8.6.2017 | Barbora | 19 komentářů

E-shop je tady!

Konečně se nám podařilo zprovoznit dlouho očekávaný e-shop. Ve skutečnosti obchod funguje už od pondělí, kdy jsme ho zpřístupnily odběratelkám našeho newslettteru. (Takže pokud ještě nejste k odběru přihlášené, neváhejte a registrujte se, budete pak o všech novinkách informovány s předstihem. Nemusíte se zároveň obávat žádného bombardování maily, protože newslettery rozesíláme jen přibližně jedenkrát za 2 až 3 měsíce nebo při zvláštních příležitostech.)

Někdy po Novém roce jsme dospěly k závěru, že bychom k našemu magazínu mohly přiřadit ještě drobný prodej zboží – především pomůcek a materiálů, které jsme si po letech šití oblíbily natolik, že je můžeme s čistým svědomím doporučit i dále, protože jsou opravdu vyzkoušené a kvalitní. Na tuto myšlenku nás přivedl i zoufalý nedostatek a nedostupnost určitých šicích pomůcek, které jsme vždy objednávaly ze zahraničí i za cenu nehorázných nákladů na dopravu.

Hlavní skupinou nedostatkového zboží byly například tkané výztuhy pro tradiční krejčovinu. Na začátku jsme doufaly, že tento problém dokážeme vyřešit na tuzemském trhu – u českého výrobce Interlana. Uvažovaly jsme o tom, že bychom se mohly stát článkem, který by ji propojil s drobnými hobby švadlenami, které chtějí šít tradičními technikami a odeberou pouhých pár metrů výztuh za rok. Pak jsme ovšem zjistily, že výroba byla přesunuta mimo ČR a firma nyní funguje našem trhu pouze přes oficiálního distributora.  Z toho důvodu jsme pátraly dál a objevily jsme pro vás rodinnou textilní společnost z Itálie, která jako jedna z posledních v Itálii opravdu stále vyrábí (a to již od roku 1880!). Jejich nabídka výztuh je neskutečná, naprosto nás okouzlila. Zatím jsme vybraly základní sortiment výztuh, které vám nyní nabízíme v e-shopu. Vybraný sortiment obsahuje jak výztuhy na saka a kabáty, ale také límcovou a prsní výztuhu, tenké plátno a výztuhy na rukávové hlavice. S těmito produkty zvládnete ušít prakticky jakýkoliv model (ve smyslu saka či kabátu).

Další produkt, jehož ekvivalent na českém trhu chybí, je japonská stehovka. Pokud jste zvyklé stehovat klasickou dostupnou českou stehovkou a vyzkoušíte tu japonskou, uvidíte ohromný rozdíl. Japonská stehovací niť je jemná, měkká a hebká, podobá se spíše bavlnce, ale dá se lehce odtrhnout. Je trochu nestandardně namotaná ve 400metrovém přadenu, ale jeho výhody si zamilujete ihned. Přadeno totiž na jedné straně svážete, na druhém konci roztřihnete a už si jen vytahujete jednotlivá vlákna, která mají délku tak akorát. O výhodě několika barev se už asi ani rozepisovat nemusím :-).

Určitě bych neměla opominout tzv. pelikánové nůžky, se kterými můžete bezpečně sestříhávat švové přídavky, ale také stříhat krajku nebo aplikace.

Teď ještě netrpělivě očekáváme zásilku kloboukových stuh, tzv. petersham, a krinolínových pásek, vhodných do lemů bohatých letních sukní.

Sortiment budeme nadále rozšiřovat a upravovat. Pokud byste měly nějaký konkrétní návrh, co vám na tuzemském trhu chybí, neváhejte se ozvat.

Rády bychom vás poprosily o trpělivost a shovívavost s rozběhem e-shopu. Je to pro nás opět novinka, kterou se učíme za běhu. Budeme se snažit, aby vše probíhalo hladce a bez problémů. Z důvodu co nejjednoduššího provozu jsme pro začátek zavedly pouze platbu převodem. Pokud bychom chtěly nabídnout i platbu kartou, nevyhnuly bychom se hned od začátku nutnosti registrační pokladny, což by byla pro rozjezd e-shopu nepříjemná komplikace.

