12.2.2016 | Jana | 18 komentářů

PROČ MI NESEDÍ STŘIHY Z BURDY?

Správné padnutí oděvu není samozřejmost. To, že je něco šité pro vás, neznamená, že vám to bude sedět. Každá značka – ať už jde o konfekci či firmu produkující střihy, vždy vychází z obrazu průměrné ženy, pro kterou střih tvoří. Firmy, jež se zaměřují na mladé dívky, tedy budou pracovat s jinou průměrnou postavou, než společnosti zaměřující se spíše na zralejší ženy, na jejichž tělech se podepsaly různé životní události, gravitace a hormonální změny. Tak jako tak: je pravděpodobnější. že vyhrajete jackpot v loterii, než že vaše tělo bude odpovídat rozměrům průměrné ženy.
Navíc díky tomu, že je konfekce levná a snadno dostupná, nakupuje v ní většina z nás, a proto už vlastně ani nevíme, jak má oděv správně sedět. Jsme zvyklí na padnutí v úrovni „jakžtakž“ a spousta amatérských švadlen si to přenáší i do šití, což je veliká škoda.
Mít perfektně padnoucí oděv neznamená, že vezmeme míry kolem hrudníku, v pase a kolem boků a maximálně střih prodloužíme nebo zkrátíme podle výšky. Skvělé padnutí oděvu totiž ovlivňuje i spousta jiných věcí a v dnešním článku se zaměříme, na co si dát při úpravě pozor. Zhruba si nastíníme možnosti a jednotlivým úpravám se budeme následně věnovat podrobněji v dalších článcích.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (12.02.2016/9:02)
Kategorie: Konstrukce, úpravy a fitting
18
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x