17.11.2016 | Barbora Jana | 26 komentářů

Reportáž z první redakční rady

Minulou sobotu, na den přesně 9 měsíců od publikování prvního článku na Stehu, jsme se sešly v Brně na historicky první redakční radě našeho časopisu. Těch 9 měsíců, během kterých jsme vám přinesly už téměř 70 textů, jsme provoz webu řešily zcela virtuálně, “po síti” – mimo jiné i proto, že Jana je z Brna, Bára z Tábora a Petra pendluje mezi Prahou a Českým Krumlovem.

Kvůli podzimním virózám a našim nabitým programům jsme sice termín rady několikrát posouvaly, ale nakonec jsme našly den, který jsme celý vyplnily brainstormováním a sdílením nápadů.  O to více skvělých novinek vám teď můžeme přinést!

Na co se tedy můžete v dalších týdnech a měsících těšit?

  • Chystáme novou podobu webu! Víme, že naše současné stránky nejsou dokonalé ani po technické, ani po grafické stránce. Vše zatím děláme svépomocí a z vlastních zdrojů, a i když se snažíme maximálně, samozřejmě nejsme profesionálové a na webu z šablony je to znát. Chtěly bychom mít to nejkrásnější a nejpřátelštější prostředí na celém internetu, proto se můžete těšit na velké změny! Novou podobu webu připravuje profesionální web grafička, která mu dá patřičný styl. Náhledy nové grafiky pro vás ještě nemáme, tak alespoň malý závdavek: Naše setkání jsme také využily k nafocení nových profilových fotografií (tímto děkujeme Kadeřnictví Jiří Procházka, který se postaral o hairstyling, a Salonu č.4, jenž nám poskytl nádherné prostory na focení), momentky z focení vám přinášíme už teď.

023-2

  • Zaregistrovaným čtenářkám a čtenářům budeme v pravidelných intervalech zasílat newslettery, ve kterých vám přineseme to nejzajímavější, co se na našem webu událo, nebo výběr článků, které byste si měly rozhodně přečíst (znovu)! Pokud se zaregistrujete, nebo přihlásíte k odběru novinek (v rolovacím menu vpravo nahoře), budete vždy jako první vědět, co zrovna chystáme a nepřijdete o žádný z důležitých článků! Za vaši důvěru vám slibujeme, že maily budeme posílat v omezeném množství a nikdy neposkytneme vaše kontakty třetí straně. Na první newsletter se můžete těšit už začátkem prosince!

053

  • Pokud hledáte inspiraci na to, co si ušít, můžete zavítat na náš Pinterest! Už nyní se můžete pokochat galerií plnou fotek z haute couture ateliérů a nástěnka s inspirací na zimní kabáty se také plní!
  • Momentálně oslovujeme další hostující autory, kteří nám pomohou rozšířit témata – už teď můžeme slíbit seriál o dějinách módy a krejčovského řemesla, texty o (ne)tradičních metodách barvení (víte, že si můžete udělat doma modrotisk?) a ještě před vánocemi text o domácím tkaní. Těšte se!

112

  • Velkým tématem redakční rady byla i možnost převést náš internetový časopis alespoň částečně do tištěné podoby. Časopis by vycházel 2-4x ročně a jeho základem by zpočátku byly delší a komplexnější verze nejúspěšnějších a nejdůležitějších článků uveřejněných na webu, plus bonusové materiály. Dejte nám vědět: Měly byste o takový časopis zájem?

Tolik nejdůležitější novinky a plány. Těšíte se? My ano! Bez vás a vaší zpětné vazby bychom se ale takhle daleko nikdy nedostaly. Máme radost, že je vás už tolik, že nás pravidelně čtete, že se nebojíte aktivně zapojit do debat a postupně i do společných šití. Děkujeme, bez vás by Steh nebyl!

Pokud máte nějaké nápady, tipy a připomínky, co by určitě na novém webu nemělo chybět, nebo tipy na témata, která u nás zatím postrádáte, případně byste měly do budoucna zájem i o tištěný časopis, tak nám to, prosím, napište do komentářů!

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora Jana (17.11.2016/12:33)
Kategorie: Odstřižky..., Zdarma
Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Janetta
Janetta
7 let

Skvelé, o časopis by záujem bol…

HelaF
7 let

Do tištěného časopisu bych určitě investovala!
Jsem ráda že jste a že jste se pustily do tohoto projektu!!

AlenK
AlenK
7 let

Časopisy nemám ráda, protože je vždycky někam zahraboším a nenajdu…Raději mám elektronickou verzi nebo klasickou knihovnu . Řekla bych, že po dalších dvou třech společných šitích bude dost materiálu rovnou na knížku – a to myslím vážně. Podobná na trhu chybí. Uvítala bych na stránkách lepší řazení a vyhledávání – třeba sew-alongy pěkně u sebe, techniky zvlášť, materiál a pomůcky zvlášťˇ. Líbí se mi přehlednost a řazení třeba u stránek supervizaz.sk, je to moc dobře organizovaný web, na které se dostávám přesně tam, kam potřebuji. Jinak děkuji za praktický a dokonalý web o šití, chodím sem ráda a prakticky z… Číst vice »

Jana
Admin
7 let
Odpověď na komentář  AlenK

Kategorie tu jsou, jen jsou nešikovně schované v rolovacím menu vpravo (v mobilní verzi je to řazené dole pod články) 😉 Kniha je asi přecejen příliš velké sousto, ale děkujeme za nápad!

