1.3.2018 | Barbora Jana | 58 komentářů

Předplatné

Dnešním dnem se Steh zásadně mění. Jak už jsme avizovaly v lednovém článku, obrovský nárůst práce s webem spojené i vzrůstající náklady na jeho profesionalizaci nás vedly k rozhodnutí, že od března bude web přístupný skrze předplatitelský systém. Březen už je sice tady, ale nemusíte se bát totálního blackoutu a okamžitého znepřístupnění stránek. Články budeme zamykat postupně a část z nich (20-30%) zůstane i nadále dostupná zdarma, jednak proto, že už z principu web nechceme celý uzavřít, jednak je nám jasné, že pro někoho prostě  zrovna teď předplatné může být nedostupné. Články zdarma bude možné vyfiltrovat v kategoriích článků. Možnost ptát se prostřednictvím komentáře pod zamčenými články budou mít sice jen předplatitelé, ale celé diskuzní fórum ponecháme volně přístupné.

Formy předplatného

Po kliknutí na link Předplatné na horní liště nebo v odkazu u zamčeného článku můžete vybírat ze tří variant předplatného:

V rámci všech forem předplatného budete mít přístup k celému archivu a můžete se těšit i na další bonusy, např. soutěže vypisované jen pro předplatitelky nebo slevy na na naše kurzy.

Jak zaplatit členství?

Na horní liště najdete odkaz Předplatné, kde si můžete vybrat mezi půlroční, roční a dvouletou variantou. (Tu dvouletou variantu vnímáme jako “mecenášskou” – pokud si ji zvolíte, je to pro nás hlavně výrazem podpory a důvěry, že to další dva roky zvládneme.) Platit se dá klasickým bankovním převodem, kdy je potřeba počítat s tím, že přístup do předplatitelské sekce bude umožněn až po připsání platby na náš účet, což může trvat až 2-3 pracovní dny. (Dávejte, prosím, pozor na číslo účtu. Pokud jste nakupovaly v našem e-shopu, tak se čísla účtů liší!)  . Při platbě kartou či online převodem získáte přístup téměř okamžitě.

Pokud jste na našich stránkách již registrované, při zadávání údajů k platbě zadejte, prosím, stejný e-mail jako u registrace – účty jsou spárované.

Pokud ještě registrované nejste, přijdou Vám na mail přístupové informace. Pokud budete chtít přispívat do diskuze pod články či fóra pod přezdívkou, na profilu na stránkách ji můžete doplnit později.

Jaké jsou novinky kromě předplatného?

Od ledna se na webu intenzivně pracuje. Přešly jsme na lepší hosting, díky němuž by měl být web rychlejší a stabilnější, zároveň náš nový webmaster vychytal plno much původní verze, které web zbytečně zatěžovaly a zpomalovaly. Nechaly jsme si také zpracovat technický audit stránek, na jehož základě jsme mimo jiné změnily formát článků tak, aby nejen odpovídal dnešním trendům internetových médií, ale především se vám texty lépe a pohodlněji četly.

Zásadní změny se týkají i mobilní verze webu, která je teď přehlednější a kde nyní již najdete i vyhledávání, o které jste si často psaly.

Další změny budou následovat, některé budou výraznější, jiné třeba ani nezaznamenáte, ale slibujeme vám, že na stránkách nepřestaneme pracovat, dokud nebudou co nejpřátelštější nejen obsahem, ale i formou.

Pokud by cokoliv nefungovalo, dejte nám prosím vědět. Abyste ale měly jistotu, že se vám už všechny změny na stránkách objevily v nové podobě, nezapomeňte nejdříve stránku obnovit (uděláte to tak, že zmáčknete kombinaci klávec ctrl+R u PC nebo command+R u macu).

Jaké máme plány do budoucna?

Momentálně můžeme prozradit, že v létě vás čeká další tematické společné šití a také připravujeme rozsáhlejší manuál k výběru šicího stroje. Jak jsme vám slíbily, budeme také postupně přidávat třetí článek týdně. Tento článek někdy třeba nebude tak dlouhý jako dva hlavní, ale dostanou v něm prostor informace, které by neměly zapadnout, i když třeba téma není dost obsáhlé na velký článek. Mohou to být různé kratší tipy, aktuality, střihové manipulace, které vám dovolí vytvořit model z přehlídky, představení netradičních materiálů atd. Rády bychom také postupně rozšířily autorský tým, protože doufáme, že teď již hostujícím spoluatorům budeme moci nabídnout za texty nejen velké díky, ale i honorář.

