12.3.2018 | Jana | 7 komentářů

Látky s výraznými vzory a jak na ně

Několik posledních let se v “módě z ulice” prosazují dva výrazné trendy: minimalismus, který zbavuje oděv všech příliš zdobných prvků, a normcore, kdy oblečení vypadá naprosto průměrně a často až unisexově. Při pohledu na streetstylové fotky těchto trendů si říkávám, že bych si měla šít více nenápadného jednobarevného oblečení, zároveň ale nikdy neodolám krásným látkám s výraznými barvami a vzory (typicky květinovými). Vzory jsou prostě moje vášeň a poslední dobou se mi daří touto vášní i trochu nakazit své redakční kolegyně.

Při šití výrazných vzorů ale musím řešit problém, jak se s nimi poprat. Samozřejmě, že v ideálním světě bych všechno perfektně sesadila, ale ženské křivky to ne vždy umožňují. Navíc se velice často potýkám s problémem, kdy si koupím poměrně drahý materiál, třeba i počítám s nějakou rezervou, ale podle Murphyho zákona látky prostě není nikdy dost na dokonalé sesazování.

Končím pak s milimetrovými přídavky, nadávám si a pak si stejně znovu při nákupu řeknu o 3 metry látky s tím, že mi na rozevláté maxišaty nutně musí stačit.

S velkými vzory, které nejsou pravidelné (jako třeba proužky nebo čtvrtečky, jimž se dnes v článku věnovat nebudu), je navíc možné pracovat různě, podle konkrétního vzoru a střihu.

A jak lze postupovat?

  • Ignorování vzoru

Zcela ignorovat můžete vzory, které jsou velmi drobné, nejsou v nich výrazné kontrasty nebo jednotlivé objekty nejsou od sebe jasně odděleny. Pro ukázku, co tím myslím, přikládám fotky látek, u kterých bych vzor nijak neřešila.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (12.03.2018/8:50)
Kategorie: Techniky
7
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x