4.9.2017 | Barbora | 9 komentářů

FBA a oversized oděvy

Nebojte, nemáme chybu hned v názvu článku. Divný nadpis není překlep, ani ho nezpůsobil redakční šotek. Je to anglická zkratka, která se komplikovaně a zdlouhavě překládá, takže se často používá v původním znění. Ale věřím, že většina z vás už ví, o čem je řeč. Některé FBA možná využíváte a znáte jako svou starou dobrou kamarádku, některé možná nyní zavíráte oči a říkáte si, jaká hrůza, že vás to dostihlo už i na Stehu… Což chápu, taky jsem z FBA měla hrůzu!

FBA – Full Bust Adjustment – tento termín a zkratka se hojně používá v celé anglicky mluvící šicí blogosféře, u nás se tato technika překládá jak o úprava střihu pro velké (plné) poprsí.

Většina střihů, ať již klasických (Burda a spol.) nebo i od nezávislých designérů, totiž používá ke konstrukci střihů určitý typ průměrné postavy. A co se prsou týče, tak průměrem je přibližně košíček velikosti B. Takže pokud jste ta šťastná a nosíte podprsenku průměrné velikosti B, neměla byste mít větší ani menší problém a střih by vám měl přes prsa sedět. Pokud máte prsa větší velikosti, měla by úprava FBA být vaším standardem.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (04.09.2017/1:46)
Kategorie: Konstrukce, úpravy a fitting, Příběhy našeho šití, Techniky, Začínáme se šitím
9
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x