Pokud vás nějaká témata obzvlášť zajímají, nebojte se nám o ně napsat. A pokud znáte někoho, kdo skvěle píše o šití či příbuzných tématech, nebojte se nám ho doporučit. (Ale nemusíte se bát, že my psát přestaneme! Steh je pořád náš web, pořád bude hlavně o tom, co my samy šijeme a jak a o čem u toho přemýšlíme. Pouze vám chceme prostřednictvím hostů nabídnout co nejširší pole témat a přístupů.) Vaše podněty, nápady a zpětná vazba jsou pro nás opravdu důležité.

Doufáme, že zavedením předplatného neztratíme vaši důvěru a věříme, že obsah, který vytváříme, za tu stovku měsíčně stojí. Předplatné je i pro nás závazek, abychom Steh nejen držely při životě, ale stále jej vylepšovaly a posouvaly k co nejkrásnější a nejinspirativnější podobě. Samy se těšíme, jak se Steh s vaší podporou ještě promění. Děkujeme za ni.

(P.S. Na další díl seriálu šití “chanel” sukně se můžete těšit už v sobotu.)

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora Jana (01.03.2018/2:11)
Kategorie: Odstřižky...
Odebírat
Upozornit na
58 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
NielaD
Nielad
5 let

Hezky den, taky mi nedá nenapsat. Když jste avizovaly, že chcete blog pozvednout na vyšší level / nejen hostingem. Byla jsem pro. Avizovaná cena kávy také. a chtěla jsem podpořit i zakoupením předplatného v obchodě již nakupuji a budu. Ovšem zpoplatnit web uprostřed sew alongu? Nepřijde mi to fér vůči spolušijícím. Mám pocit manipulace Jste jediný blog v češtině, který takto do podrobna popisuje tradiční šití. Tedy pro všechny které nevládnou angličtinou nebo francouštinou velký tahoun. Tímto krokem jim vlastně podkopáváte vámi vystavěnou chuť to zkusit poctivě. Těm co šijou s vámi jste vzaly možnost volby. to ve mě zanechalo… Číst vice »

Jana
Admin
5 let
Odpověď na komentář  Nielad

Jak jsem psala výše, nebyl v tom žádný zlý úmysl! Některé úkony pro zprovoznění předplatného šlo udělat až po novém roce, a to s přítomností nás všech v jeden čas na jednom místě, takže jsme se nakonec rozhodly vše posunout.

Sarka
Šárka
5 let
Odpověď na komentář  Jana

Špatný úmysl nejspíš ne, ale nezvládnutá komunikace rozhodně ano ;). Z toho co píšete v komentářích vám bylo nejspíš jasné, že jste zpoplatnění v půlce seriálu avizovaly, ale ani v lednovém článku o chystaných změnách, ani v úvodu k té sukni jste to bohužel nezmínily. Fér by bylo buď říct to na začátku seriálu nebo nedokončený seriál z placené části vyjmout, nechat o dojít a zpoplatnit až příští šití. Podobně nikde v článku v lednu není napsané, že budete zamykat i archiv, jen že nové články budou placené. Možná to padlo někde v komentářích nebo diskuzích, ale to není úplně… Číst vice »

Pavla
Pavla
5 let
Odpověď na komentář  Šárka

Podle mě zřejmě nešlo ani o zlý úmysl, ani o nezvládnutou komunikaci. Spíš o obyčejný kalkul – budou chtít došít, tak si aspoň koupí zbytek. Zvláštní, že vám to vůči čtenářům nepřišlo nefér.

Petra
5 let
Odpověď na komentář  Pavla

Je mi jasné, že nikdy není příjemné za něco muset platit a člověk se může cítit už předem podvedený. Ale slova jako manipulace a kalkul nás opravdu mrzí. Prostě nám to vůbec nedocvaklo, připravujeme teď už letní sewalong a tentokrát to z komentářů vypadalo, že tentokrát vlastně nikdo podle seriálu v přímém přenosu nešije… Nabízíme vám tedy následující řešení: kdo nám do pátku pošle fotku své rozpracované sukně, dáme mu zdarma k dispozici základní kratší verze zbývajících tří textů o technologii šití, které vám umožní projekt dokončit, aniž byste si musely kupovat předplatné. Aby to ale nebylo nefér vůči čtenářkám,… Číst vice »

whitehorse
5 let
Odpověď na komentář  Petra

Já děkuji za tuto možnost, i když se mně netýká.
Bohužel chanel kabátek už asi zůstane rozešitý na hodně dlouho, protože články na jeho šití spadly do předplacených i když jsem to z informací o plánovaném předplatném nepochopila, že takto masově budou znepřístupněny i starší články a návody.

