Pokud vás myšlenka na ušití chanelovského saka nadchla, určitě už jste začaly přemýšlet, z jakého materiálu ho ušít. Chcete spíš univerzální kus oděvu, nebo solitér k džínám a tričku? S tímhle vám úplně neporadíme, ale máme pro vás seznam střihů, od kterých se můžete odpíchnout, a také tipy na obchody, kde seženete krásná buklé i ostatní, neméně důležité materiály.
Materiály
Klasický francouzský kabátek charakterizují jednoduché linie měkce kopírující ženské tělo. O to více pak záleží na zvolených materiálech, které by měly být příjemné při dotyku s kůží.
- buklé – typickým vrchním materiálem je buklé, které se přiquiltuje k podšívce. Kabátky se šijí i z jiných materiálů, ale pokud chcete quiltovat, použijte právě buklé – na jiných materiálech bude prošívání vidět. Buklé můžete pořídit v mnoha kvalitách a barevných provedeních, tradičním výrobcem pro firmu Chanel je britská továrna Linton Tweeds. Ačkoliv často nakupuji látky přes internet a nikdy jsem neměla výraznější problém, tady doporučuji si objednat vzorky. Buklé mají často lesklá vlákna nebo třásně a naživo vypadají diametrálně jinak než na fotkách. Můžete si určité vzorky vybrat a objednat podle čísel, ale já jsem zatím všechna buklé, které jsem si vybrala ze vzorků, na internetu přešla bez povšimnutí. Buklé nabízí také obchody jako Evi-látky, Delsyn, Biltex nebo B.P. látky. Buklé si můžete i samy utkat (na články o tkaní se můžete těšit i na našem webu)! Pro inspiraci přidávám video z ateliéru Lesage, který dělá nejen výšivky, ale i buklé pro haute couture kolekce Chanelu.
- podšívka – může být hodně divoká či tón v tónu, ale hlavně by měla být hedvábná. Je to investice navíc, ale kabátek je opravdu hodně pracná záležitost, takže pokud si své práce vážíte, materiály vybírejte na horní hranici své komfortní zóny. Ideálními materiály jsou satén či klouzavější tipy krepdešínů, ale použít můžete i habutaj. Cenově dostupné hedvábí seženete v obchodech ZV-silk nebo v brněnském Biltexu a Solidusu.
- lemy a knoflíky – sehnat to správné zdobení na kabátek je často vůbec nejtěžší. Udělat sako spíše zdobné, nebo univerzálnější? Rozhodování není snadné i proto, že v našich končináích není výběr stužek a lemovek tak velký. Krásné a kvalitní věci mají v Rita’s galantery nebo B.P. látkách.
- výztuha – klasický kabátek je nevyztužený, ničím podložené nejsou ani kapsy, které se dokonce někdy už stříhají v typickém prohnutém tvaru. Někdy se však jako minimální výztuha používá organza, kterou použijete na přední středový díl nebo záložky, přičemž její okraj na předním okraji drží váhu lemů. Organzu seženete v ZV-silk nebo v Solidusu.
- řetízek – v klasické krejčovině se dává do lemů sak a kabátů závažíčko, aby se dobře nesly. Tuto funkci má u klasického francouzského kabátku řetízek.
Vhodné střihy
Jak už jsem psala, střih na kabátek není složitý, v podstatě se jedná o základní střih na sako s tříšvovým rukávem. Třetí šev prochází středem rukávu a navazuje na ramenní šev. Těchto střihů není tolik, ale přece jen se nějaké najdou.
