4.5.2017 | Barbora Jana | 29 komentářů

Šijte s námi klasický francouzský kabátek – naše modely

Trochu jsme vás tentokrát před odhalením našich hotových kabátků napínaly, tak doufáme, že se vám budou líbit alespoň tak, jako nám:-) . Už nebudeme déle zdržovat a hurá na to.

Bára

Kabátek typu Chanel – buklé značky Chanel z Delsynu 1,5m (metr za 1700Kč, ale zase ten Chanel nešiju každý měsíc, že?:-) ), hedvábná podšívka Solidus 1,5m (metr za 600Kč), necelý půlmetr organzy, dekorativní stuha s perličkami z Bella Rose celkem za 162 Kč, zbytek fialové vlny ze zásob na háčkovanou portu, béžová a žlutá niť a řetízek ze železářství cca 40Kč. Takže celkem maximálně za 3800Kč.

První varianta s topem ze žlutého hedvábí. A druhá volnočasová s bílým trikem, v džínách a s teniskami. Chanel je zkrátka velmi variabilní.

A nakonec ještě velký dík kamarádce Lence V. za fotky.

_DSC0834

_DSC0836

_DSC0835

_DSC0841

_DSC0845

_DSC0849

P.S. O žlutém topu někdy příště.

Jana

Materiál: buklé z Linton Tweeds, což je tradiční výrobce buklé pro Chanel. Krepsatén je z větší části ZV silk, jeden díl rukávu ze zbytku saténu ze Solidusu. Bordura je z Rita’s galantery. Dohromady vše cca za 3500,-. Zdá se to hodně, ale například buklé je od firmy, která vyrábí přímo pro konfekční kabátky Chanel, které stojí tisíce dolarů.

Tímto děkuji svému muži za to, že sbelhal schody o holi, aby mě vyfotil, a naší princezně, že se těch 5 minut dokázala soustředit na Krtečka a okolní vrabce. 🙂

IMG_7938

IMG_7927

A ještě jedna májová 🙂

IMG_7921

PS: Top je šitý podle stejného střihu jako Bářin žlutý.

Petra

Především: děkuju Báře, že mě vyfotila, když jsem jela okolo Tábora na služebku!

Materiál: Vlněné buklé od pana Bedřicha z B.P. látek za 560,-/m, hedvábná podšívka nejspíš ze slev z Evi látek (ale přiznávám, že už si to přesně nepamatuji), pevná organza – úlovek v Garment Districtu v New Yorku za hubičku, řetízek – ten zlatozlatý z Hornbarchu, jako prýmek použité kožené proužky nastříhané ze zbytkové kůže z Kutila. Náklady na materiál: do 1500,- Kč komplet.

CH4

CH2

Můžu si dát si ruce do kapes! Měla by Coco radost?

CH3

CH1

zkouška hybnosti rukávu

 

CH5

rukáv mě ostatně asi na střihu bavil nejvíc…

CH6

…a na celém chanelu mě nejvíc baví ten kontrast decentního vnějšku a divoké vykukující podšívky.

p.s. O tom úpletovém tričku pod chanelem taky třeba někdy příště.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora Jana (04.05.2017/11:53)
Kategorie: chanelovské sako, Příběhy našeho šití, Šijte s námi, Zdarma
Odebírat
Upozornit na
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Miriam
6 let

waw, tie sú krásne. A veľmi vám všetkým pristanú 🙂 ja som sa mierne zasekla a čakajú ma rukávy, snáď sa zase kus posuniem cez víkend.Je to ozaj taká relaxačná činnosť tá ručná práca 🙂
Ešte otázka k tým rukávovým rozparkom, nechali ste ich len prišité, či sú na nejaké patentky?

Barbora
Admin
6 let
Odpověď na komentář  Miriam

Já mám rukávové rozparky čistě jen sešité. Petra má, tuším, patentky a u Jany si nejsem jistá, ale myslím, že je také zašívala napevno. Pokud ne, tak mne jistě opraví.

Petra
6 let
Odpověď na komentář  Barbora

Ano, ja mam na kazdem 3 stredne velke obycejne patentky.

