9.3.2017 | Jana | 84 komentářů

Šijte s námi klasický francouzský kabátek – vhodné materiály a střihy

Pokud vás myšlenka na ušití chanelovského saka nadchla, určitě už jste začaly přemýšlet, z jakého materiálu ho ušít. Chcete spíš univerzální kus oděvu, nebo solitér k džínám a tričku? S tímhle vám úplně neporadíme, ale máme pro vás seznam střihů, od kterých se můžete odpíchnout, a také tipy na obchody, kde seženete krásná buklé i ostatní, neméně důležité materiály.

Materiály

Klasický francouzský kabátek charakterizují jednoduché linie měkce kopírující ženské tělo. O to více pak záleží na zvolených materiálech, které by měly být příjemné při dotyku s kůží.

 • buklé – typickým vrchním materiálem je buklé, které se přiquiltuje k podšívce. Kabátky se šijí i z jiných materiálů, ale pokud chcete quiltovat, použijte právě buklé – na jiných materiálech bude prošívání vidět. Buklé můžete pořídit v mnoha kvalitách a barevných provedeních, tradičním výrobcem pro firmu Chanel je britská továrna Linton Tweeds. Ačkoliv často nakupuji látky přes internet a nikdy jsem neměla výraznější problém, tady doporučuji si objednat vzorky. Buklé mají často lesklá vlákna nebo třásně a naživo vypadají diametrálně jinak než na fotkách. Můžete si určité vzorky vybrat a objednat podle čísel, ale já jsem zatím všechna buklé, které jsem si vybrala ze vzorků, na internetu přešla bez povšimnutí. Buklé nabízí také obchody jako Evi-látky, Delsyn, Biltex nebo B.P. látky. Buklé si můžete i samy utkat (na články o tkaní se můžete těšit i na našem webu)! Pro inspiraci přidávám video z ateliéru Lesage, který dělá nejen výšivky, ale i buklé pro haute couture kolekce Chanelu.

 • podšívka – může být hodně divoká či tón v tónu, ale hlavně by měla být hedvábná. Je to investice navíc, ale kabátek je opravdu hodně pracná záležitost, takže pokud si své práce vážíte, materiály vybírejte na horní hranici své komfortní zóny. Ideálními materiály jsou satén či klouzavější tipy krepdešínů, ale použít můžete i habutaj. Cenově dostupné hedvábí seženete v obchodech ZV-silk nebo v brněnském Biltexu a Solidusu.
 • lemy a knoflíky – sehnat to správné zdobení na kabátek je často vůbec nejtěžší. Udělat sako spíše zdobné, nebo univerzálnější? Rozhodování není snadné i proto, že v našich končináích není výběr stužek a lemovek tak velký. Krásné a kvalitní věci mají v Rita’s galantery nebo B.P. látkách.
 • výztuha – klasický kabátek je nevyztužený, ničím podložené nejsou ani kapsy, které se dokonce někdy už stříhají v typickém prohnutém tvaru. Někdy se však jako minimální výztuha používá organza, kterou použijete na přední středový díl nebo záložky, přičemž její okraj na předním okraji drží váhu lemů. Organzu seženete v ZV-silk nebo v Solidusu.
 • řetízek – v klasické krejčovině se dává do lemů sak a kabátů závažíčko, aby se dobře nesly. Tuto funkci má u klasického francouzského kabátku řetízek.

 

Vhodné střihy

Jak už jsem psala, střih na kabátek není složitý, v podstatě se jedná o základní střih na sako s tříšvovým rukávem. Třetí šev prochází středem rukávu a navazuje na ramenní šev. Těchto střihů není tolik, ale přece jen se nějaké najdou.