Alexandra
5 let

Dobry den, myslim, ze ciastky su uplne prijatelne. Bolo by prosim mozne platit aj v EUR? (Kazda platba v inej mene stoji na bankových poplatkoch minimalne 10 EUR, co je pri pozadovanom predplatnom az do 30% ceny)… Vdaka

Jana
Admin
5 let
Odpověď na komentář  Alexandra

Dobrý den, Alexandro, platba v EUR je možná. Při převodu ale banka pracuje s maličko horším kurzem než se používá při platbách kartou, takže předplatné vychází na cca 34/49/82 euro dle vybraného časového období. Pro lepší kurz volte, prosím, platbu kartou.

Janina
5 let

Zrovna dnes jsem potřebovala něco z historie Stehu, tak jsem již zjistila a hned předplatila. Ceny považuji za příznivé vzhledem k informacím, které zde mohu získat.

Melenam
5 let

Koupeno předplatné na 2 roky 🙂 První co mi běželo hlavou bylo: “Se asi spletly, to je nějak málo…”, potom: “Musím si ho honem koupit, než si to rozmyslí a změní ceník!” a pak: “Nebo, že bych měla pohnutý vnímání cen životem v cizině?” Každopádně moje výtvory díky vám vypadají o dost lépe než z období “bez vás”, díky vašim článkům o úpravě střihů mi už šaty z Burdy nedělají špek na břiše (jako by nestačil ten opravdický, co má zůstat schovaný…), dodaly jste mi odvahu se pustit do šití úpletů na obyčejném šicím stroji (dopadlo to nad očekávání dobře)… Číst vice »

Petra
5 let
Odpověď na komentář  Helena

Nebojte se, nejsou to zaváděcí ceny 🙂 A moc rády čteme, že jsme Vám pomohly se v šití posunout dál! Díky za podporu.

Ina
Ina
5 let

Dobrý den,
vidíte, a mě cena nemile překvapila, ale to je věc názoru.
Každopádně děkuji za Vaši dosavadní práci, sledovala jsem Vás od začátku a vždy jsem oceňovala milý přístup a úroveň článků. Přeji mnoho úspěchů do další etapy.
P. S. Neuvažovaly jste ještě o jednoměsíčním předplatném?

Petra
5 let
Odpověď na komentář  Ina

Uvazovaly, dokonce jsme uvazovaly i o moznosti jednorazove platby za jeden clanek – ale bohuzel za kazdou jednotlivou platbu platime poplatek platebni brane a fakturacni aplikaci a u tech malych plateb v nekterych pripadech z toho najednou byly poplatky dosahujici vyse az 60% dane castky…
Kazdopadne dekujeme za mile prani, budeme se snazit, aby i clanky zdarma mely stejnou uroven jako ty predplatitelske, zaroven dal chceme nabizet moznost ziskat predplatne v soutezich apod., protoze chapeme, ze ne pro kazdeho muze byt dostupne.

Zuzana W.
Jordaan
5 let
Odpověď na komentář  Petra

Pro me dostupne je a presto mi pripada prilis vysoke na to, co bych za nej dostala. Treba na tom je Ina podobne ;-).

Pavla
Pavla
5 let

Dobrý den,
všechno je relativní. Já také zvažuji, zda předplatím, spíše asi ne. Za 860 mám roční předplatné Burdy, a ve srovnání s tím se mi nastavené roční předplatné zdá být trochu vysoké. Navíc čtu hodně blogů v angličtině, takže když něco nevím, nějaký “tutorial” si vždycky někde najdu. Ale držím vám palce a přeju hodně spokojených předplatitelů. Vaše stránky jsou velmi sympatické.

Petra
5 let
Odpověď na komentář  Pavla

Díky za upřímnost. Ať už se rozhodnete jakkoliv, přejeme Vám hodně štěstí v dalším šití 🙂

Klotylka
5 let

Dobrý den, já předplatné také spíše ne. Začala jsem sem chodit díky aktivitě a odkazům, které dávala Vendula v šicí diskuzi na módním pekle. Vaše články mě baví číst, web ale nepůsobí, že by tu byla nějaká vysoká návštěvnost – diskuze stagnují. Moc Vám přeji, aby tento krok nebyl koncem Vašeho projektu, do kterého jste už vložily takové práce. Nemám představu, kolik předplatitelek/jaký výnos očekáváte, ale bude to taková částka, která Vám stojí za to, že Vám spousta čtenářek odejde? Nepodařilo by se Vám lépe získat fnance z vašeho e-shopu či kurzů?

