7.12.2016 | Barbora Jana | 14 komentářů

Vánoční speciál – jaké knihy si přát

Než přineseme seznam možných přání pod stromeček, daly jsme dohromady výčet knih, které by chtěla dostat snad každá žena, co šije. Začneme s knihami anglickými, kterých je jednak více a hlavně se v mnohých eshopech už blíží deadline pro doručení objednávky do Vánoc (na Book Depository je to například již zítra).

Couture Sewing Techniques od Claire B. Shaeffer – pro ty, které by rády pronikly do tajů vysoké krejčoviny a chtějí vidět i pod pokličku, tedy pod švy oděvů od světoznámých návrhářů, je tohle zkrátka “must have”. Kniha je doplněna opravdu velkým množstvím barevných fotografií a poměrně podrobným popisem, co a jak ušít.

Další legendární knihou je Vintage Couture tailoring od Tomase von Nordheima. Tato kniha vás podrobně provede celým procesem tvorby bespoke saka.

The Dressmaker’s Handbook of Couture Sewing Techniques od Lyndy Maynard – v této knize naleznete mnoho postupů nafocených krok za krokem, které se můžou hodit při šití. Obsahuje sekci jak pro úplety, tak pro tkané látky. Najdete tu i fotky toho, jak různé druhy materiálů použitých na podrážení ovlivní výsledný efekt oděvu. Kniha má sice v názvu couture, ale obsahuje i dost konfekčních technik.

Sewing for Fashion Designers od Anette Fischer – velmi obsáhlá kniha, která vám představí šití v širším záběru, a to i z hlediska profesionální konstrukce oděvů. Pokud chcete základní knihu o šití, ale nejste úplné začátečnice, je to velmi vhodný kus pro doplnění vaší knihovničky.

Shirtmaking od Davida P. Coffina – koho zaujalo naše společné šití košile a hodlá v něm pokračovat, může uvítat podrobnější knihu o šití a konstrukci právě tohoto typu oděvu

Fabric for Fashion – The Swatch Book – tahle kniha by se vám mohla hodit, pokud jste odkázány na objednávání látek po internetu, nebo se o látky zajímáte trochu více do podrobna. Kniha obsahuje kromě popisů látek také jejich fyzické vzorky, takže si lehce ověříte, jak by mohl materiál, který chcete objednat, vypadat.

Z oblasti střihové tvorby: Klasická kniha Winifred Aldrich Metric Pattern Cutting for Women’s Wear vám dá přehledné základy kreslení střihů a ukáže, jak na běžné manipulace. Pokud vás spíše zajímá modelování na krejčovské panně, pořiďte si knihu Draping: The Complete Course – než ji dočtete, zvládnete si vymodelovat i složité šaty ve stylu Vivienne Westwood. Pro vyznavačky nápaditého minimalismu asijské střihové tvorby je pak naprosto nutné si pořídit krásně vypravené knihy o japonských střihových manipulacích Patern Magic 1 a 2, popř. Drape drape.

Pokud se trápíte s úpravami střihu, skvělá kniha je Fitting And Pattern Alteration. Je to už poněkud větší investice, ale v knize jsou obsaženy opravdu všechny myslitelné úpravy ve více variantách – podrobně vysvětluje, jak upravit zkušební střih i konfekční model.

Toto jsou  naše oblíbené anglické knihy, které vřele doporučujeme. Pokud máte svoje knižní favority, sem s nimi! Inspirací a tipů na skvělou knihu o šití totiž není nikdy dost 🙂

 

5 1 hlas
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora Jana (07.12.2016/2:02)
Kategorie: Odstřižky..., Zdarma
Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Miriam
6 let

super, ďakujem za typy, pošlem odkaz Ježiškovi 🙂 ešte sa chcem spýtať, či nemáte knihy od Alison Smith Dressmaking, alebo The sewing book (http://www.bookdepository.com/author/Alison-Smith), celkom ma zaujali jej Craftsy kurzy arozmýšlam nad ich kúpou