 • Střih přímo od Susan Khalje. Nevýhodou tohoto střihu je vysoká cena a taky naprosto nerozklíčovatelné číslování. S Bárou se kupříkladu řídíme s velikostmi podle sebe – sedí jí o číslo menší velikost než mně, s tím, že dělává úpravu pro velká prsa, což já nikdy nemusím. V tomto případě jsme měly opět střih s rozdílem jedné velikosti a zatímco já jsem musela přidávat v oblasti prsou celkem 7 cm, Bára asi jen 4 cm. Ke střihu nějaká tabulka rozměrů je, ale úplně neodpovídá ani mírám těla, ani mírám hotového oděvu. Jen tedy pro referenci – v Burdě mi sedí velikosti 44, Vogue patterns vel. 16 a tady jsem také stříhala velikost 16. (Petra v Burdě obvykle používá 40, kterou musí zůžit přes záda a udělat větší FBA, u tohoto střihu jí tabulkově vycházela vel. 10, ale nakonec použila velikost 14 s poměrně dost úpravami.)
 • Vogue 8804 – klasický boxy střih se 7/8 rukávy. Střih je hodně “krabičkový”, což u slovanské postavy nemusí moc fungovat (Petřina zkušenost).
http://voguepatterns.mccall.com/
 • Vogue 8991 – tento střih je užší a má dlouhé rukávy. Ačkoliv se všude píše, že je rukáv dvoušvový a vyplývá to i ze schematického nákresu, je ve skutečnosti tříšvový. Nákres totiž zobrazuje (rozkliknutí odkazu), jak je řešená podšívka rukávů.
http://voguepatterns.mccall.com/v8991-products-48389.php?page_id=262
 • Model č. 18 z Patrones 368. Magazín Patrones má čím dál víc jazykových mutací, vychází v Německu a teď nově i v Polsku. A právě v polském čísle Szycie 1/2017 jsou modely z uvedeného čísla. Další číslo má vyjít 15.3., takže do té doby byste mohly časopis sehnat na stáncích. Další možnost je objednat na mailu suscripciones@rba.es, zde si můžete objednat jakákoliv starší čísla (pokud budou ještě skladem). Výhodou je cena za výtisk necelých 5 euro a rozumné poštovné (za 7 časopisů nám napočítali na 4 eura). Jen počítejte s jižanskou povahou – mně odpověděli přesně za měsíc. Další záludnost je v samotném střihu, který je také spíše boxy – podle Petry, která ho zkoušela, má obrovské průramky, takže je potřeba počítat s úpravami v tomto směru.

  Zdroj : http://rukodeli-irina.blogspot.cz

 

 • Model č. 7 La mia Boutique 12/2013. Pro ty, co odebírají tento časopis, nebo by náhodou číslo měly – časopis obsahuje střih na delší kabátek v chanelovském stylu s tříšvovým rukávem.

 

http://www.paunnet.com/

Další střihy už jsou s dvoušvovými rukávy. (Jak je upravit se dozvíte v článku o úpravách střihu.)

V příštím díle našeho seriálu se dozvíte, jaká saka budeme šít my!

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložithttp://<script src=”http://player.ooyala.com/player.js?width=650&video_pcode=FwdWk6N4pn4B2-ckDhg-2O3Hx6Wz&height=369&deepLinkEmbedCode=pjbmlzcToOcvcRK-7lZyLCcy_dTK446p&embedCode=pjbmlzcToOcvcRK-7lZyLCcy_dTK446p”></script>

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Jana (09.03.2017/2:18)
Kategorie: chanelovské sako, Šijte s námi, Vyšší krejčovina, Zdarma
Odebírat
Upozornit na
84 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vendula
6 let

Byly by prosím nějaké tipy, kde koupit ten správný řetízek?

Barbora
Admin
6 let
Odpověď na komentář  Vendula

Ja jsem třeba tento řetízek na minulý chanel kupovala v železářství…?

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  Barbora

Tak já ho sháním v kdejaké galanterii a ejhle – železářství 🙂 . Díky za tip.

Petra
6 let
Odpověď na komentář  Vendula

Já ten první v Hornbachu 😉 Ale občas překvapí i korálkárny a v Praze třeba Bolena Tex v Moravské.