Klotylka
5 let

Dobrý den, já předplatné také spíše ne. Začala jsem sem chodit díky aktivitě a příspěvkům Venduly v šicí diskuzi na modnim pekle, která se Vás asi snažila podpořit. Vaše články ctu rada, ale web nepůsobi, že by mel vysokou navstevnost – diskuze stagnuji. Moc Vam preji, aby tento krok nebyl koncem Vaseho projektu, do ktereho jste uz vlozily takove prace. Netusim, kolik ocekavate predplatitelek, ale bude to tak vysoka castka, aby Vam stala za odchod spousty ctenarek? Neni treba moznost financovat blog z eshopu ci kurzu?

Jana
Admin
5 let
Odpověď na komentář  Klotylka

Dobrý den, jak jsme psaly v lednovém článku, provoz stránek je pro nás z finančního hlediska čistá ztráta. Tuto ztrátu jsme kompenzovaly pořádáním kurzů, u nichž je problém především časová náročnost, takže to bylo jen provizorní řešení. Samozřejmě jsme diskutovaly i možnost reklamy, problém je v tom, že bychom to tu nerady zahltily netematickou reklamou nebo reklamou na obchody, u nichž si nemyslíme, že je u nich dobrý poměr kvality nabízeného zboží a ceny nebo u nich reálně nenakupujeme. Předplatné nám nakonec vyšlo jako nejlepší řešení, ačkoliv jsme věděly, že je to i přes vysokou stávající návštěvnost riziko. Naštěstí to… Číst vice »

Klotylka
5 let
Odpověď na komentář  Jana

Omlouvám se za opakovaný příspěvek, nedařilo se mi odeslat. Držím palce.

Petra
5 let
Odpověď na komentář  Klotylka

Pokud se vám komentáře neukazují na vašem prohlížeči hned, zkuste obnovit stránku kombinací kláves ctrl R nebo command R. Z naší strany nejsou nijak zadržovány.

Zuzana W.
Jordaan
5 let
Odpověď na komentář  Petra

Moje komentare se zobrazuji vetsinou az za nekolik hodin, at mackam cokoliv. Pravdepodobne nebudu jedina, vysvetlovalo by to i v podstate neexistujici diskuse, protoze to znemoznuje “rozhovory” v realnem case.

Jana
Admin
5 let
Odpověď na komentář  Jordaan

Systém je nastavený tak, že pokud někdo komentuje jako nepřihlášený, nebo je to jeho první komentář, musí být takový komentář manuálně schválen. Potom zveřejnění komentáře opravdu může trvat několik hodin, dokud si toho prostě jedna z nás nevšimne. Je to tak nastavené kvůli Spamu, žádné komentáře necenzurujeme. Pokud se komentář objeví po několika hodinách, ačkoliv jste přihlášená, dejte nám, prosím, vědět. Problémy, o kterých nevíme, se řeší strašně špatně. :-/

Zuzana W.
Jordaan
5 let
Odpověď na komentář  Jana

No, jak bych to… Kdyz jsem jeste byla prihlasena, slo to jeste pomaleji, nez ted, po odhlaseni. Je to v podstate i jeden z duvodu, proc jsem se odhlasila. Nekde je chyba, ktera je uzivatelsky neprijemna, ale zas tak me to netrapi, abych si dopisovala s adminama a resila to, protoze tu jaksi stejne neni nikdo, kdo by se chtel bavit.

Marie P.
Marie
5 let

Dobrý den, já předplatné zatím také ne. Sice s ním souhlasím, chápu, že web nemůžete dělat zadarmo a za informace se platí, ale jsem se šitím teprve na začátku a většinu informací z článků bych v rámci půlročního předplatného nevyužila. (Roční a dvouletá varianta je momentálně nad moje možnosti, proto o ní ani nepíšu.) Ráda jsem ale váš web sledovala a postupně jsem se díky zdejším radám posouvala dál. Říkala jsem si, že se ještě budu chvíli zdokonalovat a příští rok bych si půlroční předplatné už zaplatila. Proto mě docela nemile překvapilo, že většina článků “Začínáme se šitím” je mezi… Číst vice »

Petra
5 let
Odpověď na komentář  Marie

To je zajímavý podnět. Zvažujeme ale už delší dobu spíše možnost, že dáme dohromady ucelenější seriál pro začátečníky a nabídneme jej až jako celek – zatím jsme se do toho ale nepustily, protože přeci jen začátečnických návodů najdete už i v překladových knihách i na jiných webech poměrně dost a nechceme nosit dříví do lesa. Momentálně je na webu mnohem více článků po pokročilé a ty začátečnické jsou tematicky dost neucelené, takže by zatím nebylo fér je nabízet jako balíček.

