19.6.2017 | Barbora | 17 komentářů

Indie designéři a blogy – část I.

Takzvaná šicí blogosféra je zcela svébytný a také návykový svět. Možná ten pocit znáte i vy, pokud každé pondělí a čtvrtek netrpělivě očekáváte nový článek na Stehu :-). Česká blogosféra ale bohužel není natolik rozvinutá a té anglicky psané se asi nikdy nevyrovná.

Mé první seznámení se šicím blogem bylo úplně náhodné. Když se narodil první syn, začala jsem se po krátké přestávce opět věnovat šití a hledala jsem tenkrát střih na chlapecké kraťasy. Náhodou jsem natrefila na střih od Dany z blogu Made Everyday, a protože se mi na první pohled zalíbil jak střih, tak i příspěvek o něm, projela jsem ještě některé další posty, pak další a další, až jsem byla natolik unešená a překvapená z něčeho, co jsem do té doby neznala, že jsem blog přečetla celý od úplně prvního příspěvku. Nemohla jsem přestat, byla jsem pohlcená jednotnou strukturou celého blogu, veselou, barevnou a přesto minimalistickou. Až jsem měla pocit, že Danu už znám jako nejlepší kamarádku. Podle jejích střihů a návodů jsem ušila několik triček, kraťasů, sukýnek pro neteř a dcery kamarádek. A zároveň se mi od ní vždy podařilo proklikat na další a další zajímavé blogy.

V té chvíli jsem si nainstalovala i aplikaci Bloglovin, o které jsem dříve vůbec nevěděla a neznala princip jejího fungování. Jinak jsem totiž jednotlivé blogy měla uložené v oblíbených a každý den jsem je zdlouhavě proklikávala v touze najít nějaký další nový příspěvek. Ano, bylo to hodně nepřehledné a nepohodlné. Bloglovin se pro mě od té doby stal prakticky nepostradatelným. Ale musím přiznat, že rapidně začal narůstat i počet blogů, které jsem sledovala. Postupem času jsem musela některé blogy přestat sledovat, protože je začaly vytlačovat jiné, lepší a tématicky vhodnější. Začala jsem totiž šít daleko víc i na sebe. A tak jsem objevila kouzlo nezávislých návrhářů, takzvaných indie designerů. (Indie – od slova independent – nezávislý)

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (19.06.2017/1:29)
Kategorie: Odstřižky...
17
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x