Monika
Monika
7 let

Taky moc děkuji za web. Vyvinulo se za těch 9 měsíců pěkné dítko :). Jo s tím řazením by to bylo fajn, horší je, že spousta dobrých tipů a rad je právě v komentářích pod nimi, kolikrát už mimo téma článku :). Takže za mě spíš kdyby vám tady fungovalo nějaké dobré vyhledávání jak v článcích, tak třeba komentářích :). Já si osobně dělám “výpisky” k sobě do wordu:))). Autorská práva vám samozřejmě přiznávám;). Snad kdyby se vám do “Domů” ještě podařilo přidat, nějaký odstavec jako “poslední komentáře”, nebo tak nějak? Časopis jsem pro, myslím, že s úrovní jaké máte… Číst vice »

Jana
Admin
7 let
Odpověď na komentář  Monika

Děkujeme ! Poslední komentáře jsou schované v rolovacím menu vpravo (v mobilní verzi je to pod články), na nový web tuto sekci plánujeme mít víc po ruce 🙂 Cenu časopisu se budeme snažit mít v rozumné hladině!

Martina
Martina
7 let

Časopis tohoto ražení tu chybí určitě, jen je otázka, jak velký je mezi veřejností zájem. To netuším, mám spíš dojem, že moc velký ne. Většina švadlenek zůstává u svých polštářků a hraček (nic ve zlém). Kupuju si časopisy a knihy v angličtině, ale moje jazykové schopnosti nejsou nic moc, takže časopis bych určitě podpořila a věřím, že by mi byl k užitku.
Jen s těmi reklamami prosím opatrně. Příliš mnoho reklam mě osobně spolehlivě otráví.
Držím palce. Martina

Jana
Admin
7 let
Odpověď na komentář  Martina

I samotná Burda má prodeje kolem 10 tisíc výtisků, my počítáme s nákladem spíše o řád či dva nižším 🙂

Co se reklamy týče, tak momentálně do provozu webu investujeme nejen čas, ale i peníze – pokud bychom chtěly, aby byly zaplaceny alespoň tyto náklady, tak bychom musely přistoupit k placenému členství na stránkách (což nechceme), nebo právě k uvolnění malého prostoru stránky reklamě. Představa stránek obsypaná reklamou není příjemná ani nám! 🙂

Ateh
7 let
Odpověď na komentář  Jana

Co alespoň nějaké dobrovolné příspěvky, pro začátek?

Petra
7 let
Odpověď na komentář  Ateh

Víme od provozovatelů jiných časopisů, že dobrovolné příspěvky moc nefungují. Spíše zvažujeme na konkrétní projekt udělat crowdfundingovou kampaň, kde by si čtenářky vlastně mohly časopis (nebo třeba později i tu knížku) předplatit, popř. v rámci kampaně získat jiné odměny.

Havrenn
Havrenn
7 let

Casopis bych taky brala. Clanky jsou skvele, jen mam jako samouk, ktery moc necte ucebnice siti, obcas pocit, ze jsou lehce nad mou urovni. Mozna je to ale jen slovnikem, respektive tou samozrejmosti, s jakou pouzivate slova a spojeni jako “odsijeme zasevky” (proc ne normalne usijeme?), “uzavreme rozparek” (jak uzavreme? aha, jako ze tam slepime strih?), “pasovy vyber” (to je nejaka dira nekde u pasu?) nebo i “sedlo” (hm, ktere misto kosile tak vypada nejvic?)… kdykoliv neco takoveho vidim, nejaka moje cast ma tendenci vzdat to predem, i kdyz pri trose hloubani neni vetsinou az takovy problem prijit na to,… Číst vice »

Ateh
7 let
Odpověď na komentář  Havrenn

Určitě i obor, v němž pracujete, má spoustu specifických výrazů, kterým nezasvěcený člověk rozumí jen s jisou dávkou námahy 🙂 Funguje tak i krejčovina. Když si zvyknete a naučíte se postupně na ty krejčovské, nemůže nastat mýlka. Každý jev má svůj termín a tato krejčovská hantýrka se používá už celá desetiletí. Takže zatímco sukni si “ušijete”, záševky na ní “odšíváte”, boční švy “sešíváte”, zip “vsazujte”, “pasový límec” (látkový pásek) “přišíváte” a v rubu jej nakonec v ruce “zapošíváte” 🙂 Osobně např. nemám nijak oslnivou anglickou slovní zásobu, ale odbornou terminologii zvládám velmi dobře včetně výrazů, které v žádném běžném slovníku… Číst vice »

whitehorse
Whitehorse
7 let
Odpověď na komentář  Ateh

Já bych řekla, že je to i tou nádhernou bohatosti českého jazyka, který nám umožní přesně popsat co a jak udělat.
Ale třeba nějaký šikovný slovníček jako jedno z témat by nemusel být špatný -viz sedlo apod.