Marie P.
Marie
5 let
Odpověď na komentář  Petra

To je škoda, protože začátečnických návodů a knih je sice opravdu hromada, ale podrobné informace a postupy, které jsem vždycky našla ve zdejších článcích, jsem zatím jinde neobjevila. Myslím, že jen ze současných článků by se dal moc pěkně poskládat balíček, který by začínajícím vyhovoval (např. pro mě by byla přínosná celá kategorie Začínáme se šitím, Psychologie šití, některé články z kategorie Techniky – např. namátkou články o šití úpletů, krajek, začišťování délky sukně, šití na overlocku …..). Nemyslím si, že by bylo nefér, kdyby podobný balíček byl např. za 500-600 Kč. A to, že jsou tyto články tematicky neucelené,… Číst vice »

Petra
5 let
Odpověď na komentář  Marie

Mně se ten nápad líbí a zní to snadno, “poskládat balíček pro začátečníky.” Ale skrývá se za tím několik hodin práce programátora (kterého platíme normálními komerčními taxami) a odhadem nějakých 15-20 naší práce, než bychom to daly nějak dohromady. Obávám se, že i 20 přeplatitelů by po odečtení všech poplatků nepokrylo ani vstupní náklady… A připadá mi logičtejší ten čas i prostředky dát postupně do vytvoření ucelenějšího a uživatelsky přívětivějšího začátečnického seriálu. Chystáme se na něj, ale mějte s námi prosím trpělivost, máme za sebou 3 měsíce intenzivní práce, kdy všechny změny vyžadovaly takové nasazení, jako by Steh byl naše… Číst vice »

Marie P.
Marie
5 let
Odpověď na komentář  Petra

Dobře, budeme se těšit. 🙂

Ema
Ema
5 let

Přijde mi dost nešťastné odstřihnout takhle čtenářky uprostřed sew alongu. Možná by nebylo na škodu zvážit znepřístupnění až nějakou dobu po jeho skončení. Tohle je trochu nefér k těm, co s vámi začaly šít, mají doma rozdělaný projekt z drahého materiálu a není v jejich možnostech si předplatné pořídit.

Jana
Admin
5 let
Odpověď na komentář  Ema

Původně jsme plánovaly start předplatného již 1.2., ale z důvodů organizační náročnosti jsme start o měsíc posouvaly. Náš ediční plán se ale tvoří hodně dopředu, nyní máme téměř jasno o článcích v červnu nebo červenci, takže přehodit i společné šití bylo tak, aby články dávaly smysl i vzhledem k ročnímu období, bylo prakticky nemožné. Z toho důvodu došlo k této situaci. Předplatné jsme ale avizovaly dávno před startem sewalongu, takže si nemyslíme, že jsme někoho vyloženě odřízly – ta změna nebyla ze dne na den.

whitehorse
5 let

V tuto chvíli ani já nebudu objednávat předplatné. Články jsem si ráda přečetla, ale mnoho věcí sila se zpožděním, nebo se do nich ani nepustila a dát si předplatné i jen na půl roku by pro mne znamenalo, že sice budu číst krásné články, ale v době, kdy bych se k šití dané věci dostala, už předplatné mít aktivní nebudu a tak stejně nebudu vědět, jak věc sít. Takže bych se přikláněla k nějaké jednorázové záležitosti. Navíc mne trošku zamrzelo, že vlastně ta Chanel sukýnka se v tuto chvíli bez předplatného už nedosije. Chápu nutnost zpoplatnění, ale i mně se… Číst vice »

whitehorse
whitehorse
5 let
Odpověď na komentář  whitehorse

Jste bych měla dotazy-jak se provedene masivní zamčení článků z archivu pojí s tímto prohlášením ” Články budeme zamykat postupně a část z nich (20-30%) zůstane i nadále dostupná zdarma”. Moc postupně mi to teda nepřišlo (archiv je vlastně znepřístupněn od začátku zavedení předplatného) a odhadovala bych počet přístupných článku tak na 10%.