Jana
Admin
6 let
Odpověď na komentář  Miriam

Myslím, že se v redakčních knohovničkách nevyskytuje, ale slyšela jsem o ní, že je to moc dobrá kniha. Našla jsem moc pěkné video, kde autorka v podstatě prolistuje celou knihu, tak pro představu 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=T0LZz_Gksvg

Miriam
6 let
Odpověď na komentář  Jana

Ďakujem, podľa videa je to veľmi podobné ako Vogue sewing , ktorú mám doma 🙂 takže si skúsim vybrať niečo iné 🙂

Barbora
Admin
6 let
Odpověď na komentář  Miriam

Kniha Šití krok za krokem od Alison Smith vyšla i v češtině, pro začátečníky, ale i pokročilé ji mohu doporučit, obsahuje plno fotografií a vše je srozumitelně vysvětleno.

Ema
Ema
6 let
Odpověď na komentář  Barbora

A mívají je poměrně běžně i v knihovnách, zrovna ji mám půjčenou spolu s Průvodcem módním šitím od Lorny Knight 😉

Vendula
vendulae
6 let

Pattern Magic má tři díly, nedávno jsem si je objednávala v němčině, ale díl 1 a 2 je vyprodaný a čeká na dotisk, 3 už má Ježíšek doma, takže se mám na co těšit :-). V nabídce je i Pattern Magic – Stretch Fabrics, rovněž má (tuším) více dílů. Pod stromečkem na mě bude ještě čekat tohle http://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/couture-sewing-making-designer-trims.html, ale to je spíš taková specialitka 🙂 Kromě knížek zmíněných v článku mohu doporučit tyto knihy: http://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/couture-cardigan-jacket.html kniha věnována kabátku typu Chanel, kniha je včetně DVD http://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/couture-sewing-the-couture-skirt.html kniha věnovaná sukni typu Chanel, opět včetně DVD http://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/couture-sewing-tailoring-techniques.html Kniha věnovaná některým vybraným technikám používaných… Číst vice »

PetraH
6 let
Odpověď na komentář  vendulae

Já děkuji za tip na e-shop nejlevnejsi-knihy.cz! Nedávno jsem si pár knížek objednala přes US amazon a byla nemile překvapena martyriem s proclením a dodaněním DPH… Celní pošta na Praze 5 je jak z Kafkova románu 😉

Vendula
vendulae
6 let
Odpověď na komentář  PetraH

Tyhle knihy sice nemají skladem, ale většinou mi přišly do deseti dnů. Poštovné zdarma je od nákupu nad 899Kč a stálí zákazníci mají slevu 5% navíc. Já moc ze zahraničí nenakupuji – právě kvůli těm různým “procesům” navíc.

Jana
Admin
6 let
Odpověď na komentář  PetraH

Z bookdepository je poštovné zadarmo a posílá se to z UK, takže bez cla. Zásilky chodí cca do týdne.

ZuzanaS
Zuzana
6 let

Super článek. Jsem sice začátečník, ale Ježíšek přinese Couture Sewing Techniques, tak mám radost, že si počtu.

kristynacipova

na bookdepository se kniha Fitting and pattern alternations prodává ve dvou variantách. Jedna je paperback a druhá Multiple copy pack. 2. varianta (na tu odkazuje i článek) je podstatně levnější, nevíte jaký je mezi nimi rozdíl?

Jana
Admin
6 let
Odpověď na komentář  kristynacipova

To bohužel nevím, ale zvláště na Bookdepository to vídám dost často, že je stejná kniha s různými cenami – záleží asi na vydavateli a momentálních akcích. Takže s největší pravděpodobností tam rozdíl není vůbec žádný.

Vendula
6 let
Odpověď na komentář  Jana

Také mě to zarazilo. Ale některé knihy byly vydány již poněkolikáté, záleží i na roce vydání (ten je uveden v bližším popisu knihy). Občas mají novější vydání i jinou obálku.

Petra
6 let
Odpověď na komentář  kristynacipova

Obvykle to znamená, že od určitého počtu objednaných výtisků je kniha levnější, bývají tam i udávané minimální odběry (většinou 5 a víc ks). Ale to se může týkat také nákupních podmínek na úrovni Bookdepository – dodavatel a dalších odběratelů ne, těžkou soudit.

14
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x