20.3.2017 | Jana | 25 komentářů

Co chystáme aneb Novinky z druhé redakční rady

Na druhé redakční radě jsme se sešly v Českém Krumlově. Už pár týdnů žijeme přípravami e-shopu a vybíráním sortimentu, takže náplň víkendu byla jasná. A v Krumlově jsme se navíc mezi prohlížením vzorníků žíněnek, jehel a špendlíků mohly projít krásným historickým centrem, při tom se porozhlédnout po místě, kde bychom v budoucnu mohly pořádat víkendové kurzy couture šití a nakonec si večer trochu vyčistit hlavu v koktejlovém baru, kde nám barmani šili koktejly na míru :).

A co tedy chystáme?

Pokud odebíráte náš newsletter, už delší dobu víte, že chystáme e-shop. V našem obchodě se chceme zaměřit hlavně na zboží, které samy rády používáme, nebo ho známe z relevantních doporučení, ale není u nás dostupné jinak než objednáním ze zahraničí, často jen ve větších objemech. Vybrat během víkendu to nejlepší z nejlepšího nebylo jednoduché, takže jsme nad tím strávily v podstatě celou sobotu, ale byl to vlastně nejjednodušší krok z celého procesu. Několik týdnů před tím jsme intenzivně pátraly po výrobcích a prodejcích od Londýna přes Tokyo až po New York a následně strávily spoustu času psaním mailů či telefonováním a domlouváním detailů spolupráce. A opravdu už víme, jak se japonsky řekne třeba stehovka: šickeito (しつけいと, v anglickém přepisu shitsukeito).

Probírání se katalogy a vzorníky bylo vlastně na celé věci to nejpříjemnější a samy jsme naprosto unešené z toho, co se nám podařilo sehnat. V našem obchodě budete moci nalézt například žíněnky od italské firmy, která jako jedna z posledních vyrábí v Evropě (včetně neuvěřitelně tenkých, ale zároveň pevných žíněnek z velbloudí srsti!), japonskou sekci s pomůckami (“samurajské” jehly!) nebo třeba oblíbené “pelikánové” nůžky. Zaměřujeme se v této fázi jen na šicí pomůcky, takže třeba módní látky prodávat vůbec nebudeme. Zároveň nabídka v našem e-shopu je a vždy bude organická záležitost, takže pokud je něco, co byste si v něm rády koupily, určitě nám dejte vědět do komentářů.

IMG_20170318_161707_334

Už od prosince ladíme také nový design webu, teď vám můžeme prozradit, že už jdeme do finále. Z nové podoby stránek jsme nadšené, tak doufáme, že budete i vy! A abychom vás navnadily, rozhodly jsme se pro malou ukázku – odtajnění našeho nového loga, které má symbolizovat naši spolupráci. Naše báječná grafička nás úplně dojala, když nám logo poslala s tímto komentářem: “Jste tři, web je spolupráce, tedy všechny za jednu a jedna za všechny, jen jsem vás vyzbrojila špendlíky a jehlami.” Logo se nám tak líbí, že si ho teď chceme všechny nechat natisknout i na trička :). Co na něj říkáte vy?

IMG_7153

A samozřejmě jsme plánovaly témata dalších článků a náměty na podzimní společné šití. Ty ale odtajníme až v některém z dalších textů. Pokud máte tip na nějaké téma, které vám na Stehu zatím chybí, určitě nám napište, budeme rády za podněty!

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Jana (20.03.2017/2:36)
Kategorie: Odstřižky..., Zdarma
Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ateh
6 let

Skvěle, dámy!
Marelli & Berta?

Petra
6 let
Odpověď na komentář  Jana

A jejich zboží je naprosto unikátní, nikde v maloobchodě po světě jsem něco takového neviděla!

Vendula
6 let

A odkdy bude ten e-shop spuštěn? Nejvíc se těším na ty žíněnky 🙂

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  Jana

Držím palce, ať to běží bez překážek!

Ema
Ema
6 let

Logo parádní, krásné, jednoduché výstižné! Na eshop se fakt hodně těším. Dobře, že bude jen s pomůckami, látky jsou velké sousto pro začátek.

Miriam
6 let

Oooo, to je parada, velmi sa tesim.Budete posielat aj na Slovensko? ( alebo sa budu manzelovi kolegovia v brnenskom office zase cudovat, co mu prislo 🙂

splaseny.ero
Eva
6 let

Takže zase neušetřím… ;):):)
To logo je moc hezké.

PetraH
6 let

Tak třeba na ty japonské stehovky jsem strašně zvědavá! Už jsem se smířila s tím, že za krejčovskou přípravu dám víc než za látku… 😉
Logo super!

Petra
6 let
Odpověď na komentář  PetraH

Nebojte se, budeme se vždy snažit doporučit co nejpřesněji množství materiálu, co bude potřeba, aby to právě nebyl takový ranec! 🙂

HelaF
6 let

Moc vás obdivuji, že toho tolik stíháte dělat pro komunitu švadlenek ještě vedle ke svým rodinám a zaměstnáním . Jsem za to moc ráda a těším se na každý nový článek , na eshop taktéž. Krumlov je nádherné město, jestli v něm budete nabízet nějaké víkendové kurzy, bude to velké lákadlo 🙂

Linda
Linda
6 let

Logo je skvělé, moc se mi líbí. Můžu vás poprosit o kontakt (do mailu) na grafičku, která logo vytvořila? Sháním teď zrovna někoho šikovného.

Petra
6 let

Rada kontakt preposlu!

Renee
Renee
6 let

Skvělý! Výborný!
Ono se určitě dá lovit i v českých vodách, taková Interlana se v maloobchodech moc koupit nedá a třebas by leccos z jejich sortimentu bylo fajn. Zejména pro ty, kteří přece jen dost hledí na poměr cena – výkon.

Ateh
6 let
Odpověď na komentář  Renee

U Interlany se už moc dobře lovit nedá. A u vás hobby švadlenek ten rozdíl v cenách není až taková pálka. Hodně se to projeví ve výrobě, kde jde o tisíce kusů, ale asi nemusíte až tak naříkat, když vás metr, do kterého vměstnáte dvě až tři saka bude stát o stovku víc 😉

Ateh
6 let
Odpověď na komentář  Jana

To je zvláštní, se mnou paní Kloboučková komunikuje dodnes 😉 Pár drobností od nich beru dosud.

Renee
Renee
6 let
Odpověď na komentář  Jana

Aha :-O to jsem netušila… Těším se jak malá 🙂

Porjk
6 let

Logo je jednoduché,na vtipném základu. Moc se mi líbí. Držím palce vám,vaše práce je pro mě něco jako objevení pokladu. Po nějaké době pouhého čtení jsem se zaregistrovala a rozhodně je tu z čeho čerpat. Díky

Veronika
6 let

Na váš e-shop se těším, také mě zajímá ta japonská stehovka a žíněnka z velbloudí srsti.Logo je parádní,na triku bude skvělé.Jsem ráda, že jsem váš , Steh ‘ objevila, jste prima.

25
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x