26.1.2017 | Jana | 6 komentářů

Šití sak a kabátů IX.

Vsazujete rády rukávy? Já tedy vůbec. Ta chvíle rozechvění, než rukáv obrátím a podívám se, jak dopadl, je opravdu hodně dlouhá. Sekundy najednou ubíhají pomaleji a mám pocit, jako by se mi zastavilo srdce. Přitom mám tep tři sta z místa. 🙂

Všechny tyhle obavy pocházejí z dob, kdy jsem vsazovat rukávy doopravdy neuměla a proto jich pěkně vyšla tak půlka (bohužel to nebylo tak, že bych na jednom saku třeba měla hezké rukávy a na druhém ne, prostě vždy byl jeden rukáv hezký a druhý ne).

Naštěstí pro moje psychické zdraví dneska už rukáv obrátím a uklidním se, protože to dopadá dobře. A techniky, pomocí kterých toho lze dosáhnout, vám představím v dnešním článku.

Ještě než budeme vsazovat, ukážeme si, jak celý rukáv dát dohromady, včetně rozparku na knoflíkové dírky. Pokud máte na rukávu pásek s knoflíkem, rozparek prostě přeskočte.

Na rukávu se v podstatě u každého švu stříhají jinak široké přídavky – na rukávové hlavici a kratším švu 1 cm, na dlouhém švu 2,5 cm a záložky dlouhé 4-7 cm. V případě, že šijete rukáv s rozparkem, je třeba přinechat v dlouhém švu trochu materiálu. Prodloužení na rozparek by mělo být široké 4-5 cm a sahat alespoň 2 cm nad místo, kde plánujete poslední (první? ) knoflík.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (26.01.2017/1:29)
Kategorie: Techniky, Vyšší krejčovina
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x