18.12.2017 | Barbora Jana | 10 komentářů

Šijte s námi společenské šaty – naše modely

Pokud jste alespoň po očku sledovaly naše podzimní společné šití, určitě jste zvědavé, jak naše modely vypadají kompletně dokončené a připravené do společnosti.

Bára

Přestože si mé šaty již společenskou premiéru odbyly na začátku léta, dnes vám je moc ráda ukážu. Přestože se jedná o velmi výrazné šaty, jejich uplatnění je vcelku variabilní. S černým propínacím svetříkem se hodí na běžnou návštěvu divadla, se sandálky a džínovou bundou jsem je nosila v létě na večerní posezení s kamarádkami a samotné bez výrazných doplňků jsou vhodné na jakoukoliv slavnostnější událost. Dokonce letos zřejmě získají status vánočních šatů.  Následující fotografie vznikly díky naší milé čtenářce, fotografce Petře Hajské, za což jí ještě jednou tímto děkuji.

Jana

Ačkoliv moje šaty vypadají hodně komplikovaně, s mnoha vrstvami, na jejich šití bylo nejsložitější správné nazkoušení oděvu. I díky těmto mnoha vrstvám je nutné opravdu pečlivé doladění zkušebního modelu. Pokud šijete šaty s bohatou sukní, dejte si pozor především na správné padnutí v oblasti pasu. Pokud šijete pouzdrové šaty, přídavky na volnost v oblasti pasu mohou být mnohem větší než právě u šatů s bohatou sukní, která pak celé šaty táhne dolů. Přídavky na volnost by proto měly být 1-2 cm, větší vám budou přidávat v oblasti pasu objem a to nikdo asi nechce.

Samotné šití nezabralo zas tolik čas, opět bylo potřeba hodně příprav, ale šaty byly hotové během 3 týdnů (přispělo k tomu i datum koncertu, na které jsem si chtěla šaty vzít).

Petra

Mé šaty se hrozně blbě fotí, protože takhle ostrá červená se prostě na většině fotek “rozpíjí”. A zvlášť teď, kdy ty světelné podmínky jsou už všelijaké. Takže pro připomenutí, jak vypadají naživo, přidávám fotky z letního seriálu o indie návrhářích (včetně krátké verze Anna Dress) a k tomu mírně mázlou momentku s manželem z barokní opery :).

Tolik naše poslední společné šití v roce 2017. My už ale několik týdnů intenzivně vymýšlíme, co budeme společně šít v roce 2018! Na přelom zimy a jara už pro vás máme připravenou jednu specialitu, ale témata na léto a podzim jsou stále otevřená. Máte-li tedy nějaké přání, sem s ním :).

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora Jana (18.12.2017/10:54)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Šijte s námi, společenské šaty, Zdarma
Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
R.
R.
5 let

Překrásné šaty. Všechny. Nemůžu se vynadívat… 🙂

Jana
Admin
5 let
Odpověď na komentář  R.

Moc děkujeme!

Vendula
5 let

Přidávám se k pochvale, prostě nádhera… krásné krajky, vychytané střihy… Sluší vám to všem třem 🙂 .

Tohle je přesně ta správná ukázka toho, že se vyplatí umět šít a investovat čas do zkušebních modelů. Ještě jsem nikdy na nikom neviděla šaty korzetového typu z konfekce, které by takto dobře seděly, vždycky to bylo strašné a v lepších případech s výhradami jakžtakž dobré. Ty vase sedí krásně, kochám se a kochám.

Jana
Admin
5 let
Odpověď na komentář  Vendula

Děkujeme! 🙂

NielaD
5 let

Krásný den, všechny troje šaty jsou nádherné. Na Anna dress dojde příští rok. A taky se mi snad povedou i malé divadelní z krajkovym zivůtkem možná i korzetovym ( alá Jana) šaty paní Petry jsem obdivovala už v létě. Byť nepůsobily prvoplánově slavnostně. Jsou slavnostní velmi. Přimlouvám se prosím o bespok dámské sako. A třeba i sukni k french jacket ( nebo šaty quiltované). Kdybych už náhodou nic nepsala ať zde nebo na IG přeji poklidné Vánoční svátky a mnoho šicích dní v roce 2018. A jen samé povedené projekty. A žádné kostlivce ( nedošité kusy) jsem ráda, že jsem… Číst vice »

Petra
5 let
Odpověď na komentář  NielaD

Moc děkujeme a také přejeme vše dobré. A maličko prozradím, že na jedno z vámi zmíněných témat se můžete už brzy těšit :).

NielaD
5 let

Děkuji. Podle Ig už tuším. Schovám si nějaký pěkný kus sukna…?Daniela

Petra
5 let
Odpověď na komentář  NielaD

Nenechte se zmást falešnými stopami 🙂 Vše prozradíme až začátkem ledna.

NielaD
5 let

Ano tedy počkám si na leden.

spaci
5 let

Taky napíšu, že vám to všem vážně moc sluší. Bariny šaty jsou podle me velmi originální a správně punkove :), líbí se mi Janin styling k černé krajce a je, myslím, super slusive, jak Petřiny Anny drží tvar sukně i takhle v jedné vrstvě. Moc se těším na další společně sítí.

10
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x