Petra
5 let
Odpověď na komentář  whitehorse

Momentálně je z 202 článků 93 zdarma. Kalkulaci na procenta již nechám na tobě.

whitehorse
5 let
Odpověď na komentář  Petra

Díky,mne to tak jen přišlo, že spousta článků na které sem klikla jsou zamčené a proto mne to udivilo, kdyz bylo psané postupné znepřístupnění. Do budoucna nevylučuji předplatné, ale v tuto chvíli jsou jiné priority než šití, na které vyjde čas tak jeden víkend za měsíc. A jak byl návrh na tematické předplatné pro začátečníky, tak mne by se třeba líbila kolekce Chanel, kde nestíhám dosit ani kabatek (teď chybí i navod) natož stihnout sukni, i když materiál na ni je, ale stále sem nepochopila jak má ve výsledku vypadat ten zavinovací efekt, takže sem si nezvládla udelat ani strih.… Číst vice »

jucek
5 let

Při pročítání posledních příspěvků mi nedá, abych se do diskuze o výši předplatného také nezapojila. Dle mého názoru předplatné vysoké není už z několika důvodů: Většina tady uznává, že provozovat tento web nemůže nikdo zadarmo. Taky se domnívám, že tento web nebude nikdy “masovka”, tím myslím, že šít z kvalitních materiálů a víceméně ručními technikami v době, kdy je trh přesycen spoustou levných hadrů a kdy už většina lidí ani rozdíl mezi kvalitní látkou a ušitím a těmito hadry, které mohu po vyprání vyhodit (ale to nevadí, protože si můžu další levný hadr koupit) nerozezná, je koníčkem opravdu jen pro… Číst vice »

Petra
5 let
Odpověď na komentář  jucek

Moc děkujeme za tento komentář.

HelaF
5 let

I mě přijde předplatné poněkud vyšší než cena za avizované 2 kávy měsíčně. Chápu potřebu příjmů na provoz webu, ale moje odhady byli poloviční. Škoda, moc ráda jsem si u vás četla i jen tak pro radost a pokochání se z krásného jazyka a úpravy článků. Nějak teď časově nestíhám, abych podle článků šila a stihla rady do doby ukončení půlročního předplatného, delší je cenově poněkud mimo můj příjem.

barbara
5 let
Odpověď na komentář  HelaF

Pro mě to byla jasná volba. Vyjdu-li z ročního předplatného, pak stovka měsíčně se opravdu “ztratí v překladu”…a vycházíme-li z avizovaných dvou káv měsíčně, je samozřejmě rozdíl, kde a jakou si dáme, a to je rozhodující…někdo z diskutujících argumentoval srovnáním s Burdou v neprospěch Stehu..já si naopak myslím, že tento web je jedinečný v tom, že je KONTAKTNÍ. Šijete, narazíte na problém, poradíte se – a další tyto diskuse motivují, na něco upozorní…konfrontujete svůj názor, svůj postřeh, svoji pochybnost…samozřejmě je mnohem více těch, kteří jsou spíše pasívní a hledají odpověď na svůj problém v otázkách druhých, ale vždy mají možnost… Číst vice »

Jana
Admin
5 let
Odpověď na komentář  barbara

Děkujeme za tento komentář!
Vycházely jsme opravdu z toho, že stovku měsíčně utratí za zbytečnost prakticky každý…

Janina
5 let

Sice už jsem jeden komentář nechávala, ale nedá mi to abych ještě nedoplnila… Zakoupila jsem si roční předplatné a 100,- měsíčně jsou opravdu ty 2 kávy, které si klidně odpustím. Neváhala jsem vlastě ani chvíli, přestože jsem začátečník. Brala jsem to nejen jako předplatné do budoucna, ale také jako poděkování za to, že jsem na webu našla nejen spoustu potřebných informací (do úpletů jsem se úspěšně pustila měsíc po zakoupení obyč stroje), ale hlavně potřebné povzbuzení zkoušet odvážně věci, do kterých bych se sama pustila až kdoví kdy. V dnešní době je dle mého nejdražší čas a já si opravdu… Číst vice »

PePa
5 let

Dobrý den,
výše předplatného mně osobně nepřijde nijak závratná a velmi oceňuji možnost zkusit to třeba jen toho půl roku.
Mám otázku na archiv webu. Když mi skončí předplatné, tak už nebudu mít přístup ke článkům, které jsem měla v rámci předplatného zaplacené? Chápu, že na nové nemám nárok, ale i na jiných webech většinou archiv zůstává přístupný.
děkuji za Vaše odhodlání a obrovskou motivaci!

Jana
Admin
5 let
Odpověď na komentář  PePa

Dobrý den,
v rámci promýšlení předplatného jsme si dělaly průzkum u webů podobného charakteru. Ve všech případech byl archiv přístupný jen po dobu předplatného a máme to tak i my.