Wiilloo
Ilona
6 let

Moc, moc děkuji za toto téma.
Zatím sice nemám dokončený kabát že zimního šití a navíc jsem si teď rozdrtila nohu na lyžích a čekám na operaci, ale o to pozorněji budu sledovat jednotlivé články, abych se teoreticky připravila. A taky přidávám dotaz na koupi řetízku, případně dalších ozfob. Děkuji Ilona

Ema
Ema
6 let

Dámy, fungují vám prokliky na ty ruské Burda stránky? Mně ani jeden …

Petra
6 let
Odpověď na komentář  Ema

Pardon za technický problém, napravíme to 🙂

Petra
6 let
Odpověď na komentář  Petra

Už by to mělo být v pořádku.

Ema
Ema
6 let
Odpověď na komentář  Petra

Děkuji 🙂

Martina
6 let

Taky se těším, přidávám tip: v Apedu mají taky hezká buklé, většinou vlna + Pes, ale zato za dobrou cenu. Upozorňuji jen, že nákup je na ŽL, ale nijak moc to nehlídají. Stačí jméno někoho, kdo je u nich registrován.

Měla bych dotaz: koupila jsem si jedno buklé vlna pes, má smysl dávat do toho hedvábnou podšívku? Nechtěla jsem napoprvé kupovat příliš drahou látku a tohle se mi líbilo.

Ateh
6 let
Odpověď na komentář  Martina

Určitě to má smysl, komfort při nošení se násobí. Navíc, když se podíváte na stránky renomovaného Lintonu, zjistíte, že jejich materiály velmi často s vlnou nemají nic společného. Pro dosažení efektnosti používají všelijaká umělá vlákna, tkaničky, stužky a nevím, co ještě 🙂
Za velmi sympatické ceny můžete nakoupit hedvábný satén třeba v Biltexu (mají i e-shop) a pokud jste průměrné velikosti a nevyžadujete delší kabátek, nespotřebujete víc než metr třicet.

Martina
6 let
Odpověď na komentář  Jana

Ano, díky. Chodím ráda do Sartoru v Praze.
Řetízky v Praze možná taky v Kutilovi na Florenci.

AlenaK
AlenaK
6 let

Připojuji se k tipu na řetízek – běžný silnější bižuterní? Nekoroduje to, nečerná? Nebo nějaký tenký z hobbymarketů?

Ateh
6 let
Odpověď na komentář  AlenaK

Bižuterní mi nepřišly jako ideální, tím, že jsou určené k nošení na krku, jsou hodně lehké. Já si je vždy kupuji v OBI, řetězy všeho druhu prodávají na metry a ty jemné stojí pár korun 😉 Důležité je, že jsou docela těžké a mohou plnit funkci závaží.

HelaF
6 let

Už mám objednaný na modních střizích V8804 ( a k němu dvoje šaty…) můj pas je tak trochu boxy ( malá, ale vel 44 typ jablko) tak snad to bude OK. Chci se jet podívat do Prahy a sehnat buklé osobně. Kdysi jste v nějaké odpovědi psaly o bermudském trojúhelníku na Vinohradech. Aped, Evi látky a co je ta třetí prodejna? Ráda bych si naplánovala návštěvu co nejvíce obchodů, když už do velkoměsta vyrazím. 🙂 Nerozklíčovala jsem, co jsou B. P. látky ?

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  HelaF

BP látky jsou asi půl minuty chůze od Evi (z kopce dolů).

Barbora
Admin
6 let
Odpověď na komentář  HelaF

Tak to je přesně ten třetí bod trojuhelniku? Látky pana Bedřicha Pavlačky.

AlenaK
AlenaK
6 let
Odpověď na komentář  HelaF

V8804 v této velikosti vyprodán, ale má dojít 13.3., asi jsme jim zvýšily odběr 🙂

HelaF
6 let
Odpověď na komentář  AlenaK

🙂 já objednávala střih v pondělí a dneska už jsem rozbalovala a prohlížela . Zítra vystříhnu a budu přemýšlet kolik metráže vůbec bude potřeba .