- Střih přímo od Susan Khalje. Nevýhodou tohoto střihu je vysoká cena a taky naprosto nerozklíčovatelné číslování. S Bárou se kupříkladu řídíme s velikostmi podle sebe – sedí jí o číslo menší velikost než mně, s tím, že dělává úpravu pro velká prsa, což já nikdy nemusím. V tomto případě jsme měly opět střih s rozdílem jedné velikosti a zatímco já jsem musela přidávat v oblasti prsou celkem 7 cm, Bára asi jen 4 cm. Ke střihu nějaká tabulka rozměrů je, ale úplně neodpovídá ani mírám těla, ani mírám hotového oděvu. Jen tedy pro referenci – v Burdě mi sedí velikosti 44, Vogue patterns vel. 16 a tady jsem také stříhala velikost 16. (Petra v Burdě obvykle používá 40, kterou musí zůžit přes záda a udělat větší FBA, u tohoto střihu jí tabulkově vycházela vel. 10, ale nakonec použila velikost 14 s poměrně dost úpravami.)
- Vogue 8804 – klasický boxy střih se 7/8 rukávy. Střih je hodně “krabičkový”, což u slovanské postavy nemusí moc fungovat (Petřina zkušenost).
- Vogue 8991 – tento střih je užší a má dlouhé rukávy. Ačkoliv se všude píše, že je rukáv dvoušvový a vyplývá to i ze schematického nákresu, je ve skutečnosti tříšvový. Nákres totiž zobrazuje (rozkliknutí odkazu), jak je řešená podšívka rukávů.
- Model č. 18 z Patrones 368. Magazín Patrones má čím dál víc jazykových mutací, vychází v Německu a teď nově i v Polsku. A právě v polském čísle Szycie 1/2017 jsou modely z uvedeného čísla. Další číslo má vyjít 15.3., takže do té doby byste mohly časopis sehnat na stáncích. Další možnost je objednat na mailu suscripciones@rba.es, zde si můžete objednat jakákoliv starší čísla (pokud budou ještě skladem). Výhodou je cena za výtisk necelých 5 euro a rozumné poštovné (za 7 časopisů nám napočítali na 4 eura). Jen počítejte s jižanskou povahou – mně odpověděli přesně za měsíc. Další záludnost je v samotném střihu, který je také spíše boxy – podle Petry, která ho zkoušela, má obrovské průramky, takže je potřeba počítat s úpravami v tomto směru.
- Zdroj : http://rukodeli-irina.blogspot.cz
- Model č. 7 La mia Boutique 12/2013. Pro ty, co odebírají tento časopis, nebo by náhodou číslo měly – časopis obsahuje střih na delší kabátek v chanelovském stylu s tříšvovým rukávem.

Další střihy už jsou s dvoušvovými rukávy. (Jak je upravit se dozvíte v článku o úpravách střihu.)
- Burda 2/2017, model 108
- Burda 2/2013, modely 106 a 107
- Burda 3/2012, model 109
- Burda 8/2011, model 120b
- Burda 11/2010, model 104
V příštím díle našeho seriálu se dozvíte, jaká saka budeme šít my!
Kategorie: chanelovské sako, Šijte s námi, Vyšší krejčovina, Zdarma
Byly by prosím nějaké tipy, kde koupit ten správný řetízek?
Ja jsem třeba tento řetízek na minulý chanel kupovala v železářství…?
Tak já ho sháním v kdejaké galanterii a ejhle – železářství 🙂 . Díky za tip.
Já ten první v Hornbachu 😉 Ale občas překvapí i korálkárny a v Praze třeba Bolena Tex v Moravské.
Moc, moc děkuji za toto téma.
Zatím sice nemám dokončený kabát že zimního šití a navíc jsem si teď rozdrtila nohu na lyžích a čekám na operaci, ale o to pozorněji budu sledovat jednotlivé články, abych se teoreticky připravila. A taky přidávám dotaz na koupi řetízku, případně dalších ozfob. Děkuji Ilona
Dámy, fungují vám prokliky na ty ruské Burda stránky? Mně ani jeden …
Pardon za technický problém, napravíme to 🙂
Už by to mělo být v pořádku.