Vendula
5 let

Do diskuze ohledně předplatného jsem se původně nechtěla vůbec zapojit, ale některé komentáře jsou mi vůči holkám ze Stehu opravdu líto. Dva roky jsme tady bezplatně četly zajímavé články a podrobné návody, využívaly možnosti poradenství, čerpaly informace, našly spoustu dobrých tipů. Některé seriály svým obsahem suplovaly drahé cizojazyčné knihy. A kromě dobrého pocitu z toho holky dosud neměly doopravdy nic. Dokážu si představit, ze výdělek z kurzů pokryl jen malou část nákladů na provoz webu. E-shop s několika položkami je dle mého mínění spíš jen dobrou službou pro nás, co nechceme objednávat těžko dostupné materiály ze zahraničí, než aby byl… Číst vice »

Alexandra
5 let

Ja by som sa chcela podakovat autorkam webu, ze ho vôbec drzali pri zivote z vlastnych prostriedkov tak dlhu dobu! Povazujem tento web za jedinecny v nasich zemepisných sirkach – hoci hovorim anglicky, a zdrojov informacii je velke mnozstvo – velmi ocenujem ich prehlad a kriticke zhodnotenie, ktore tu nachadzam. Takisto skvele tipy na knihy, Craftsy kurzy (o ktorých existencii som netusila), nakupy latok a galanterie – je to na nezaplatenie. Domnievam sa, ze z vysky predplatného neurobia ziadny velky profit, len sa mozno ciastocne vykryju potrebne naklady. Verim, ze nas bude dost na to, aby steh pokracoval a napredoval,… Číst vice »

Petra
5 let
Odpověď na komentář  Alexandra

Moc děkujeme za podporu, zatím vše bohudík vypadá nadějně, jen to nechceme zakřiknout 🙂 Budeme se snažit, aby “nový” Steh byl co nejlepší.

Monique
5 let

Dobrý den, Moc děkuji autorkám za jejich práci. Pro mě je tento web naprosto úžasný a nenarazila jsem na žádný podobný v českém jazyce. Ráda si čtu články i diskuze. Je to pro mě vždycky nádherná relaxace. Na chviličku odsunu všechny starosti a jsem v jiném světě  Za poslední dva roky jsem se díky webu posunula ve svém šití úplně na jinou úroveň. Nejsem vyučená švadlena a úprava střihu pro mě byla noční můrou, stejně tak jako některé detaily a dokonce i některé materiály. Nad předplatným jsem neváhala. Objednala jsem rovnou na 2 roky. Myslím si, že jeho cena… Číst vice »

Petra
5 let
Odpověď na komentář  Monique

Děkujeme moc! A máte pravdu – těch propočtů a rešerší a zásadních rozhodnutí jsme od minulého léta udělaly skutečně hodně, i když samozřejmě nikdy není možné uhlídat a předvídat vše. Jsme velmi vděčné i za konzultace s několika odborníky, kteří nás trochu připravili i na negativní reakce, které takováto změna často vyvolává :).

Kajuska
5 let

Pěkný den, musím asi taky reagovat. Na tento blog jsem chodila se nadchnout, načerpat inspiraci. Nedělá mi problém si kvalitní články zaplatit. Podpořit Vás a Vaše dvě kávy. Vadí mi ale, že když už jsem se po roce rozhodla, ušít si francouzský kabátek, najednou po mě někdo požaduje 800Kč. Kdybych se rozhodla, když článek vyšel, jsem za vodou. Kdybych se rozhodla i před měsícem a články, jak jsem zvyklá, si “stáhla” a uložila, tak jsem taky za vodou. No štěstí, že nemám už nakoupenou látku. Znovu opakuji, že nemám problém si dobudoucna zaplatit předplatné, ale nepřijde mi to fér to… Číst vice »

Jana
Admin
5 let
Odpověď na komentář  Kajuska

Dobrý den,
chápeme, že platit za něco, co bylo zadarmo, není nikdy příjemné a mrzí nás, že máte pocit, že s Vámi zametáme.
Systém, kdy zavřeme celý archiv a bude přístupný jen po čas předplatného nám přišel jednodušší a logičtější než mít články před předplatným zdarma a po zaplacení předplatného se dostat jen k článkům v příslušném časovém období (např. při zaplacení předplatného až v květnu by nebyl přístup k článkům z března a dubna).

