1.2.2018 | Petra | 24 komentářů

Společné šití: sukně ve stylu chanel

Dnešním dnem spouštíme další běh společného šití, které nás bude provázet až do jara. Jak už jsme v reakcích na zvídavé otázky netrpělivců naznačovaly, na dalších pár týdnů se opět ponoříme do vod couture. Zároveň navážeme na asi nejúspěšnější společné šití, které na Stehu proběhlo – šití kabátku ve stylu Chanel, které jsme pořádaly minulé jaro. Byly jsme překvapené, kolik z vás se do tak pracného projektu pustilo a jak úžasné kabátky vznikly. A pak se jednou u kávy naše hostující autorka Vendula letmo zmínila, že chanelovský kabátek je jen poloviční bez sukně ušité stejnými postupy. A o společném šití na další rok bylo rozhodnuto.

Většina věcí, které jsme si vyzkoušely u kabátku, platí i u sukně. I sukně je vlastně jednoduchá, ale zároveň pracná, je nositelná jak na slavnostní, tak i běžné příležitosti, lze ji kombinovat s kabátkem do upjatého klasického kostýmu, ale třeba s oversized rolákem vytvoří ležérní model na denní nošení.

I u sukně budeme quiltovat podšívku k vrchní látce, hodně stehovat, začišťovat v ruce a na konec hledat ideální zdobení. Navíc se naučíme upravit střih na nejklasičtější podobu sukně, falešnou zavinovací, a místo záševků buklé do tvaru vysrážet. A mnoho dalšího. Těšíte se?

Protože Bára s Janou nejsou příznivkyně úzkých sukní a kostým by neunosily, tímto šitím vás budeme provázet v neobvyklé sestavě – jako duo Vendula – Petra.

Zde je harmonogram šití:

8.2. Historie a představení sukně typu Chanel

15.2. Střih a jeho úpravy

22.2. Quiltování a sesazování

1.3. Překryt, zip a pásek

8.3. Začištovací a dokončovací práce

15.3. Zdobení

22.3. Naše modely

Takže se rovnou můžete vrhnout na revizi svých zásob buklé a začít přemýšlet. Máte tři neděle čas, než se dáme do stříhání :).

Mimochodem, rozhodly jsme se ještě do pondělí 5.2. prodloužit termín, kdy nám můžete posílat fotky svých modelů do soutěže. (Všem, co už zaslaly, děkujeme. Bude to tentokrát napínavé!). Soutěž je otevřená i pro chanely – a pokud jste nám už fotky posílaly v průběhu roku, stačí se jen připomenout, přihlásit, popř. poslat krátký doprovodný příběh.

 

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Petra (01.02.2018/11:20)
Kategorie: chanelovská sukně, Šijte s námi, Techniky, Vyšší krejčovina, Zdarma
Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Nadkelka
Naďa
6 let

Jeej tak to sa moc teším, sukne moc momentálne nenosím, keď tak šaty, takže toto bude pre mňa veľká motivácia, keďže som minulý rok ten kabátik nestihla tak začnem aspoň s jednoduchšou verziou a možno sa potom dokopem aj k tomu kabátiku 🙂

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  Naďa

Sukně je oproti kabátku o něco méně časově náročná, třeba můžete začít s ní a sukním znovu přijít na chuť :-).

Lucie
6 let

To je paráda, že budeme šít sukni k chanelu!! Jenom už mi na ní nezbylo dost bukle a v obchodě už ho nemaji…no nedá se nic dělat. Čas na druhý chanel se rychle blíží ?

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  Lucie

Klidně zkuste i nějaké jednobarevné buklé, co bude ladit k barvám Vašeho kabátku. Navíc ta sukně se nemusí nosit jen jako součást kostýmku. Mě třeba velmi baví kombinace s oversized svetrem.

Lucie
6 let
Odpověď na komentář  Vendula

Určitě vyzkouším, viděla jsem někde na instagramu bílou chanel sukni s černým lemováním a moc se mi to líbilo…takže do toho půjdu. Byla to právě ta falešná zavinovací

Lucie
6 let
Odpověď na komentář  Lucie

Třeba tohle je taky krásně nositelné

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  Lucie

Tohle je krásný příklad toho, že sukně ve stylu chanel je co do možností kombinování tak variabilní, ze ji lze nosit v podstatě s čímkoliv.

Sarka B.
Sarka B.
6 let

Super! Těším se, jestli přesvědčíte davy, kdo si “může” a “nemůže” dovolit nosit tenhle typ sukně. Mě se hrozně líbí, ale přesvědčená nejsem 😀

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  Sarka B.

Možná je to jen o zvyku nebo nezvyku, ale nemá smysl se tlačit do něčeho, co Vám z nějakého důvodu nesedí. (Ale i to se to může někdy změnit ?.)

Jana
Admin
6 let
Odpověď na komentář  Sarka B.

Zrovna ty si ho můžeš dovolit na 1000 % 🙂

NielaD
6 let

Krasný čtvrtek. Děkuji už jste naznačovaly…že jedno téma z mých navrhovaných bude z jara. A já jsem právě ve stavu dolaďování detailů. A v neděli střihám chanel 2 i se sukní. Takže budu malounko napřed. Mohu se do zmiňované soutěže zapojit s chanelem co už jsem vám fotky poslala sem do fora? Tedy já budu šít celý kostým včetně topu se zavinovacim efektem. Daniela

whitehorse
whitehorse
6 let

Teda to je super. Nad sukní sem uvažovala, ale bohužel k tomu rozesitemu chanelu už materiál neseženu, ale k tomu druhému buklé, co na mne ve skříni čeká, materiál ještě seženu určitě, tak bych chtěla poprosit zda bude stačit jedná délka sukně nebo více, abych ho dokoupila zavčasu, dokud ještě je.
Děkuji.

NielaD
6 let

dovolim si odpovedet jedna delka +25cm ( zbyde na kapsičky i na patky ) Daniela

whitehorse
6 let
Odpověď na komentář  NielaD

díky moc. možná ho ani nebude potřeba tolik, když budu mít zbytek ještě z kabátku.

Kleopetra
Kleopetra
6 let

A aké by to buklé malo mať zloženie, aby sa dobre vytvarovalo vyzrážaním? Ďakujem. 🙂

slamenka5
Lenka
6 let

Dobrý den, nikdy jsem se nezúčastnila společného šití tady u vás (já pouze patchwork), ale šití téhle sukně mě velmi zaujalo a ráda bych se přidala. Jak to mám prosím udělat? Díky Lenka

Ema
Ema
6 let
Odpověď na komentář  Lenka

Prostě to tady jen sledujte 🙂

Vendula
6 let

K té spotřebě na sukni s falešným zavinovacím efektem: Zda stačí jedna délka sukně záleží na velikosti a samozřejmě na šířce látky. Menším velikostem většinou stačí jedna délka sukně, větším velikostem dvě délky. Spočítat to lze jednoduše: obvod boků v nejširším místě plus přídavek na volnost, k výslednému číslu přičíst 25- 50% hodnoty tohoto čísla (25% pokud by falešná zavinovací část měla sahat pouze k přednímu středu, 50% pokud by falešná zavinovací část měla sahat až na bok; nejčastěji a zpravidla velmi slušivé je, když falešná zavinovací část sahá cca do 3/4 předního dílu, tudíž se přičítá hodnota okolo 38%).… Číst vice »

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  Vendula

Ještě dodám, že lze šít i sukni bez toho zavinovacího efektu, pokud nemáte dostatek látky, v tom případě se nepřidávají ta procenta navíc.

24
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x