NielaD
Daniela
6 let

Dobrý den, celý šicí seriál sleduju se zatajeným dechem. Všechny tři máte kabátky nádherné. Nejvíc se mi líbí Buklé od paní Báry a podšívka od paní Petry. Snad se na podzim odvážím svůj první kabátek typu Chanel ušít. Nadchly jste mě. Děkuji. Daniela

Barbora
Admin
6 let
Odpověď na komentář  Daniela

Za všechny tři děkuji za pochvalu a určitě se nic nebojte a do kabátku se pusťte. Na jednu stranu se to zdá jako poměrně složitá věc, ale když budete pokračovat postupně a užívat si celý proces tvorby, na konci zjistíte, že na tom skoro nic složitého není.

NielaD
Daniela
6 let
Odpověď na komentář  Barbora

Mám vybranou látku z Lintonu až tak mě to chytlo. Šít bych začla v srpnu. Pokud vše dopadne. Daniela

Barbora
Admin
6 let
Odpověď na komentář  Daniela

Moc dobrá volba! 🙂 S Lintonem budete určitě spokojená. A určitě se pak nezapomeňte pochlubit. Vůbec nevadí, že budete šít až později, my se rády podíváme i pak.

NielaD
Daniela
6 let
Odpověď na komentář  Barbora

Děkuji. Ještě než to vůbec začnu. Čím jste prosím šily? Mám na mysli nitě. Je mi tak nějak proti srsti tak ,,exluzivní,, materiál šít ,,sprostým,, polyesterem ( buklé bude s vysokým podílem vlny. Zkušební materiál zase bavlna s viskozou.( taky buklé) Děkuji za odpověď. Daniela

Trinity
6 let

Petro, myslela jsem, že odháníte vosu a až potom jsem si všimla titulku o hybnosti rukávů 🙂 Ta podšívka se k šedé barvě velmi hodí.

Nemám vůbec představy o cenách sak a kabátků, ale i skoro 4000 Kč mi přijdou jako přijatelná cena na to, že máte kabátek, který vám sedí, v barvě, kterou jste chtěly atd. Lepší mít několik kvalitních dražších věcí než mít hromadu laciného šuntu 🙂

Petra
6 let
Odpověď na komentář  Trinity

Diky! Chtela jsem udelat variaci na ty zname fotky, na kterych Chanelova predvadi, jak moc zvedne ruku 😉

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  Trinity

Pro představu o cenách…. Myslím, že cena 4.000 Kč za kabátek ušitý technikami dle Coco Chanel je víc než v pohodě.

Petra
6 let
Odpověď na komentář  Vendula

A zároveň třeba ty moje náklady nebyly výsledkem nějakých kompromisů nebo snahy šetřit, prostě nakonec se mi tohle buklé nejvíc líbilo. Vlastně mě nakonec překvapilo, jak levně to vyšlo – takže opravdu se není třeba bát, že by tenhle projekt někoho zruinoval. A když jsem dneska ráno na pochůzky (mezi nimiž je i kontrola staveniště, kam fakt nešlo vzít nic, co by bylo škoda umazat :)) vytáhla starý “a la chanel” kabátek z řetězce CharlesVogele v přepoctu asi za tisícovku, ten rozdíl v pocitu z nošení je naprosto nebetyčný, a to nemluvím o přidané hodnotě radosti z dokončené práce 🙂

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  Petra

Ten tozdíl Vám věřím, už jen ta příjemná hedvábná podšívka povznáší model na jinou úroveň a to i kdyby byl šitý konfekčně. Mně se neskutečně líbí ten tříšvový rukáv. Šila jsem ho poprvé a úplně jsem zůstala koukat, jak dokonale kopíruje křivku paže. Tam ten komfort je také znát.

Vendula
6 let

Hmmm, teda ty se vám povedly. Marně se snažím najít nejhezčí, líbí se mi všechny tři. (A pro všechny tři bych našla uplatnění ve svém šatníku 🙂 ).
A děkuji za tento skvělý seriál. Jsem zvědavá kolik čtenářek se zapojilo. Dnes jsem shodou okolností poprvé zabrouzdala do látek Marija a paní tam měla připraveno několik objednávek buklé + hedvábí. Možná byste měly prodejce látek požádat o provizi za zvýšení prodejů 🙂 .

