30.10.2017 | Barbora Jana | 17 komentářů

Šijte s námi společenské šaty – vhodné materiály a střihy

Ještě než začnete společenské šaty šít, přichází nejdůležitější fáze celého procesu a to výběr vhodného materiálu a střihu. Střih sám o sobě může být velmi jednoduchý – platí, že čím jednodušší je střih, tím zdobnější může být materiál a naopak.

Zvláště u bohatě zdobených, vzorovaných látek či krajek složitější střih zcela zaniká. Určitě jste už někdy zahlédly inspirační obrázky velkých šatů od Valentina nebo Elie Saaba, u nichž často maximální zjednodušení střihu dává vyniknout honosným materiálům jako je  hedvábí a samet, často ještě pokrytým krajkou, korálky či výšivkou.

Běžný vs. společenský oděv

Při výběru látky na společenské oblečení si dávejte pozor, aby nepůsobila příliš civilně, nebo naopak nebyla až cirkusově nápadná. I sebeslušivější šaty z nádherného bavlněného úpletu budou pořád jen úpletovými šaty, které se na společenské události příliš nehodí. Velmi ošemetné jsou také různé vzory, zejména ty květinové. Hranice mezi bohémskými květovanými šaty a velkou večerní pak může být poměrně tenká, ačkoliv se v obou případech jedná kupříkladu o hedvábný šifon. Pozor také na příliš lesklé materiály, i hedvábný satén z lesklé strany může ve velké ploše působit lacině. Ve večerních šatech byste se měly cítít výjimečně, ale zároveň byste neměly mít pochybnosti, jestli už náhodou nejsou příliš nápadné.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana (30.10.2017/5:16)
Kategorie: Šijte s námi, společenské šaty
17
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x