17.7.2017 | Barbora | 13 komentářů

Šijte s námi úplety IV. Bára – zkopírování trička a plavky

Jak zkopírovat tričko

Pokud máte nějaké oblíbené triko, které už dosluhuje, nebo si k němu chcete pořídit další na střídačku a v obchodě už není k sehnání, není nic jednoduššího, než si pořídit vlastnoruční kopii.

Jak už jsme psaly, na šití z úpletů není vůbec nic těžkého. Úplet je velmi vděčný materiál, který toho hodně odpustí a našemu tělu se přizpůsobí. Na triko budete potřebovat vybraný materiál a silikonovou gumičku. Tu je vhodné použít do ramenních švů, aby se nevytáhly. (Pokud nemáte gumičku, lze ji nahradit proužkem střiženým z pevnějšího okraje úpletu). Na veškeré úpletové šití používám jehly určené na šití úpletů s kulatou špičkou, aby nedocházelo k zatržení šitého materiálu.

Spotřebu materiálu lehce odhadnete, úplety se většinou dělají ve standardní šíři, takže vám bude stačit délka trika, popřípadě ještě i délka rukávu a něco málo na záložku a na lemovací proužek.

Já jsem nedávno v Terry módě zahlédla bílý úplet s šedými glitrovými hvězdičkami, který se mi líbil a i když jsem neměla nic konkrétního v plánu, raději jsem si ho koupila. Nu co, látky se přeci nekazí…

A zrovna když jsem přemýšlela, jaký projekt vybrat do společného šití, uvědomila jsem si, že i když mám plnou šatnu oblečení, nejraději nosím jen pár kousků a jedno z mých nejoblíbenějších triček bych klidně užila i ve více barvách. Jedná se o jednoduché triko značky Sisley bez rukávů s prodlouženým a zakulaceným zadním lemem.

Tohle triko mám už asi 5 let, nebylo úplně nejlevnější a i když jsem si vždycky myslela, že značka Sisley patří k těm kvalitnějším, u tohoto kousku to bohužel neplatí. I zde se projevil nešvar většiny úpletových věcí – překroucené švy. Při nošení to není naštěstí skoro vidět, problém nastal, když jsem se pokoušela tričko vyžehlit a připravit na kopírování.

 

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (17.07.2017/10:16)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Šijte s námi, Techniky, úplety
13
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x