Cena za dopravu je další nemalou položkou, se kterou ale nemůžeme nic moc dělat. Jako levnější způsob jsme zvolily možnost doručení do poboček Zásilkovny za 65Kč. Zásilkovny rostou jak houby po dešti, nyní jich je dostupných již více jak 1100, a protože prodáváme převážně drobné věci, tak ani vyzvednutí balíčku by vás nemuselo tolik zatížit. Kdo by neměl pobočku Zásilkovny poblíž nebo si potřeboval nechat doručit například velké množství výztuh, může si vybrat dodávku až domů od společnosti Geis (také s možností avíza). Možnost osobního vyzvednutí není ve výběru zmíněna, ale pokud jste z Tábora a okolí nebo máte přes Tábor cestu, je možné se po mailu ještě před objednávkou domluvit. Pokud to bude možné, ráda zboží předám, ale platba převodem platí i v tomto případě, právě kvůli registrační pokladně, bez ní totiž není možné přijímat hotovost.

Zároveň je tu možnost doručení do Zásilkovny na Slovensko za rozumných 80 Kč (platba možná pouze převodem, na náš účet v ČR u Fio banky).

Doufáme, že se vám bude náš e-shop a sortiment zboží líbit a že objevíte další a další věci, které vám pomohou užít si váš koníček ještě víc.

Tak hurá do toho! www.obchodstehzastehem.cz

 

Uložit

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora (08.06.2017/7:38)
Kategorie: Odstřižky..., Zdarma
Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ZuzanaS
Zuzana
6 let

Já jsem sice začátečník, ale JUPÍ. Strašně se mi líbí co děláte a dennodenně mě motivujete. Každý den si rozkliknu Steh a čekám na nový článek. Jen tak dál

Ema
Ema
6 let

Super, moc díky za to, co pro nás všechny děláte!

Eliška
6 let

E-shop je skvělý 🙂
K sortimentu mě jedině napadá to, co už delší dobu sama marně sháním – takovou tu stužku s očky na zapínání knoflíčků. Asi si ji stejně nakonec vyrobím sama. A krejčovská šunka by se mi taky hodila, ale tu jste myslím plánovaly 🙂

Kristina
6 let

Já mám objednáno už od pondělí a dnes přišla zpráva ze Zásilkovny, že je balíček připravený k vyzvednutí 🙂 Neplánujete zařadit do sortimentu také pletené výztuhy? Konkrétně něco takového – https://www.nyfashioncenterfabrics.com/collections/medium-weight-fusible-tricot-b1709-interfacing-fabric-colors.

Alena
6 let
Odpověď na komentář  Kristina

za to bych se přimlouvala společně s tužením do úpletů, u Mráze ve Vršovicích vůbec prodavačka nechápala, co po ní chci

Renee
Renee
6 let

Jo, pletena vyztuha by byla fajn. Jinak ja nedam ani ranu bez tohohle krivitka: https://www.thesewingdepot.co.nz/product/1379053

Karolina
Karolina
6 let

Já bych brala ty pelikánove nůžky, ale pro leváky.

NielaD
6 let
Odpověď na komentář  Karolina

Ty existují?

NielaD
6 let
Odpověď na komentář  Barbora

Velká škoda. Pravá ruka pro mě není ta pravá ( ikdyž šiju oběma i stříhám jen to není přirozeně)

Mirka
6 let
Odpověď na komentář  Barbora

Přidávám odkaz na “pelikánové” nůžky pro leváky
https://www.amazon.com/True-Left-Handed-Duckbill-Applique/dp/B06X9YPDZ1

Vendula
6 let

Před chvilkou mi dorazil balíček s první objednávkou a musím vám napsat, že jsem nadšená. Největší radost mám ze stehovacích jehel, heboučké barevné stehovky a naprosto úchvatné tenoučké výztuhy. Moc děkuji!

Petra
6 let
Odpověď na komentář  Vendula

To máme radost :)!

Kristina
6 let

Vím, že máte práce s e-shopem nad hlavu, ale říkám si – líná huba, holé neštěstí. Nechtěly byste mezi sortiment přidat některé zahraniční časopisy o šití? Třeba zmiňovanou německou verzi Patrones – Nahtrends. Distibuuje to Mediaprint Kappa a výhodou je, že platíte jen to, co prodáte. Jeden konkrétní člověk se k těm časopisům dostane těžko a věřím, že odbyt by byl.

Petra
6 let
Odpověď na komentář  Kristina

německé předplatné lze zařídit zde a zaplatit přes Pay pal: https://www.shop.oz-verlag.de/zeitschriften/

Magda
6 let

E shop je fakt super, děkuji za balíček, zatím se teda jen kochám ale je to nádhera, po těch pelikánových nůžkách jsem pokukovala víc než rok a ta stehovací jehla, to je fakt unikát a o japonských stehovkách ani nemluvím 🙂

19
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x