8.3.2018 | Petra a Vendula | 4 komentáře

SPOLEČNÉ ŠITÍ: SUKNĚ VE STYLU CHANEL V.

Pásek a dokončovací práce

Dnes se dostáváme do finále. Vsadíme sukni do pásku, trvale spojíme překryt a začistíme délku a podšívku. Příště nás sice ještě čeká speciál o zdobení, ale nezdobenou sukni můžete dokončit již podle dnešního dílu.

Pásek

Naše sukně sahají k pasu a mají poměrně úzké pásky, proto jsme mohly zvolit ten nejjednodušší střih, prostý úzký obdélník. U sukní s vyšším páskem je vhodné tvarovat pásek i výztuhu do oblouku tak, aby pásek kopíroval linie těla (to můžeme udělat buď ve střihu, pomocí záševků na páskovém dílu nebo ještě výraznějším tvarováním parou). Podle doporučeného postupu by pásek měl být oproti délce naměřené v pasové linii o cca 3,5-5 cm delší. Množství látky v pasové linii zabere nějaké místo a proto by pásek neměl být stejně dlouhý jako střih, aby sukně nebyla v pase těsná a nepohodlná. Proto se pásek stříhá delší a do sukně se navolňuje. (Pokud si nejste jisté, v místě pasu nastehujte pruh přehnutého kalika ve zkušební délce a sukni znovu nazkoušejte. Vendula na délku pásku přidávala 5 cm, Petra po nazkoušení raději jen 2 cm.)

Pásek je třeba vyztužit. Jako tradiční výztuha do pásků se u chanelovských sukní používají rypsové stuhy typu petersham, ale lze použít i obyčejnou polyesterovou rypsovou nebo kloboukovou stuhu. Další variantou jsou dvě vrstvy žíněnky spojené dvěma řadami cik-caku. Žíněnka má velkou výhodu v tom, že ji lze velmi dobře tvarovat, ale snadno natvarovat jdou i kvalitní rypsové stuhy, např. právě petersham. Ty snadno poznáte tak, že na okrajích mají malé vroubky, které umožňují manipulaci jejich tvaru (snadné srážení nebo naopak roztažení). Základní výběr petersham stuh máme v našem e-shopu, víc barev a šířek rypsových stuh pak najdete v Rita’s galantery.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Petra (08.03.2018/12:24)
Kategorie: chanelovská sukně, Šijte s námi, Techniky, Vyšší krejčovina
4
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x