Marcela
6 let

Vaše kabátky jsou moc pěkné, byla jsem zvědavá na konečný výsledek a opravdu se povedly. Do šití jsem se také zapojila, už mám skoro hotovo. Také se určitě pochlubím 🙂

Barbora
Admin
6 let
Odpověď na komentář  Marcela

My už netrpělivě čekáme na všechny nové Chanely, které budeme moct potkávat na ulicích:-) Určitě se pochlubte. Děkujeme za pochvalu.

spaci
6 let

Jsou opravdu krásné, všechny tři. Já mám jasno. Nejvíc bych si přála něžný kousek Janin, nejvíc bych (s malýma dětma) nosila Petřin a kdybych měla opravdu veselou náladu, tak bych si vzala Bářin (báječná kombinace).
Celý seriál jsem si moc užívala a taky se do toho jednou pustím.

Jana
Admin
6 let
Odpověď na komentář  spaci

Moc děkujeme! Taky bych brala všechny tři 😀

Ivana
Ivana
6 let

Krásné, jste moc šikovné. Zatím jsem si na to netroufla, ale tak za dva roky… :-).
Jano, strašně se mi líbí Vaše boty. Odkud je máte, jestli se můžu zeptat?

Jana
Admin
6 let
Odpověď na komentář  Ivana

Moc děkujeme! Do kabátku se můžete pustit i dřív, po technické stránce to není nic náročného. 🙂
Boty jsou značky Camper, ale kupovala jsem je už před třemi roky… 🙂

Petula
Petra
6 let

Krásné, líbí se mi, když vykoukne zajímavá podšívka. Klobouk dolů dámy 😉 Úplně jste mě navnadily skočit ke stroji, i když nebudu šít zrovna kabátek 🙂

olina
6 let

Jsou všechny nádherné! A všem dámám padnou a sluší! Až tak, že si taky takový zkusím spáchat …

Ema
Ema
6 let

Nádherné všechny tři a sluší vám!

PetraH
6 let

Též se připojuji k pochvalám! Svůj kabátek jsem už došila, teď jen nafotit (a to se živím jako fotografka…) 😉
Taky mě to strašně bavilo, určitě to nebyl poslední kousek touto technikou. Ta měkkost “sako-svetru” s hedvábnou podšívkou je skvělá. Díky za detailní postupy, bylo mi zodpovězeno mnoho otázek, u kterých jsem si dřív nebyla jistá.
A jaký sew along nás čeká příště? 😉

Jana
Admin
6 let
Odpověď na komentář  PetraH

Děkujeme a moc se těšíme na Vaše fotky! 🙂

Příští sew-along bude spíš takové jednodušší, letní šití. 🙂

Melenam
Helena
6 let

Jste fešandy a neskutečně šikovné k tomu! Já, jakožto začátečník, zatím sbírám jen inspiraci, do díla se pustím, až se konečně naučím upravovat střihy/seženu nějaký, který mi sedí s úpravami, které jsem schopna provést… Nicméně, jak jsem vás tak sledovala týden za týdnem, okukovala jsem při tom i “chanely” ve výlohách. Ty dva nejhezčí, co jsem potkala byly Luisa Spagnoli a Chanel. Jeden 450 euro a druhý, myslím, o něco více. A co, mě kromě zdobení a ceny zaujalo ještě víc bylo, že neměly vypodšívkované rukávy. Nevíte proč? Má to i nějaké praktické odůvodnění než jen úsporu materiálu?

Jana
Admin
6 let
Odpověď na komentář  Helena

Děkujeme!

Důvod nepodšití rukávu mě moc nenapadá – i letní kabátky se podšívají třeba žoržetem nebo šifonem …

whitehorse
Whitehorse
6 let

Nádherné dámy ve skvělých kabatcich. Klobouk dolů. I mně se líbí Janin něžný bílý, dovedu si představit využití Bařina výrazného i z vnějšku nenápadného, ale o to více z vnitřní strany veselého Petřina kabátku.
I já děkuji za tento sew along, mám zdržení a teprve nastrihano, ale věřím, že se podaří a i já se budu moci pochlubit.

Adéla
Adéla
6 let

To je krása, taky bych takový chtěla… Zatím jsem strávila dva večery stehováním střihu na látku, je to teda dřina, když lezu po kolenou na zemi. A rukávy udělám až později, protože mám látku s proužkem a hlavně se těším na šití. Jen kdyby bylo víc času.

29
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x