12.6.2017 | Jana | 8 komentářů

První kurz šití se Stehem

Musíme se přiznat, že jste pro nás velmi inspirativní. Spousta článků nebo nápad na e-shop vzniklo díky návrhům a příspěvkům v diskuzi přímo od vás, našich čtenářek. Když jsme měly před třemi měsíci plánovací víkend v Českém Krumlově, jedna z vás podotkla, že by bylo fajn uspořádat na tak krásném místě kurz – a bylo rozhodnuto!

Před uveřejněním termínu a místa konání kurzu jsme sáhodlouze debatovaly nad tím, jaký bude limit pro minimální účast, abychom kurz vůbec otevřely. Nakonec zájem předčil naše očekávání, protože se kurz zaplnil během 4 hodin od odeslání newsletteru a tudíž jsme se o něm zde ani dále nerozepisovaly.

Chvíle maximálního nasazení. 🙂

Náplň kurzu si mohla každá účastnice zvolit sama a i když plány byly různé, tak se především celý víkend pracovalo na zkušebních modelech a ladilo padnutí. Mezi připravovanými modely byly košilové šaty, formální šaty “do práce”, halenka, sako, pánská košile i korzetové šaty s kosticemi! A u některých modelů jsme se nad úpravami opravdu zapotily a cesta od střihu z Burdy nebo Vogue vedla přes několik zkušebních kalik, ale výsledek stál za to. Hotový výrobek z víkendu tak sice není ani jeden, ale jak řekla Petra, i kdyby se to teď všechno jen slepilo izolepou, budou modely vypadat líp než jakákoliv konfekce, protože prostě sedí.

Bára vysvětluje, jak přenést změny zpět na papírový střih

A proměny od konfekčního střihu k upraveným modelům byly dechberoucí! Bohužel jsme ve víru práce nestihly všechny modely vyfotit před, což je veliká škoda. Myslíme si totiž, že některé  účastnice kurzu docela překvapilo, jak jim může oblečení slušet, pokud mají padnoucí střih.

Korzetové šaty s přiznanými košíčky jsou z hlediska padnutí jedna z nejtěžších věcí. Moc se těšíme na fotky hotových šatů! (Budou z organzy od Armaniho, podložené hedvábným saténem, prostě krása!)

I když byla při kurzu místnost nabitá tvůrčí energií, která nám nedovolila cítit únavu, během prvního večera a druhý den odpoledne na nás všechny  přece jen náročný program dolehl. Jen ty nejodolnější z nás nedokázaly práci přerušit a šily ještě v noci na penzionu :). Každopádně bychom chtěly poděkovat všem skvělým ženám, které jsme měly tento víkend tu čest poznat, jak skvěle ty dva intenzivní dny zvládly.

Nesmírně nás potěšil i jeden přivezený hotový chanelovský kabátek!

A co plánujeme dál?

Kurz se podle nás opravdu vydařil, takže určitě plánujeme další. Pokud to vyjde, rády bychom uspořádaly obdobný šicí víkend v Brně a začátkem podzimu i kurz kabátu, který ale bude určitě na více víkendů, pravděpodobně v Praze. Opět nejdříve dáme vědět odběratelkám našeho newsletteru, takže pokud víte, že byste se takového kurzu chtěly zúčastnit, určitě se přihlašte k odběru!

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Jana (12.06.2017/4:40)
Kategorie: Odstřižky..., Zdarma
Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petra
6 let

Včera večer při šití mi to přišlo až divné, že mi najednou nikdo nekoukal pod ruce, co a jak to vlastně dělám 🙂

Tia
Tia
6 let

K odběru jsem se přihlásila, pokud se bude konat kurz kabátu v Praze nebo okolí, moc ráda bych se zúčastnila! Na kabát jsem si ještě netroufla, nevěřím si, že bych to bez zkušeného rádce mohla zvládnout. Takže bych to skutečně uvítala. Už aby to bylo 🙂

Petra
6 let
Odpověď na komentář  Tia

Praha je určitě v plánu, jen hledáme nějaký prostor na rozumném místě a za rozumný pronájem, aby neúměrně nezvyšoval cenu kurzu. Budeme rády za tipy a nápady.

olivia 1
olivia 1
6 let

Veľmi Vám fandím odkedy som objavila tento web. Škoda, že som zo Slovenska a nemôžem sa zúčastniť Vášho kurzu. Vašu prácu som obdivovala aj na módnom pekle a teší ma, že opisujete potrebné kroky dosť podrobne. I napriek tomu niečomu nerozumiem, ale opäť som začala šiť. Výsledok síce nezodpovedá mojim predstavám, ale mám z toho radosť a majstrom sa predsa stávame opakovaním. Držím Vám palce a pozdravujem. Olívia

Mijda
Mijda
6 let

Kurz musel být super, kdyby bylo něco v Praze, zvlášť zrovna ten kabát, tak bych o to měla velký zájem. Mimochodem, měla byt tip na místo – Kulturní a rodinné centrum Knoflík na Proseku (http://www.centrumknoflik.cz/). Je to slušně dopravně (na metru, dá se tam bez problémů zajet autem), je tam dost místa na šicí stroje, stříhání atd. a paní šéfová kromě jiného sama šije patchwork a podobným aktivitám je velmi nakloněna.

Petra
6 let
Odpověď na komentář  Mijda

Díky za tip, zkusíme se tam zastavit a obhlédnout to 🙂

trackback

[…] štěstí, že jsem v obchodě zrovna vybírala látku na šaty s Terezou, jednou z účastnic našeho prvního kurzu. (Mimochodem, pokud máte zájem o kurzy s námi, přihlašte se k odběru […]

trackback

[…] na začátku léta, kdy jsme uspořádaly náš historicky první kurz šití v Českém Krumlově, jsme opatrně začaly zjišťovat, zda by byl zájem i o další kurzy […]

8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x