Děkuji 🙂
Vůbec byl včera nějaký šotkový den, co se odkazů týče, takže jsou doplněné odkazy i u všech obchodů. 🙂
Taky se těším, přidávám tip: v Apedu mají taky hezká buklé, většinou vlna + Pes, ale zato za dobrou cenu. Upozorňuji jen, že nákup je na ŽL, ale nijak moc to nehlídají. Stačí jméno někoho, kdo je u nich registrován.
Měla bych dotaz: koupila jsem si jedno buklé vlna pes, má smysl dávat do toho hedvábnou podšívku? Nechtěla jsem napoprvé kupovat příliš drahou látku a tohle se mi líbilo.
Určitě to má smysl, komfort při nošení se násobí. Navíc, když se podíváte na stránky renomovaného Lintonu, zjistíte, že jejich materiály velmi často s vlnou nemají nic společného. Pro dosažení efektnosti používají všelijaká umělá vlákna, tkaničky, stužky a nevím, co ještě 🙂
Za velmi sympatické ceny můžete nakoupit hedvábný satén třeba v Biltexu (mají i e-shop) a pokud jste průměrné velikosti a nevyžadujete delší kabátek, nespotřebujete víc než metr třicet.
Má to smysl. Klidně běžte “jen” do habutaje, i tn bude příjemnější než klasické podšívkoviny. Ve výše uvedených obchodech mají hedvábné látky s hodně přátelskými cenami. Biltex má e-shop, Solidus prodává na Fleru, ale třeba paní majitelka razí heslo, že čím víc vzorků se rozdá, tím víc se toho i prodá.
Ano, díky. Chodím ráda do Sartoru v Praze.
Řetízky v Praze možná taky v Kutilovi na Florenci.
Připojuji se k tipu na řetízek – běžný silnější bižuterní? Nekoroduje to, nečerná? Nebo nějaký tenký z hobbymarketů?
Bižuterní mi nepřišly jako ideální, tím, že jsou určené k nošení na krku, jsou hodně lehké. Já si je vždy kupuji v OBI, řetězy všeho druhu prodávají na metry a ty jemné stojí pár korun 😉 Důležité je, že jsou docela těžké a mohou plnit funkci závaží.
Už mám objednaný na modních střizích V8804 ( a k němu dvoje šaty…) můj pas je tak trochu boxy ( malá, ale vel 44 typ jablko) tak snad to bude OK. Chci se jet podívat do Prahy a sehnat buklé osobně. Kdysi jste v nějaké odpovědi psaly o bermudském trojúhelníku na Vinohradech. Aped, Evi látky a co je ta třetí prodejna? Ráda bych si naplánovala návštěvu co nejvíce obchodů, když už do velkoměsta vyrazím. 🙂 Nerozklíčovala jsem, co jsou B. P. látky ?
BP látky jsou asi půl minuty chůze od Evi (z kopce dolů).
Tak to je přesně ten třetí bod trojuhelniku? Látky pana Bedřicha Pavlačky.
V8804 v této velikosti vyprodán, ale má dojít 13.3., asi jsme jim zvýšily odběr 🙂
🙂 já objednávala střih v pondělí a dneska už jsem rozbalovala a prohlížela . Zítra vystříhnu a budu přemýšlet kolik metráže vůbec bude potřeba .
Děkuji za nasměrování na prodejnu, už se moc těším 🙂 na prodejny, nákupy i společné šití 🙂
Zdravím všechny Ženy!:)
Jsem připravena teoreticky i prakticky, tak snad to vyjde. Tedy, nemám řetízek, ale pokud se dostanu do bodu našívání řetízku, poklepu si na rameno. Buklé mám nachystané od roku 2012 ( možná 2010), prýmek mi Jana přivezla 2013???:) Hedvábí mám v zásobě také několik let, organzu jsem objednala dnes, tak fest do teho!
PS: je tu někdo z Ostravy?
