2.4.2018 | Jana, Petra a Barbora | 2 komentáře

Krejčovské žehlící pomůcky

Naše články obvykle o svátcích nevycházejí, dnes ale máme připravenou velikonoční nadílku, o kterou se s vámi chceme podělit.

Co vám chceme ukázat? Tradiční krejčovské žehlířské polštáře, rukávník a klopník. Říká se, že se k nim lze dostat jen ve chvíli, kdy se prodává pozůstalost po krejčím či krejčové. Prý už se nevyrábějí a jsou naprosto nedostupné. V dnešním článku bychom vám tyto krejčovské pomůcky chtěly nejen představit, ale také vám předáme kontakt na šikovného truhláře, který je vyrábí.

Dřevěný rukávník nebo klopník nejsou taková rarita, ale třeba rukávníky jsme viděly doposud jen jako holé dřevo k potažení, nikoliv vycpané. Polštáře pak sehnat sice šlo, ale za spoustu peněz ze zahraničních e-shopů, takže ještě s pořádnou přirážkou k ceně za poštovné.

Všechny zmíněné pomůcky jsme původně plánovaly nechat vyrábět přímo pro náš e-shop, ale pak jsme náhodou natrefily na internetu na nabídku těchto předmětů přímo od truhláře. Jana se jako správný odvážlivec rozhodla jeho práci otestovat, nicméně původní provedení nabízeného polštáře se jí nezdálo – byl příliš nízký a plněný korkem. Pan truhlář je ale velmi ochotný a vyrobil podle Janiných požadavků polštář vysoký, s náplní z pilin. Když jej pak rozbalila pod stromečkem, byla naprosto nadšená (a nejen ona :-)). Konečně měla svůj vysněný polštář!

Když pak polštář viděly Petra s Bárou, byly také nadšené, ale trochu se obávaly jeho velikosti. (Polštář navíc váží 11 kg, takže častější přemisťování není úplně snadné).

Z toho důvodu jsme si nechaly vyrobit také menší polštáře, které jsou vhodné v případech, kdy tato pomůcka nemá svoje stálé místo. Spolu s menšími polštáři jsme objednaly i rukávníky a klopníky – něco pro účastnice našich kurzů, něco jen tak navíc, kdyby měl někdo zájem… Pomůcky jsou ale tak skvělé, že se během víkendového kurzu zaprášilo i po kusech objednaných “do foroty”.

Na co jsou tyto pomůcky dobré?

Polštáře jsou vlastně takové obrovské šunky. Kromě křivek se na nich skvěle žehlí i delší švy, u kterých díky tomu, že je celá plocha zaoblená, neprožehlíte přídavky, ani když poctivě tlačíte. (Stejně se dá použít rukávník.) Polštáře také skvěle poslouží při šití sak a kabátů klasickým způsobem, protože máte najednou oblou plochu, na které můžete spojovat jednotlivé vrstvy. Podstavec polštáře má pant, takže lze změnit sklon pracovní plochy.

Klopník použijete při žehlení rohů, ale také jako pomůcku pro zvýšení tlaku při žehlení.

Původně jsme sice plánovaly pomůcky prodávat přes náš e-shop, od této myšlenky jsme po zvážení všech možností nakonec upustily. Byla by to pro nás jednak velká logistická zátěž, ale hlavně by pro koncového zákazníka – tedy pro vás – zbytečně vzrostla cena. Domluvily jsme se tedy s panem truhlářem, že pomůcky doladěné podle našich požadavků můžete objednávat přímo u něj. Bude rád, když mu zavoláte: jmenuje se Petr Kosík a jeho telefon je 604 785 512. (Než se vyrojí nějaké spekulace, raději rovnou upozorňujeme, že my z vašich objednávek nebudeme mít žádnou provizi, jen radost, že jsme tyto pomůcky pomohly vrátit na český trh.)  

Technické údaje:

  • Velký polštář měří 62 x 32 cm, samotný má na výšku 15 cm, s podstavcem 29 cm. Stojí 1900,- Kč.
  • Malý polštář je o 20 cm kratší než ten velký a vychází na 1500,- Kč.
  • Rukávník má rozměry 66 x 13 x 22 cm a stojí 900,- Kč. Cena klopníku je  700,- Kč.
  • Při objednávce polštářů uvádějte, že se jedná o vysokou verzi s pilinami z tvrdého dřeva.

Pokud máte na jakýkoliv z těchto předmětů trochu jiné požadavky, pan truhlář je opravdu ochotný a vstřícný, takže vám určitě rád vyhoví.

Na závěr pro vás máme ještě jednu sváteční nabídku. Už ve středu 4.4. vyhlásíme první soutěž pro předplatitelky, ve které budete moci vyhrát právě jednu z těchto pomůcek.

 

EDIT 2021: Jedna z našich čtenářek nás upozornila, že cena žehlících pomůcek se od roku 2018 zvedla cca o 200Kč, takže tuto informaci přinášíme i pro ty, které čtou článek v pozdějších letech od vydání a měly by zájem o objednání pomůcek.

5 3 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Jana (02.04.2018/9:49)
Kategorie: Odstřižky..., Zdarma
Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
olina
5 let

mám tyhle skvělé pomůcky od zmiňovaného pana Kosíka už nějakou dobu a jsem velmi spokojená. Jen jsem si polštář a rukávník dopotáhla zarem s hliníkovým zátěrem, takže mi to teď odráží teplo zpět

Vendula
5 let

Rukávník mám díky vám už pár dní doma a nemůžu si ho vynachválit. Je vážně super. Vůbec ho nelze srovnat s běžně dostupným rukávníkem, co se vždy v nejméně vhodném okamžiku zaklapne.

2
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x