Správné padnutí oděvu není samozřejmost. To, že je něco šité pro vás, neznamená, že vám to bude sedět. Každá značka – ať už jde o konfekci či firmu produkující střihy, vždy vychází z obrazu průměrné ženy, pro kterou střih tvoří. Firmy, jež se zaměřují na mladé dívky, tedy budou pracovat s jinou průměrnou postavou, než společnosti zaměřující se spíše na zralejší ženy, na jejichž tělech se podepsaly různé životní události, gravitace a hormonální změny. Tak jako tak: je pravděpodobnější. že vyhrajete jackpot v loterii, než že vaše tělo bude odpovídat rozměrům průměrné ženy.
Navíc díky tomu, že je konfekce levná a snadno dostupná, nakupuje v ní většina z nás, a proto už vlastně ani nevíme, jak má oděv správně sedět. Jsme zvyklí na padnutí v úrovni „jakžtakž“ a spousta amatérských švadlen si to přenáší i do šití, což je veliká škoda.
Mít perfektně padnoucí oděv neznamená, že vezmeme míry kolem hrudníku, v pase a kolem boků a maximálně střih prodloužíme nebo zkrátíme podle výšky. Skvělé padnutí oděvu totiž ovlivňuje i spousta jiných věcí a v dnešním článku se zaměříme, na co si dát při úpravě pozor. Zhruba si nastíníme možnosti a jednotlivým úpravám se budeme následně věnovat podrobněji v dalších článcích.