Ano
Mirka se vám již přihlásila. Má ještě přítelkyni a obě mě svého času navštívily v Olomouci. Takže když budete mít chuť udělat si výlet a domluvíte se, můžete dojet na “chanelovské konzultace”. Profesně jsou chanelky moje srdeční záležitost 🙂
Ano, myslím, že jsem viděla ukázku na FB- tedy snad se nepletu…Já budu moc ráda, když se sejdeme i jinak, než virtuálně. Prostor mívám až na podzim a v zimě, ale říkala jsem si, že kdyby byl někdo přímo z Ostravy, mohl by dojet za mnou.
Ktorý z tých strihov by mohol byť najviac vhodný na slovanskú postavu, prosím? 🙂
Dobre zkusenosti mam s tim poslednim doporucovanym z Burdy, i ten uplne prvni od S Khalje asi nakonec bude sedet krasne, ale upravy byly fakt porod.
Trochu předbíhám harmonogram, ale mám dotaz k tomu tužení – šila jsem si “zkušební” kabátek ze směsového materiálu a přednice podložila organzou, u výstřihu dokonce zdvojenou. Stejně se mi ale kabátek u výstřihu rozvírá a horní okraj “plandá” (když nosím rozevřený), musím stále zapínat horní knoflíček. To asi není v pořádku, že? Je to právě volbou materiálu? Bylo to hodně měkké buklé, velký podíl uměliny… Výstřih jsem ještě tužila šikmým proužkem organzy. Teď mám připravený střih V8991 se stojáčkem, snad se tomuto problému vyhnu 😉 A díky za tip na řetízek!
Kromě plošného vztužení předního dílu organzou se ještě přdní okraj podkládá proužkem z okraje organzy právě aby okraj lépe držel. Ale u saka, které má ozdobu z kovového řetízku to stejně také padá.
Na webu na mě vykoukl tenhle obchod v Praze na Břevnově http://latkymarija.cz/sortiment/. Nebyly jste tam už některá? Vypadá to zajímavě 😉
Měla jsem pocit, že znám všechny látkárny v Praze, ale tahle mi unikla. Určitě prověřím 🙂
Byla jsem se tam dnes podívat. Je to docela zajímavý obchod, prý jsou tam čtyři měsíce. Mají tam hodně vln, viskózy i nějaké hedvábí, určitě látky spíše lepší. Všude se to tam hemží označením Armani, Valentino, Burberry a nevím co ještě. Mají vzorky na ramínkách, takže se dobře prohlíží, jsou označené, i když trochu jinak, než jsme zvyklé, prodavačky jsou příjemné, a látky hezké. V dubnu prý budou mít nové letní látky. Ceny rozumné, látky údajně z Itálie. Kvalita se mi zdála dobrá. Určitě stojí za návštěvu.
Dnes jsem se tam konečně dostala a byla jsem velmi mile překvapena. A hlavně – konečně jsem sehnala vysněné buklé Chanel! Mohu vřele doporučit, mají několik rolí v různých barvách, hezké pastelové, v jarních tónech, některé i tmavší. Já váhala mezi bordó s modrým a zeleným protkáváním, nakonec zvítězila tato kombinace. Cena 890 Kč/metr, podšívku jsem vybrala hedvábnou (údajně zn. Etro) 270 Kč/m a knoflíčky á 8 Kč 🙂
Ty Chanely budou prodávat prý od příštího týdne, já je teď uprosila, abych se nemusela vracet.
Tak jsem také neodolala 🙂 Chanely ještě nemají naskladněné, ale už jsem po nich pokukovala a je to krása. Prý do dvou týdnů budou k prodeji. Měli jen ten Váš, asi jak jste je uprosila. Jinak doporučuji návštěvu, mají opravdu krásné látky za dobrou cenu.