HelaF
6 let

Děkuji za nasměrování na prodejnu, už se moc těším 🙂 na prodejny, nákupy i společné šití 🙂

MagdaS
MagdaS
6 let

Zdravím všechny Ženy!:)

Jsem připravena teoreticky i prakticky, tak snad to vyjde. Tedy, nemám řetízek, ale pokud se dostanu do bodu našívání řetízku, poklepu si na rameno. Buklé mám nachystané od roku 2012 ( možná 2010), prýmek mi Jana přivezla 2013???:) Hedvábí mám v zásobě také několik let, organzu jsem objednala dnes, tak fest do teho!
PS: je tu někdo z Ostravy?

Mirka
Mirka
6 let
Odpověď na komentář  MagdaS

Ano

Ateh
6 let
Odpověď na komentář  MagdaS

Mirka se vám již přihlásila. Má ještě přítelkyni a obě mě svého času navštívily v Olomouci. Takže když budete mít chuť udělat si výlet a domluvíte se, můžete dojet na “chanelovské konzultace”. Profesně jsou chanelky moje srdeční záležitost 🙂

MagdaS
6 let
Odpověď na komentář  Ateh

Ano, myslím, že jsem viděla ukázku na FB- tedy snad se nepletu…Já budu moc ráda, když se sejdeme i jinak, než virtuálně. Prostor mívám až na podzim a v zimě, ale říkala jsem si, že kdyby byl někdo přímo z Ostravy, mohl by dojet za mnou.

Andyy
Andy
6 let

Ktorý z tých strihov by mohol byť najviac vhodný na slovanskú postavu, prosím? 🙂

Petra
6 let
Odpověď na komentář  Andy

Dobre zkusenosti mam s tim poslednim doporucovanym z Burdy, i ten uplne prvni od S Khalje asi nakonec bude sedet krasne, ale upravy byly fakt porod.

PetraH
6 let

Trochu předbíhám harmonogram, ale mám dotaz k tomu tužení – šila jsem si “zkušební” kabátek ze směsového materiálu a přednice podložila organzou, u výstřihu dokonce zdvojenou. Stejně se mi ale kabátek u výstřihu rozvírá a horní okraj “plandá” (když nosím rozevřený), musím stále zapínat horní knoflíček. To asi není v pořádku, že? Je to právě volbou materiálu? Bylo to hodně měkké buklé, velký podíl uměliny… Výstřih jsem ještě tužila šikmým proužkem organzy. Teď mám připravený střih V8991 se stojáčkem, snad se tomuto problému vyhnu 😉 A díky za tip na řetízek!

Ema
Ema
6 let

Na webu na mě vykoukl tenhle obchod v Praze na Břevnově http://latkymarija.cz/sortiment/. Nebyly jste tam už některá? Vypadá to zajímavě 😉

PetraH
6 let
Odpověď na komentář  Ema

Měla jsem pocit, že znám všechny látkárny v Praze, ale tahle mi unikla. Určitě prověřím 🙂

Martina
6 let
Odpověď na komentář  Ema

Byla jsem se tam dnes podívat. Je to docela zajímavý obchod, prý jsou tam čtyři měsíce. Mají tam hodně vln, viskózy i nějaké hedvábí, určitě látky spíše lepší. Všude se to tam hemží označením Armani, Valentino, Burberry a nevím co ještě. Mají vzorky na ramínkách, takže se dobře prohlíží, jsou označené, i když trochu jinak, než jsme zvyklé, prodavačky jsou příjemné, a látky hezké. V dubnu prý budou mít nové letní látky. Ceny rozumné, látky údajně z Itálie. Kvalita se mi zdála dobrá. Určitě stojí za návštěvu.