Sisly
5 let
Odpověď na komentář  Jana

Dobrý den, právě jsem se stala předplatitelkou a mám z toho velkou radost!! Váš web jsem objevila teprve nedávno-tedy asi před rokem-a články jsem si dávkovala skoro za odměnu. Máte úžasně čistý styl psaní, žádné pravopisné chyby (což nebývá ani na oficiálních webech) a hlavně dokonalý popis postupů a všeho okolo šití. Mám šití jako koníček už 30 let, ale o některých postupech jsem v životě neslyšela – v Burdě žádné guiltování, FBA atd.nepopisují. Takže některé články jsou pro mě fascinující a napínavé jako sci-fi 🙂 Předplatné mi vůbec nevadí-opravdu částka není nijak závratná, i když chápu, že pro někoho… Číst vice »

barbara
5 let
Odpověď na komentář  Kajuska

Už jsem sice svoje pro vyjádřila, ale musím ještě reagovat. Tři kreativní ženy založily web o šití a naprosto nezištně předávají své zkušenosti a rady, jsou inspirativní , nadchnou a svým zaujetím probudí a podpoří totéž u mnoha z nás. Nelze ovšem donekonečna vkládat svoji energii, čas, určitě i finance zadarmo. Rozhodnou se přístup na web zpoplatnit. Ohlásí to zavčas, někdy začátkem roku. Nevím, kolik práce , různých analýz a rozhodnutí to vyžaduje, nic podobného jsem nezažila, ale jednoduché to určitě není…web funguje dál, články které očekáváme vycházejí podle avizovaného plánu, a pak dojde k termínu přechodu webu na jinou… Číst vice »

Monika
5 let

Já bych měla jen technický dotaz (nemám ale ani pozitivní ani negativní názor ;)), mi vrtá hlavou, co jsem si článek přečetla. Co vás k tomu vedlo, že jste se rozhodly jít touto cestou? Sleduji pár blogů z různých oblastí (šití, vaření, a jiná tvorba, výlety… hmm koukám, že správná domácí puťka ;)) a většinu nechápu proč to vlastně všehcno píšou, když to musí dát strašnou práci, času, soukromí… ale díkybohu za ně, za Vás… A když už nějaké peníze, tak většinou jdou opačnou cestou – blog je veřejný, ale prodávají svoje výrobky, materiál, kurzy, papírové publikace, pdf střihy, nebo… Číst vice »

Jana
Admin
5 let
Odpověď na komentář  Monika

Jak jsme psaly v lednu, s reklamou je problém v tom, že to bereme něco jako osobní doporučení, takže když jsme si spočítaly počet firem, které by u nás mohly mít inzerci, zjistily jsme, že tudy cesta nevede.
Ostatní možnosti vyžadují další čas – je rozdíl mít blog a publikovat článek, kdy se mi zachce a časopis se dvěma dlouhými články týdně.
Ateh měla možnost na začátku stát se součástí týmu, později přispívat jako externistka, ale neměla příliš zájem.

Petra
5 let
Odpověď na komentář  Jana

Plus v tomto rozhodnutí samozřejmě hrál významnou roli i fakt, že Steh vzniká vlastně celý online, protože každá žijeme v jiném městě a potkáváme se naživo většinou jen výjimečně (já to mám k Janě 243km, Bára 166km :D). Vše, co jste vyjmenovala, kurzy, střihy, výrobky atd. vyžaduje, aby se tým potkával mnohem častěji, než je pro nás reálné – máme rodiny, holky mají malé děti, máme svá občanská povolání svázaná s našimi bydlišti. I proto jsme se rozhodly jít touto cestou. Kdybychom třeba všechny bydlely v jedné čtvrti v Brně nebo v Praze, asi by aktivity kolem Stehu měly zase… Číst vice »

TEEK
5 let

Za sebe spíše nechápu, kdo má v dnešní době šanci vést něco takhle kvalitního bez finanční investice. Je v pořádku platit za kvalitně odvedenou práci a je to normální. Autorkám držím palce a přeji dost sebevědomí na to, aby se nemusely omlouvat a vysvětlovat. Kdo nechce, hledá výmluvu, kdo chce, hledá cestu.

Monika
5 let

K diskuzi viz výše: jo tak ta knihovna () by byla fakt zajímavá :))). Jasný, dneska je všechno online, jen já jsem konzerva, co preferuje “papíry”. To jste od sebe fakt tak daleko? Asi mi tahle info někde utekla. To pak je docela mazec, co dokážete dát dohromady.
Jo a k vysvětlování apod., tak předpokládám, když je možnost diskuze… tak zvědavé dotazy a poznámky ostatních autorce/kám nevadí. Je to přece jejich blog. A jejich pravidla. Neviděla bych to na málo sebevědomí;). Já děkuji za odpověď a zpoplatnění se vůbec nedivím!

Jana
Admin
5 let
Odpověď na komentář  Monika

Ano, jsme. 🙂 Je to takový dlouhý příběh, každopádně my tři jsme se poznaly jen díky šití a to online. Dohromady všechny tři jsme se osobně sešly snad až na naší první redakční radě, kdy už Steh třičtvrtě roku fungoval. 🙂

58
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x