Projela jsem si doporučované střihy, neporadily byste mi nějaký trochu víc vypasovaný přibližně jako tady na tom obrázku (na detaily a úplet prosím nehleďte) – lehce vypasovaný, v nebo trochu pod pasem výrazně “přepůlený” a také lehce přes boky? Všechny zmíněné v článku (až na ten poslední s fotkou) mi příjdou že končí zhruba na úrovni boků. Potřebuju kabátek ke kalhotám/džínům, a ty kratší tak nějak ten zadek ještě zvýrazní. Stačí že je zvýrazněný jak je :))
A dotaz není tady někdo z UL? 🙂
Jo a nebo konkrétně tenhle typ. Nevíte prosím někdo? Jani myslím, že to je z vašich starších článků na MP, že já si rovnou nevzpomněla… Vypadá “vypasovaněji” a delší.
Tenhle kabátek je super včetně zipů. Také by mě zajímal střih na něj ;-)!
Můžete se odpíchnout z tohoto střihu a spodek vytvarovat trochu do peplumu http://www.burdastyle.com/pattern_store/patterns/collarless-open-coat-032012?utm_source=burdastyle&utm_medium=blog&utm_campaign=bsdwblog03232014-springcoattrends
Jo děkuji, podívám se na to. Nešila jste nějaký takový náhodou snad v těhotenství?
Když kupujete hedvábí, děláte test plamenem rovnou v prodejně? Ne? Nesmějte se. Já jsem včera koupila hedvábí za 3000,- ve dvou různých prodejnách a doma se ukázalo že to hedvábí není. A hádejte co?? Obě prodejny to uznaly a dostanu peníze zpět. Takže jak, sirky s sebou? 🙁
Chápu, že jste zklamaná, ale nezoufejte, máte štěstí, že se obě prodejny k problému okamžitě postavily čelem. Nosit v kabelce zapalovač je dobrý nápad nejen pro hedvábí ale i jiné materiály. Časem, až si různé typy hedvábí “našaháte”, se budete dobře orientovat i po hmatu. Ono má docela zvláštní specifický omak, ať už jde o buret, šantung nebo krepdešín 🙂
Popravdě netestuju vůbec. Párkrát jsem to udělala, ale z mých oblíbených obchodů mi hedvábí vždy vyšlo jako hedvábí, tak jim prostě věřím. 🙂
Celkem pravidelně “pálím” v Terry, když mě něco zaujme. Majitelka má ve značení dost chaos. To jsem si tak jednou vyzkoušela dost zajímavé “vlněné” buklé a ukáplo mi do dlaně, nepříjemná spálenina 😉
V Terry jsou ale také naštěstí slušní. Jednou jsem tam reklamovala nějakou látku a reagovali okamžitě a velmi se omlouvali.
Slušní rozhodně jsou. Olomoucké prodavačky dokonce mají v šuplíku vlastní sirky 😉 Navíc to jsou odbornice. Jedna, která už chodí jen občas vypomáhat, je bývalá vrchní střihačka z někdejší Oděvní tvorby, další je pánská krejčová, která dělala i mistrovou odborného výcviku.
Musím teda říct, že kdykoliv jsem v rámci českých obchodů něco reklamovala, tak mi všude vyšli vstříc. Ale nějaký problém s látkou jsem měla možná tak třikrát, čtyřikrát v životě.
Nikdy se mi to nestalo, ale troufám si o sobě trvrdit, že hedvábí poznám i na dotek. Navíc většina hedvábných látek má svůj specifický lesk.
Ale jednou si moje sestra přivezla ze svých cest po světě látku, o které jí prodejci tvrdili, že jde o hedvábí. Už na první pohled jsem viděla, že to nemá s hedvábím nic společného. Takže pokud si nejste jistá, je jedině dobře, když si to ověřujete.
PS: Můžete prosím napsat, které prodejny to byly?
