3.3.2018 | Petra a Vendula | 3 komentáře

SPOLEČNÉ ŠITÍ: SUKNĚ VE STYLU CHANEL IV.

Všití zipu a sesazení sukně

Dnes se konečně dopracujeme ke tvaru, který už nebude vypadat jen jako dvojdílná, těžko představitelná skládačka, ale opravdu začne připomínat sukni. Spojíme totiž oba díly v zadním švu, všijeme zip, začistíme přední okraje a také konečně vystřihneme ten záludný břišní panel. Pokud s námi šijete po každém článku “v přímém přenosu”, jistě už po minulém týdnu víte, že nejtěžší není sukni naquiltovat, ale opravdová výzva je z quiltovacích linií vytahat stehovku. Pokud jste se k tomuto kroku ještě nedostaly, přejeme pevné nervy. Tento týden už tolik stehování nebude, hlavně budeme sesazovat a stabilizovat, což vám půjde mnohem rychleji od ruky.

Zadní středový šev a ručně všitý zip

Když máme oba díly sukně naquiltované, konce prošívání začištěné (nitě jsou svázané a schované mezi oběma vrstvami), nastal čas na spojení obou dílů sukně v zadním středovém švu. Od linií zadního středového švu odkloníme stranou podšívku, abychom ji ve švu omylem nepřichytily, přiložíme oba díly sukně k sobě lícem na líc, v zadním středovém švu sešpendlíme a sestehujeme až po zipovou značku. Pokud už v této chvíli máte stehování dost a máte pocit, že přeci jeden rovný šev dokážete uhlídat jen našpendlený, radši si to rozmyslete. Buklé má tendenci klouzat a opravdu není moudré stehování vynechávat.

Švové přídavky sestřihneme na 1,5-2 cm (podle třepivosti) a následně strojově sešijeme zadní středový šev až ke značce pro konec zipu. Před vlastním všitím zipu je nutné zipovou oblast vyztužit. Pro vyztužení jsou ideální pruhy organzy s pevným okrajem (lze použít i pruhy podšívkové látky s pevným okrajem). Pokud organzu používáte na podrážení, zbytky nevyhazujte, je dobré na využití pevných okrajů vazby pamatovat a klidně si je i odstřihávat do zásoby.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Petra (03.03.2018/10:32)
Kategorie: chanelovská sukně, Šijte s námi, Techniky, Vyšší krejčovina
3
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x