12.7.2016 | Barbora Jana | 8 komentářů

Šijte s námi šaty Burda 101 2/2011 – Naše modely

Tadááááááá!

Petra

Hotovo. Nakonec mi šaty připadají takové trochu zahradnické, tak jsem se v nich nechala rovnou vyfotit u kytek. Oproti mé původní představě nakonec vypadají o dost jinak, už i proto, že původní rozmístění pruhů mělo být horizontální a sukně do áčka. Ale běžně se mi stává, že se v průběhu šití model proměňuje a jsem s výsledkem vcelku spokojená – jsou to pohodlně nositelné šaty, zároveň díky pevnějšímu materiálu leccos vydrží, dají se prát a i mírné zmačkání, kterému se u bavlny nedá moc vyhnout, docela ustojí. Příští verzi ještě doladím záda, v některých postojích se mi dělají u pasu trochu varhánky, čehož jsem si všimla samozřejmě až na fotkách…

final_saty2Vnitřek vypadá takto: živůtek je celý schovaný do podšívky, sukně je nepodšitá, kapsy začištěné overlockem, boční s zadní středový šev “jen” entolvacími nůžkami. Podšívka sukně se dá kdykoliv “přidat”, ale žádný diskomfort při nošení zatím z její absence nepociťuji.

vnitrky2A ještě vám dlužím záložku. Nakonec jsem zvolilu tu úplně nejbanálnější verzi ze všech možných – na záložku jsem cikcakem přišila ozdobnou stužku a pak ji “na hulváta” celou přilepila zažehlovací pavučinkou. A ten nejjednodušší z možných rozparků je pak fixován v nejnamáhanějším bodě pár ozdobnými ručními stehy. Nic snazšího už opravdu není a přesto to při troše pečlivosti vypadá docela pěkně. Kdyby se při praní záložka odlepovala, zachytím ji ještě strojovým skrytým stehem.

zalozky

Barbora

Jsem moc ráda, že jsem konečně vyzkoušela Janin oblíbený střih. A věřím, že to určitě nebyla poslední varianta. Myslím, že ve svém šatníku určitě užiju i oddělený top a nějakou pěknou sukni:-)

_DSC1063

_DSC1066

_DSC1068

 

_DSC1059

A ještě trochu z té druhé strany…

IMG_1243(1)

IMG_1244

IMG_1246

Jana

Tento model byl už čtvrtou verzí střihu. Z toho důvodu jsem nečekala při šití žádné překvapení, nicméně pro mě bylo nové prodloužení střihu na halenku a střih sukně. S výsledkem jsem maximálně spokojená. Pokud jste také šily couture variantu, možná to trvalo déle, než jste si představovaly. Nicméně to se postupně poddá a budete rychlejší a rychlejší. Pokud po této variantě jen po očku pokukujete, dodejte si odvahy a běžte do ní! Couture šití je totiž naprosto skvělé dobrodružství. 🙂

Abyste měly lepší představu o celkovém dojmu, vyfotila jsem několik fotek na sobě a pak detaily na panně.

20160621_144735-1 20160621_144659-1

20160621_145811-1 20160621_144326-1

Protože jsem šaty dokončila v poklusu před odjezdem na dovolenou, nestihla jsem přežehlit podšívku, což doufám omluvíte. 🙂

20160625_140207 20160625_140230

20160625_140014 20160625_140039

Živůtek má v obou bočních švech skryté zipy pro možnost kojení:

20160625_141138

A jak vypadají vaše modely? Pochlubte se v Diskuzi!

PS: Máme pro vás dobrou zprávu – další společné šití bude na podzim!

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora Jana (12.07.2016/9:47)
Kategorie: Příběhy našeho šití, šaty Burda 101 2/2011, Šijte s námi, Zdarma
Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anutella
Anutella
7 let

Je to nádhera! Blahopřeju ke krásné práci, na povrchu i venku. Rozhodně se k celému sewalong budu vracet; moc děkuji za inspiraci. Za sebe se ovšem s hanbou přiznávám, že jsem ztroskotala už u zkušebního modelu. Jelikož jsem silně plus size, našla jsem si jiný, podobně stavěný střih z Burdy. Výsledek mi ovšem neseděl, musela jsem upravovat FBA, boční švy, ramena… a výsledek se mi sypal pod rukama. Zkusila jsem i jiný střih, s podobným výsledkem. Tak se v tom stále hrabu a zkouším objevit, kde je chyba. Soudím, že u mojí vysokoobjemové postavy 🙂 Nevzdávám se, bojuju, a s… Číst vice »

Petra
7 let
Odpověď na komentář  Anutella

Děkujeme! Byla to pro nás taky velmi zajímavá zkušenost, sew along takovéhoto rozsahu je už docela dřina a jsme opravdu rády, že vše klaplo.
Držíme palce při dalších pokusech, určitě to nevzdávejte, klidně se nebojte dát fotky do poradny, rády poradíme a pomůžeme.

Miriam
7 let

šaty sú krásne a veľmi inšpiratívne. Zase som sa niečo nové priučila. Moje šaty zamrzli v stave skušobného modelu a nachystaných látok:-( Máme momentálne bytík v rekonštrukcii a nemám kde rozložiť stroj 🙁 Ale sľubujem, že hneď ako to bude možné dokončím a pridám fotky 🙂
Zaujala ma Janina dvojdielna verzia a uvažovala som tiež nad nejakými dvojdielnymi šatami,len mám problém, že sa mi vždy sukne “šplhajú”nahore. Existuje na to nejaká finta, ako udržať sukňu, tam kde chcem?

Jana
Admin
7 let
Odpověď na komentář  Miriam

Děkujeme, přejeme pevné nervy a těšíme se na fotky! Sukně by měla volně viset z místa horbího okraje, nahoru se většinou sune, když je někde příliš těsná.

Sova
7 let

Ta dvoudílná verze je báječná, nikdy by mě to nenapadlo. Ale všechny jsou krásné. Ty moje na mě zatím stále vyčítavě pomrkávají z panny, ale snad je o víkendu dokončím…

Jana
Admin
7 let
Odpověď na komentář  Sova

Dvoudílnou verzi jsem už jednou dělala – koupila jsem si látku původně na sukni, ale nevyšla mi, takže jsem musela dokupovat, tak jsem si řekla, že ze zbytku udělám top a tak to vzniklo.
Držíme pěsti, ať jde práce od ruky!

Ali
Ali
7 let

Šaty sú nádherné, blahoželám ku krásnym novým kúskom do šatníka 🙂

Vendula
7 let

Všechny modely jsou moc krásné, líbí se mi všechny. Jste úžasné, moc ráda na vaše stránky chodím se něčemu přiučit i inspirovat. Díky za skvělé články.

8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x