Tak jsem se hecla a nachystala hromádku. Budu vděčná za názor. Mám ráda kontrasty, takže jsem si vytáhla hedvábny serž ze Sartoru, ale mám také hedvabný satén z Vše pro šití a ten bych použila i jako “halenku” a navíc bych konečně uplatnila i límeček. U fialového serže mám obavu z prošívání – že by mohl “drhnout” pod strojem. Dále řeším zapínání- mám jen tyto vločkové cvočky z Evi látek, žádné jiné se mi nehodí… jenže vločky na jarní kabátek jsou asi nevhodné… Pak ozdobný prýmek – ten šedý by se barevně hodil nejlépe, ale něco mi tam chybí- máte… Číst vice »
Zapínat se dá i na háčky, výborné držící jsou korzetové z Vena Cava Design. Prýmky si většinou dělám sama. Docela používám třepení, nebo jsem z několika vláken pletací vlny upletla copánek a podložila rypsovou stužkou. Teď mě teda čeká “dílo”, kombinace natvarovaných proužků šifonu, voskových perel a lýka 😉
Ano, ty háčky budou asi nejlepší volba…
Třepení se mi líbí, zkusim to z té látky a uvidíme.
Diufám, že se pochlubíte výsledkem díla ( šifon, perly, lýko:))
Klasický způsob, jak něco přidat, je podložení prýmku rypsovou stuhou. Často se i plete copánek z vláken z látky, myslím, že by vypadala dobře taková kombinace zapletení s pruhem kůže či nějakého šikmého proužku. Možnosti zdobení budeme určitě rozebírat, ono je opravdu něco jiného, když máte vedle sebe jen látky a proužek vedle sebe a pak když to má člověk na sobě.
Děkuji za názor!
Dobrý den, prosím o Váš názor – když látka tvoří pruhy, je kabátek ušitý tak, že jsou pruhy vertikálně, a ne svisle? Hledala jsem inspiraci na netu, a většinou byly opravdu vertikálně. Děkuji!
To záleží spíš na Vás, ale klasičtější je opravdu vertikální uložení pruhů. Na látce jdou pruhy podél pevných okrajů?
Děkuji za informaci. Ne, jsou kolmo k pevným okrajům, alespoň podle obrázku, jak je látka rozmotaná z role:
https://eshop.textilforum.cz/zakar-tamara-zeleny
Ty “pruhy” jsou určitě od pevnému okraji k pevnému okraji. Ale nejsou to klasické pruhy, nemusíte je nijak sesazovat. Horizontálně se vám líbí víc nebo proč byste je tak stříhala? Problém by v tom nebyl.
Jinak moc krásný materiál, kabátek bude skvělý!
Děkuji, materiál byla opravdu láska na první pohled 🙂 Podšívku plánuji tmavě modrý hedvábný satén, a z něj pak i halenku či top. Líbí se mi víc opravdu horizontálně – nicméně bojím se horizontálních pruhů kvůli své velikosti 44.. 🙂 Našla jsem jeden kabátek s vertikálními pruhy, ale jak byl kabátek vypasovaný, působilo to spíše rušivě. A já jej musím mít opravdu vypasovaný – slovanská postava…
Rozšiřování postavy se týká jen velmi kontrastních a širokých pruhů. Tohle není ani jedno, tady se nemáte opravdu čeho bát. 🙂
Děkuji za povzbuzení!! A také za dobrý tip na Rita´s galantery – tento obchod jsem neznala, a je opravdu úžasný!
On je poměrně nový. Respektive je takovou odnoží Evi-látek, ale galanterii si vzala na starosti Rita, která tam prodává. Díky tomu má i obsáhlejší sortiment. 🙂
Jdu s dotazem na látku http://www.metraz-galanterie.cz/kostymovka-modra-n3342-s-145-p36918/ myslíte, že by šla použít?
Střih se mi líbí č.1 z Diany 53, rukáv je ale jen ze dvou dílů.
Díky za tip, ten střih z Diany se mi líbí. Našla jsem, že je to Simplicity 1421, lze dohledat i recenze na ten střih. Na rukáv jsem zvědavá, ale je tam i verze s rozparkem, tak snad to nebude moc problematické.
