26.3.2018 | Barbora | 14 komentářů

Tipy pro rychlejší šití II.

V minulém díle jsme si připravily vše potřebné, aby se nám dobře sedělo a rychleji šilo a dnes se tedy podíváme na konkrétní tipy přímo pro postupy šití.

Švové přídavky

Švové přídavky jsou pro nás asi nejzajímavější oblastí, kde můžeme nahnat čas. Platí zde známé pořekadlo – dvakrát měř a jednou řež.  Když k tomu zapojíte i hlavu a promyslíte si postup šití dopředu, možná zjistíte, že použít různé šíře přídavků už při přípravě dílů je sice složitější, ale ve finále, pokud si tento postup osvojíte, bude výsledný proces rychlejší. Při průmyslovém šití je běžné, že každá část oděvu má svoji předem určenou šíři přídavků.

Abyste šily rychleji, je dobré mít úzké přídavky. Asi to zní jako paradox, protože vás vždy nabádáme k tomu, abyste si nechávaly široké přídavky a dneska toto! Široké přídavky jsou samozřejmě skvělé, umožní vám úpravy oděvu, jeho případné zvětšení, pěkné začištění apod. Pokud ale máte už vyzkoušený a upravený střih, chcete šít úplet na overlocku nebo máte za úkol konkrétní věc a nemusíte se obtěžovat s fittingem, pak jsou úzké přídavky přesně to, co vám zrychlí šití. Většinou se používá šíře 6mm (1/4“)…

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (26.03.2018/12:49)
Kategorie: Techniky, Začínáme se šitím
14
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x