6.4.2017 | Barbora Jana | 21 komentářů

Šijte s námi klasický francouzský kabátek – začištění okrajů, zdobení, knoflíkové dírky

V minulém týdnu jsme naquiltovaly díly s podšívkou, sešily hlavní švy a začistily vniřní švy podšívky. Abychom mohly postoupit dál a celkově začistit okraje, musíme si je nejprve připravit, následně ozdobit a až pak zapracovat podšívku.

V dnešním díle vám i ukážeme, jak se tradičně zpracovávají dírky na předním díle, pokud je některá na svém kabátku máte. Ale jelikož všechny tři preferujeme spíše ležérnější styl a kabátek nosíme převážně rozepnutý, všechny naše modely jsou zapínány pouze na háčky. Takže až se prokoušete našimi popisy, něco o knoflíkových dírkách naleznete na konci článku.

Bára

Před samotným zdobením je potřeba si připravit okraje. Je to velice jednoduché, protože všechno bude následně začištěné ručně přichycením podšívky z rubu.

Do celého dolního okraje kabátku je vhodné dát výztuhu, aby se pěkně nesl a také se zpevnil před přišíváním řetízku. Na vyztužení jsem použila pruhy našikmo střižené organzy. Ty jsem si na dolní okraj z rubu položila tak, aby přesahovaly přes nastehovanou linii cca 1,5cm.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana (06.04.2017/1:04)
Kategorie: chanelovské sako, Šijte s námi, Techniky, Vyšší krejčovina
21
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x