Jana
Admin
7 let
Odpověď na komentář  Havrenn

Celá redakce je složená ze samouků, takže moc dobře chápeme, že některé pojmy mohou být matoucí. Pokud se ale vyskytne cokoliv, čemu nebudete zcela rozumět, rády vše dovysvětlíme!

Renee
Renee
7 let

Asi bych uvítala spíš elektronickou verzi. Klidně by některé ty články na webu mohly být jen pro ty, kdo si zaplatí prémiové členství.
Ušetřil by se papír, odpadly by starosti s distribucí a rozšířené prémiové verze bych nikde nezahrabala jako časopis, ale mohla bych se k nim přihlásit, navíc by to do budoucna umožňovalo třeba i videa a možnost klást k nim dotazy, což časopis neumí. Trošku na způsob craftsy.

Petra
7 let
Odpověď na komentář  Renee

To už by vyžadovalo trochu složitější programátorskou práci, ale i tuto možnost samozřejmě zvážíme. Zatím vlastně příliš nevíme o demografickém profilu našich čtenářek, jaké procento by raději “klasičtější” tištěnou verzi, nebo naopak, pro koho je už přirozenější elektronická podoba textů. Ale na vše se včas vyptáme v nějakém průzkumu či anketě 🙂

Miriam
7 let

Vaše stránky sú super, teším sa na časopis 🙂 periodicita 2-4x ročne je paráda :–)

Adéla
Adéla
7 let

Musím říct, že váš web je pro mě naprosto úžasný. Vždycky jsem z časových důvodů šila hodně málo a poslední dobou jsem tak nějak nevěděla, co šít. Takže teď už s váma šiju druhou věc, způsobem jaký jsem vůbec neznala a moc mě to baví a i když jsem hodně pozadu každý den nahlížím, jak to bude dál. Ale přes to jsem konzervativní a v tištěné vezri by to pro mě bylo jestě lepší. A nějaké eventuelní zpoplatnění webu by mi myslím nevadilo.

PetraH
7 let

Moc zdravím, též musím složit poklonu vašim bohulibým aktivitám! Přiznávám, že ač šiju (s velkým nadšením) od dětství, teprve po přečtení prvních Janiných příspěvků (kdysi na FCB a módním pekle) jsem začala o šití přemýšlet úplně jinak! Já jsem s tímto blogem spokojená, připojuji se k prosbě o lepší seřazení kapitol, ale elektronická verze mi stačí. Časopis je dost velké sousto, od grafické podoby, obrazových materiálů, spolehlivé tiskárny, distribuce… Do toho už vstoupí účetnictví atd… (pokud to tedy nebude samizdat 😉 ) Nebude lepší všechnu tuto energii ponechat elekronickému médiu? A připojuji se k názoru, že nějaké příspěvky od nás,… Číst vice »

Irena
Irena
7 let

Pripojuji se k uz vyrcene chvale 🙂 co se tyka časopisu, hlasuji pro elekronickou verzi, treba ve spojeni s placenym premiovym clenstvim, ktere tu bylo zmineno.

Vendula
vendulae
7 let

Váš internetový časopis je skvělý a moc se těším na další pokračování i vylepšení. Takto v internetové verzi mi vyhovuje, v tištěné verzi by byl dle mého názoru zajímavý, pokud by se jednotlivá čísla uceleně věnovala nějakému konkrétnímu tématu – např. číslo věnované košilím, další např. podšívkování atd. Prostě speciály věnované nějakému jednomu tématu. Takové časopisy by stálo za to i sbírat a mohly by mít úspěch. Anketu jsem už vyplnila 🙂

Monika
Monika
7 let
Odpověď na komentář  vendulae

Jo to je dobrý nápad, kdybyste se fakt rozhodli vydávat časopis, tak nějak tématicky. Taky se přimlouvám :). Alespoň zhruba, přeci jen se to dost prolíná.. A třeba i nějakou rubriku pro předplatilele pro dotazy z časáku. Protože ty dotazy a odpovědi jsou někdy super a (třeba pro mě) dost doplňující. A mohly by to od vás odebírat i knihovny ;)…

Ivana
Ivana
7 let

Souhlasím s vendulae, speciální vydání časopisu bych uvítala také. Váš web je skvělý, ráda čtu všechny články a šití mně díky tomu chytlo. I když nestíhám vaše tempo, vím, že tady vždy najdu dokonale zpracovaný návod a dámy ochotné poradit s každou maličkostí. Moc děkuju!

spaci
6 let

Dobrý den, nepřišel mi newsletter – je možné, že jsem nějak špatně zaregistrovaná? Děkuji…

Jana
Admin
6 let
Odpověď na komentář  spaci

Podle našich záznamů jste na mailing listu a jste mezi těmi, kdo newsletter obdržely. Každopádně posílám znovu 🙂

jlv
JanaL.
6 let

Dobrý den, hlasuji pro papírový časopis. Myslím, že takový na trhu chybí.

26
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x