PetraH
6 let
Odpověď na komentář  Martina

Dnes jsem se tam konečně dostala a byla jsem velmi mile překvapena. A hlavně – konečně jsem sehnala vysněné buklé Chanel! Mohu vřele doporučit, mají několik rolí v různých barvách, hezké pastelové, v jarních tónech, některé i tmavší. Já váhala mezi bordó s modrým a zeleným protkáváním, nakonec zvítězila tato kombinace. Cena 890 Kč/metr, podšívku jsem vybrala hedvábnou (údajně zn. Etro) 270 Kč/m a knoflíčky á 8 Kč 🙂
Ty Chanely budou prodávat prý od příštího týdne, já je teď uprosila, abych se nemusela vracet.

Kristina
6 let
Odpověď na komentář  PetraH

Tak jsem také neodolala 🙂 Chanely ještě nemají naskladněné, ale už jsem po nich pokukovala a je to krása. Prý do dvou týdnů budou k prodeji. Měli jen ten Váš, asi jak jste je uprosila. Jinak doporučuji návštěvu, mají opravdu krásné látky za dobrou cenu.

Monika
6 let

Projela jsem si doporučované střihy, neporadily byste mi nějaký trochu víc vypasovaný přibližně jako tady na tom obrázku (na detaily a úplet prosím nehleďte) – lehce vypasovaný, v nebo trochu pod pasem výrazně “přepůlený” a také lehce přes boky? Všechny zmíněné v článku (až na ten poslední s fotkou) mi příjdou že končí zhruba na úrovni boků. Potřebuju kabátek ke kalhotám/džínům, a ty kratší tak nějak ten zadek ještě zvýrazní. Stačí že je zvýrazněný jak je :))
A dotaz není tady někdo z UL? 🙂

Monika
6 let
Odpověď na komentář  Monika

Jo a nebo konkrétně tenhle typ. Nevíte prosím někdo? Jani myslím, že to je z vašich starších článků na MP, že já si rovnou nevzpomněla… Vypadá “vypasovaněji” a delší.

Adele
6 let
Odpověď na komentář  Monika

Tenhle kabátek je super včetně zipů. Také by mě zajímal střih na něj ;-)!

Monika
Monika
6 let
Odpověď na komentář  Jana

Jo děkuji, podívám se na to. Nešila jste nějaký takový náhodou snad v těhotenství?

Mirka
Mirka
6 let

Když kupujete hedvábí, děláte test plamenem rovnou v prodejně? Ne? Nesmějte se. Já jsem včera koupila hedvábí za 3000,- ve dvou různých prodejnách a doma se ukázalo že to hedvábí není. A hádejte co?? Obě prodejny to uznaly a dostanu peníze zpět. Takže jak, sirky s sebou? 🙁

Ateh
6 let
Odpověď na komentář  Mirka

Chápu, že jste zklamaná, ale nezoufejte, máte štěstí, že se obě prodejny k problému okamžitě postavily čelem. Nosit v kabelce zapalovač je dobrý nápad nejen pro hedvábí ale i jiné materiály. Časem, až si různé typy hedvábí “našaháte”, se budete dobře orientovat i po hmatu. Ono má docela zvláštní specifický omak, ať už jde o buret, šantung nebo krepdešín 🙂

Ateh
6 let
Odpověď na komentář  Jana

Celkem pravidelně “pálím” v Terry, když mě něco zaujme. Majitelka má ve značení dost chaos. To jsem si tak jednou vyzkoušela dost zajímavé “vlněné” buklé a ukáplo mi do dlaně, nepříjemná spálenina 😉

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  Ateh

V Terry jsou ale také naštěstí slušní. Jednou jsem tam reklamovala nějakou látku a reagovali okamžitě a velmi se omlouvali.

Ateh
6 let
Odpověď na komentář  Vendula

Slušní rozhodně jsou. Olomoucké prodavačky dokonce mají v šuplíku vlastní sirky 😉 Navíc to jsou odbornice. Jedna, která už chodí jen občas vypomáhat, je bývalá vrchní střihačka z někdejší Oděvní tvorby, další je pánská krejčová, která dělala i mistrovou odborného výcviku.