Ještě sem zvazovala ze stejného čísla model 4 nebo z nového čísla tento https://sewing.patternreview.com/Patterns/70936 ale u toho mám strach, že bude dlouhý -simplicity 1168
Myslím, že by to použít šlo 🙂 V Biltexu se Vám nic nelíbílo? Tam těch Buklé mají docela dost a v podobné cenové hladině mají i bavlněná…
Na webu sem neviděla a do obchodu se asi teď bohužel nedostanu. Hledám něco cerno-modreho.
ještě přidávám odkaz na ten druhý střih co jsem zvažovala (ale udělaný bez “volánku”) http://www.simplicity.com/simplicity-pattern-1467-misses-miss-petite-top-jacket-pants-skirt/1467.html
diana 53 model 4
pro dámy z Brna nabízím případně Dianu k zapůjčení 🙂
Tak to by se mi moc hodilo. Je možné Vám někam poslat zprávu? ať to tu neplevelíme?
To mě baví, už nekolik večerů trávím s Burdami a na netu. Střih bude asi 109, Burda 8/2007. Buklé už mám dlouho. Hedvabný satén na cestě. A zdobení obecně moc nemusím, ale něco bych chtěla, takže to je taky výzva. A ta Ritas galantery, to je krása. Se svým tempem to vidím tak na příští půl roku. Díky moc.
Chanel je nesmrtelný a nadčasový. Půl roku sem, půl roku tam…;-) Navíc mi přijde, že se hodí na jakýkoliv věk. Tedy od 18 let výše.
Já bych to těmi 18 lety nelimitovala 🙂
Mohu mít dotaz k podšívce? Hedvábné charmeuse se hodí nebo ne? Děkuji.
Hodí se perfektně. V angličtině se výraz satin používá pro těžké satény a to, co se u nás prodává jako satén, nazývají charmeuse. 🙂
Aha, to je zajímavé. Děkuji za informace :-)!
Zdá se mi, že chanel střih má být princess z ramenního švu, ne z průramku, je to tak?
Obě varianty jsou možné. Může se udělat jakoby i záševek Dior (princesový šev z průramku, který jde hodně na boku a z něj vede malý záševek směrem k prsnímu vrcholu) s tím, že se ten malý záševek neodšívá, ale vysráží se, což je u buklé dost jednoduchá operace.
V inspirační složce mám tohle foto. Moc se mi líbí ten netradiční lodičkový výstřih. Jen se obávám, že tenhle kabátek bude dobře vypadat jen zapnutý.
Ten vypadá vážně skvěle. A nejspíš máte pavdu, tím, jak jsou krátké ramenní švy, nebudou mít při rozepnutí přednice dostatečnou oporu a nejspíš budou hodně a možná dost nevzhledně utíkat do stran.
No právě, přesně tohle jsem měla na mysli. Ale kdybych někdy v budoucnu narazila na méně hřejivé buklé , které by se mi líbilo, asi bych zkusila tento model napodobit (včetně sukně). Nosila bych ho pak jen s tílkem a zapnutý až ke krku.
Ano, chce to pojmout spíš jako šaty. Vůbec se vám nedivím, že na něj máte chuť, je to lahůdka 🙂
Mám střih vogue, ten je s přidanými švovými přídavky?
už jsem to v návodu našla 1.5cm s přídavky , pardon
Milé dámy, na aliexpresu jsem narazila na zajímavou látku. Ne, že bych ji chtěla kupovat, jen mě zaujalo, že je ze sojového vlákna! Znáte to někdo? http://1url.cz/wt339
[…] V článku o výběru materiálů pro váš klasický francouzský kabátek padla i zmínka o možnosti utkat si vlastní svrchní látku. Jak se ale ke tkaní dostat a začít s ním? Požádaly jsme o radu Aničku, která s tkaním začínala teprve před rokem, ale dnes už nabízí své báječné tkané výrobky pod značkou anniné. Na příkladu vlastního „karierního“ postupu vám ráda ukáže několik možných cest k domácímu tkaní. […]