3.7.2017 | Barbora | 10 komentářů

Indie designéři a blogy – část III.

V minulém díle jsem vám ještě slíbila nějaké čtení na léto, tak hurá do toho. Chtěla bych vám totiž tentokrát představit blogy, které patří mezi naše oblíbené a kromě spousty inspirace v nich najdete také plno zajímavých informací.

A Challenging Sew

Leisu obdivujeme a také jí trochu závidíme, protože pravidelně jezdí na couture kurzy se Susan Khalje, pracuje na částečný úvazek v úžasném obchodě s látkami Mendel Goldberg a navíc, přestože má dost početnou rodinu, neustále šije. Jejím nejoblíbenějším materiálem je krajka, takže pokud se na šití z ní chystáte, rozhodně tento blog stojí za přečtení od A po Z. A ty její modely…. Prostě posuďte samy…

Tímhle kombem s krajkovými aplikacemi nás Leisa prostě dostala! www.achallengingsew.com

Poppykettle

Až budete brouzdat po tomto australském blogu, určitě nevynechejte povídání o tvorbě svatebních šatů. Není ani potřeba k nim nic dodávat.

www.poppykettle.com

Frabjous Couture

Pro nás kultovní blog, který byl studnicí nádherně a pečlivě zpracovaných kousků a poučných technik. Jeho autorka Marina ale bohužel činnost blogu ukončila, a přestože po čase zkusila navázat novým webem Couture Squared, nějak to nevyšlo. Ale i tak stojí alespoň těch pár článků za pečlivé prozkoumání. Původní blog už není k dispozici (můžete jen zkusit některé texty vydolovat přes Wayback Machine tady), ale Marina kdysi přispívala i na stránky Burdy, kde můžete ještě pár archivních příspěvků najít.

Beaute’ J’adore

Tento blog sleduji spíš jen pro potěchu oka… Nikki vytváří neskutečně krásné oblečení. Není to sice žádná vysoká krejčovina, ale mne pokaždé uchvátí a s každým novým modelem si říkám, že bych si to s ní aspoň na chvilku ráda vyměnila, protože má skvělou postavu a umí chodit na velmi vysokých podpatcích :-). A abych nezapomněla – pokud máte malou dcerku, tak určitě nakouknětě pro inspiraci na ladící oblečení. Nikki také vytváří vlastní kolekci střihů pro McCalls.

Secondo piano

Na Sashu z tohoto blogu jsem narazila v době, kdy jsem šila Gingery, protože ona je má dokonce v kožené variantě a skvěle jí padnou. A i další její kousky stojí za shlédnutí. Zkrátka italský šmrnc.

Krásné Inari od Named Clothing v Sashině verzi – www.secondopiano.space

Featherstitch avenue

Manžel autorky tohoto blogu je profesionální fotograf, takže každý post je zajímavý a nápaditý, co se fotek a výpravy týče.

Úžasné krajkové šaty, které Tracey z http://www.featherstitchavenue.com/ ušila v kurzu Susan Khalje.

Jaké inspirativní blogy máte nejraději vy? Budeme rády za každý další, který nám rozšíří obzory a u kterého budeme moci v klidu prokrastinovat.

A nyní vám již přejeme příjemně prožité prázdniny. Protože i my potřebujeme nabrat sílu po hodně akčním roce, budeme během července a srpna publikovat pouze jeden článek týdně (vždy v pondělí). Na další díl o seriálu úpletech se tak můžete těšit příští týden. 

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora (03.07.2017/8:13)
Kategorie: Odstřižky..., Zdarma
Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Klotylka
6 let

Tak jsem strávila hezkou odpolední chvíli s A challenging sew. Minulý týden jsem došila hedvábnou košilku jako dárek – inspirovala jsem se vaším vánočním článkem. Do výstřihu jsem dala krajku podobně jako Leisa tady http://achallengingsew.com/home/2016/12/26/6-ply-silk-and-lace-camisoles . Krajku jsem všila hustým entlem a přemýšlím nad nějakým lepším způsobem – Leisa jí jen ručně šije a okraj spodní hedvábné látky odstřihne. Myslíte, že se to nevytřepí? Asi bych z toho měla strach, ale vypadá to samozřejmě líp…

Petra
6 let
Odpověď na komentář  Klotylka

U takhle nepravidelných okrajů nemáte moc začišťovacích možností, kromě jednoduchého sestřihnutí, jako to má Leisa, se nabízí v podstatě jen ruční obnitkování, což košilce dodá ještě víc couture nádech: http://www.burdastyle.com/blog/couture-seam-finishes-hand-overcasting

Trinity
6 let
Odpověď na komentář  Petra

To by dopadlo jako se svetrem, který jsem si pletla někdy ve 12 letech. Než jsem ho dopletla, tak mi byl malý a ještě se do něj dali moli 🙂
U té košilky bych také pro jistotu začistila okraje látky, přestože se nepředpokládá, že to bude člověk házet do pračky, tak když už si s tou krajkou dát práci, tak ať to chvíli vydrží.

Klotylka
6 let
Odpověď na komentář  Trinity

Tak já měla tu krajku jen podél výstřihu, tak to není tak dlouhý okraj. 🙂
Nechat látku jen tak ustřiženou se tedy bojím. Myslím, že se to prostě bude třepit.

Petula
Petra
6 let

Mám ráda blog této francouzky (http://mydress-made.com/), šije sice podle střihů, ale její kombinace a výběr látek mě vždycky překvapí. A preciznost šití je namístě. Mojí srdeční záležitostí je ale tento blog (http://www.merricksart.com/). Merrick nešije podle střihů, ale podle oblečení, které jí sedí a i když prezentuje hodně oblečení obchodů, její styl je mi velmi blízký a je pro mě inspirací, co si ušít 🙂 A blog (http://www.alliemjackson.com/). Allie šije hodně retro kousky, které jsou ovšem nositelné i dnešní době. A (http://www.create-enjoy.com/). Susannah kombinuje lásku k šití, renovacím a starému nábytku, přesně jako já 🙂

Trinity
6 let

Miluji refashion a takže nejspíš jediný šicí blog, který jsem pravidelně sledovala, byl tento https://charityshopchic.net/
Poslední příspěvek je z ledna, pak se snad vrhla na tvorbu vlastních střihů a ztratila jsem jí z dohledu.
Nemáte někdo tip na jiný blog, který se zabývá přetvářením oblečení na jiný oděv? Obdivuji to i ve všech šicích soutěžích, co dokáží lidé vytvořit z trička nebo košile, aby to zároveň nevypadalo jako DIY, ale jako moderní kus oblečení.

Petula
6 let
Odpověď na komentář  Trinity

Blogy, které se zabývají přetvářením oblečení na jiný oděv mám také ráda. Sleduji http://www.trashtocouture.com/ a pak youtube kanály: Sarah Tyau (https://www.youtube.com/user/TheSmc95/featured), ta má i svůj blog (http://www.ourlifeisbeautiful.com/) a coolirpu (https://www.youtube.com/user/coolirpa). Snad jsem pomohla 🙂

MarcelH
Marcelah
6 let

Díky za zajímavou inspiraci! Většinu blogů jsem neznala, ale Frabjous couture mě strašně bavil a mrzelo mě, že Marina přestala psát. Jinak chodím ráda na House of Pinheiro, What Katie sews nebo Ginger makes.

Melenam
6 let

Dnes jsem narazila na tenhle blog http://www.ladulsatina.com/ a docela se mi zalíbil, zejména kabátky a sáčka, které si Martina šije. Články vydává v Aj a It.

10
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x