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  Mirka

Nikdy se mi to nestalo, ale troufám si o sobě trvrdit, že hedvábí poznám i na dotek. Navíc většina hedvábných látek má svůj specifický lesk.
Ale jednou si moje sestra přivezla ze svých cest po světě látku, o které jí prodejci tvrdili, že jde o hedvábí. Už na první pohled jsem viděla, že to nemá s hedvábím nic společného. Takže pokud si nejste jistá, je jedině dobře, když si to ověřujete.
PS: Můžete prosím napsat, které prodejny to byly?

MagdaS
6 let

Tak jsem se hecla a nachystala hromádku. Budu vděčná za názor. Mám ráda kontrasty, takže jsem si vytáhla hedvábny serž ze Sartoru, ale mám také hedvabný satén z Vše pro šití a ten bych použila i jako “halenku” a navíc bych konečně uplatnila i límeček. U fialového serže mám obavu z prošívání – že by mohl “drhnout” pod strojem. Dále řeším zapínání- mám jen tyto vločkové cvočky z Evi látek, žádné jiné se mi nehodí… jenže vločky na jarní kabátek jsou asi nevhodné… Pak ozdobný prýmek – ten šedý by se barevně hodil nejlépe, ale něco mi tam chybí- máte… Číst vice »

Ateh
6 let
Odpověď na komentář  MagdaS

Zapínat se dá i na háčky, výborné držící jsou korzetové z Vena Cava Design. Prýmky si většinou dělám sama. Docela používám třepení, nebo jsem z několika vláken pletací vlny upletla copánek a podložila rypsovou stužkou. Teď mě teda čeká “dílo”, kombinace natvarovaných proužků šifonu, voskových perel a lýka 😉

MagdaS
6 let
Odpověď na komentář  Ateh

Ano, ty háčky budou asi nejlepší volba…
Třepení se mi líbí, zkusim to z té látky a uvidíme.
Diufám, že se pochlubíte výsledkem díla ( šifon, perly, lýko:))

MagdaS
6 let
Odpověď na komentář  Jana

Děkuji za názor!

Janina
6 let

Dobrý den, prosím o Váš názor – když látka tvoří pruhy, je kabátek ušitý tak, že jsou pruhy vertikálně, a ne svisle? Hledala jsem inspiraci na netu, a většinou byly opravdu vertikálně. Děkuji!

Janina
6 let

Děkuji za informaci. Ne, jsou kolmo k pevným okrajům, alespoň podle obrázku, jak je látka rozmotaná z role:
https://eshop.textilforum.cz/zakar-tamara-zeleny

Janina
6 let

Děkuji, materiál byla opravdu láska na první pohled 🙂 Podšívku plánuji tmavě modrý hedvábný satén, a z něj pak i halenku či top. Líbí se mi víc opravdu horizontálně – nicméně bojím se horizontálních pruhů kvůli své velikosti 44.. 🙂 Našla jsem jeden kabátek s vertikálními pruhy, ale jak byl kabátek vypasovaný, působilo to spíše rušivě. A já jej musím mít opravdu vypasovaný – slovanská postava…

Janina
6 let

Děkuji za povzbuzení!! A také za dobrý tip na Rita´s galantery – tento obchod jsem neznala, a je opravdu úžasný!

whitehorse
6 let

Jdu s dotazem na látku http://www.metraz-galanterie.cz/kostymovka-modra-n3342-s-145-p36918/ myslíte, že by šla použít?
Střih se mi líbí č.1 z Diany 53, rukáv je ale jen ze dvou dílů.

