové desky a látku posouvají směrem dozadu. Horní vrstva podávaná není, takže pokud byste při šití tyto rozdíly nijak neregulovaly, u velmi dlouhých dílů by vám nakonec vyšel třeba i centimetrový rozdíl. U většiny látek se tento problém koriguje velmi snadno, u klouzavých potvor typu hedvábný satén už je to horší. Z toho důvodu značky začaly vyvíjet systémy s horním podáváním materiálu.

Pionýrem je v tomto ohledu rozhodně Pfaff, který montuje do svých strojů systém horního podávání IDT už od roku 1968. Výhodou je, že systém horního podávání je integrovaný, navíc systém IDT mají i stroje Gritzner (pod touto značkou se prodávají původní modely Pfaff z přelomu tisíciletí), které se pohybují v mnohem nižší cenové hladině než nejlevnější stroje s integrovaným horním podáváním od jiných značek.

IDT systém od Pfaff. Podobný typ horního podávání nyní začíná nabízet i Bernina a Juki.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (19.04.2018/7:18)
Kategorie: Odstřižky...
25
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x