16.4.2018 | Jana | 14 komentářů

Jak vybrat šicí stroj

Šicí stroj je jednou z největších a zároveň nejdůležitejších investicí, kterou musíte udělat, pokud si vyberete šití za svůj koníček. Proto je třeba se nad výběrem stroje pořádně zamyslet a prozkoumat všechny možnosti. Na trhu je nepřeberné množství značek a modelů, které se zdánlivě liší jen lepším osvětlením či počtem ozdobných stehů. To je opravdu ale jen zdánlivé, výběr jednoduchý není, což je jeden z důvodů, proč patří otázky týkající se výběru šicího stroje mezi nejčastější, které dostáváme.

Stejně jako Petra v článku o dress code jen nevypsala seznam pravidel a k nim pouze nerozepsala, co vlastně znamenají, i já já jsem se rozhodla místo výčtu technických parametrů modelů pojmout svůj text spíše jako námět k zamyšlení. Situace, kdy kupujeme šicí stroj, nastávají v podstatě především ve dvou až třech rozdílných případech. Nemyslím ale, že je lze zvládnout jen přísnou logikou a dokonalým průzkumem nabídky strojů.

Případ č. 1:  Jste začátečnice a toužíte se naučit šít, ale moc nevíte, jestli vás to bude bavit. Nehodláte proto moc utrácet a chystáte se řídit radou, na kterou občas narážíme i my (dokonce i u prodejců): stačí úplně ten nejzákladnější stroj za pár korun, protože stejně potřebujete jen rovnosteh, maximálně entl a lepší stroje v cenové hladině kolem 10-15 tisíc nabízejí navíc akorát zbytečnosti typu ozdobné stehy. To ale bohužel není pravda. Kdo někdy přesedlal ze stroje z vyšších řad na základnější stroj stejné značky, potvrdí vám, že rozdíl mezi strojem za 20 a 2 tisíce je především v komfortu šití. Pokud nemáte finance nazbyt a/nebo prostě nechcete ze začátku moc investovat, poptejte se raději

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (16.04.2018/9:21)
Kategorie: Odstřižky...
14
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x