Kristina
6 let
Odpověď na komentář  whitehorse

Díky za tip, ten střih z Diany se mi líbí. Našla jsem, že je to Simplicity 1421, lze dohledat i recenze na ten střih. Na rukáv jsem zvědavá, ale je tam i verze s rozparkem, tak snad to nebude moc problematické.

whitehorse
Whitehorse
6 let
Odpověď na komentář  Kristina

Ještě sem zvazovala ze stejného čísla model 4 nebo z nového čísla tento https://sewing.patternreview.com/Patterns/70936 ale u toho mám strach, že bude dlouhý -simplicity 1168

whitehorse
Whitehorse
6 let
Odpověď na komentář  Jana

Na webu sem neviděla a do obchodu se asi teď bohužel nedostanu. Hledám něco cerno-modreho.

whitehorse
6 let
Odpověď na komentář  Whitehorse

ještě přidávám odkaz na ten druhý střih co jsem zvažovala (ale udělaný bez “volánku”) http://www.simplicity.com/simplicity-pattern-1467-misses-miss-petite-top-jacket-pants-skirt/1467.html
diana 53 model 4
pro dámy z Brna nabízím případně Dianu k zapůjčení 🙂

Moi
Marta Hanáková
6 let
Odpověď na komentář  whitehorse

Tak to by se mi moc hodilo. Je možné Vám někam poslat zprávu? ať to tu neplevelíme?

Adéla
Adéla
6 let

To mě baví, už nekolik večerů trávím s Burdami a na netu. Střih bude asi 109, Burda 8/2007. Buklé už mám dlouho. Hedvabný satén na cestě. A zdobení obecně moc nemusím, ale něco bych chtěla, takže to je taky výzva. A ta Ritas galantery, to je krása. Se svým tempem to vidím tak na příští půl roku. Díky moc.

MagdaS
6 let
Odpověď na komentář  Adéla

Chanel je nesmrtelný a nadčasový. Půl roku sem, půl roku tam…;-) Navíc mi přijde, že se hodí na jakýkoliv věk. Tedy od 18 let výše.

Petra
6 let
Odpověď na komentář  MagdaS

Já bych to těmi 18 lety nelimitovala 🙂

Adele
6 let

Mohu mít dotaz k podšívce? Hedvábné charmeuse se hodí nebo ne? Děkuji.

Adele
6 let
Odpověď na komentář  Jana

Aha, to je zajímavé. Děkuji za informace :-)!

Martina
6 let

Zdá se mi, že chanel střih má být princess z ramenního švu, ne z průramku, je to tak?

Vendula
6 let

V inspirační složce mám tohle foto. Moc se mi líbí ten netradiční lodičkový výstřih. Jen se obávám, že tenhle kabátek bude dobře vypadat jen zapnutý.

Ateh
6 let
Odpověď na komentář  Vendula

Ten vypadá vážně skvěle. A nejspíš máte pavdu, tím, jak jsou krátké ramenní švy, nebudou mít při rozepnutí přednice dostatečnou oporu a nejspíš budou hodně a možná dost nevzhledně utíkat do stran.

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  Ateh

No právě, přesně tohle jsem měla na mysli. Ale kdybych někdy v budoucnu narazila na méně hřejivé buklé , které by se mi líbilo, asi bych zkusila tento model napodobit (včetně sukně). Nosila bych ho pak jen s tílkem a zapnutý až ke krku.

Ateh
6 let
Odpověď na komentář  Vendula

Ano, chce to pojmout spíš jako šaty. Vůbec se vám nedivím, že na něj máte chuť, je to lahůdka 🙂

HelaF
6 let

Mám střih vogue, ten je s přidanými švovými přídavky?

HelaF
6 let
Odpověď na komentář  HelaF

už jsem to v návodu našla 1.5cm s přídavky , pardon

Ema
Ema
6 let

Milé dámy, na aliexpresu jsem narazila na zajímavou látku. Ne, že bych ji chtěla kupovat, jen mě zaujalo, že je ze sojového vlákna! Znáte to někdo? http://1url.cz/wt339

trackback

[…] V článku o výběru materiálů pro váš klasický francouzský kabátek padla i zmínka o možnosti utkat si vlastní svrchní látku. Jak se ale ke tkaní dostat a začít s ním? Požádaly jsme o radu Aničku, která s tkaním začínala teprve před rokem, ale dnes už nabízí své báječné tkané výrobky pod značkou anniné. Na příkladu vlastního „karierního“ postupu vám ráda ukáže několik možných cest k domácímu tkaní. […]

84
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x