26.1.2017 | Jana | 6 komentářů

Šití sak a kabátů IX.

Vsazujete rády rukávy? Já tedy vůbec. Ta chvíle rozechvění, než rukáv obrátím a podívám se, jak dopadl, je opravdu hodně dlouhá. Sekundy najednou ubíhají pomaleji a mám pocit, jako by se mi zastavilo srdce. Přitom mám tep tři sta z místa. 🙂

Všechny tyhle obavy pocházejí z dob, kdy jsem vsazovat rukávy doopravdy neuměla a proto jich pěkně vyšla tak půlka (bohužel to nebylo tak, že bych na jednom saku třeba měla hezké rukávy a na druhém ne, prostě vždy byl jeden rukáv hezký a druhý ne).

Naštěstí pro moje psychické zdraví dneska už rukáv obrátím a uklidním se, protože to dopadá dobře. A techniky, pomocí kterých toho lze dosáhnout, vám představím v dnešním článku.

Ještě než budeme vsazovat, ukážeme si, jak celý rukáv dát dohromady, včetně rozparku na knoflíkové dírky. Pokud máte na rukávu pásek s knoflíkem, rozparek prostě přeskočte.

Na rukávu se v podstatě u každého švu stříhají jinak široké přídavky – na rukávové hlavici a kratším švu 1 cm, na dlouhém švu 2,5 cm a záložky dlouhé 4-7 cm. V případě, že šijete rukáv s rozparkem, je třeba přinechat v dlouhém švu trochu materiálu. Prodloužení na rozparek by mělo být široké 4-5 cm a sahat alespoň 2 cm nad místo, kde plánujete poslední (první? ) knoflík.

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (26.01.2017/1:29)
Kategorie: Techniky, Vyšší krejčovina
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x